İrlanda Cumhuriyeti İrlanda'da Yaşam

Neden İrlanda’da Dil Eğitimi

Yurt dışında dil eğitimi almadan önce, dil eğitimi kalitesi ve ortalama okul fiyatları hakkında iyi bir araştırma yapmak gerekir. Bunun dışında eğitim alınacak ülkenin yaşam şartları da göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Avrupa’da bilindik çoğu ülkede, dil eğitimleri, yaz kursları gibi programların yer aldığı okullar bulunmaktadır.

Fakat okul fiyatları ve yaşam standartları nedeniyle arayış içerisine giren öğrencilerin, popüler ülkesi İrlanda olmuştur. Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelere dil eğitimi almak için giden Türk öğrenciler, Türk öğrencilerin az olduğu ve avantaj sağlayan, İrlanda dil okullarını tercih etmektedir. İrlanda’da dil eğitimi alan birçok öğrenci, İrlanda’nın tüm şehirlerinde bulunan okullarından memnun kalmıştır. Eğitim danışmanları da, dil eğitiminde İrlanda’nın neden tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgiler vermektedir.

İrlanda’da Dil Eğitimi Alırken En Çok Tercih Edilen Şehirler

İrlanda,  30 un üzerinde farklı özelliklerde şehre sahiptir. Her şehrin kendine has özelliği bulunmaktadır. Dil eğitimi konusunda ön planda olan şehir Dublin’dir. İrlanda denildiğinde ilk akla gelen, ülkenin başkenti bir şehirdir. Ülkenin diğer şehirlerinden daha büyük ve metropol yapıdadır. Bölgede, sayıca çok fazla dil okulu yer almaktadır. Bu yüzden Dublin’de dil eğitimi alabileceğiniz çok fazla seçenek yer almaktadır.

Cork, Waterford, Galway ve Limerick şehirleri de ülkenin en bilinen ve kaliteli dil eğitimi veren şehirlerinden bazılarıdır. İrlanda’nın şehirlerinde yer alan dil okullarının farklı program ve aktiviteleri yer almaktadır. Dil eğitimi almadan önce, okulların programları hakkında detaylı bilgi almak için tecrübeli danışmanlardan yardım alabilirsiniz. Her program herkese uyum sağlayamayacağı için size en uygun programı tercih etmenizde yardımcı olacak danışmanlar sayesinde, hayallerinizdeki okulda dil eğitimi alabilirsiniz.

İrlanda Dil Okullarında Eğitim İşleyişi

İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almadan önce, internet sitesinde yer alan bilgilerden, sınıfların büyüklüğü, öğrenci sayısı ve programları konusunda detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Okulların eğitim programlarına bakıldığında, genel olarak sabah saatlerinde başlayan dersler, öğle saatlerinde tamamlanmaktadır. Bazı okullarda sabah ve öğle grubu olmak üzere, iki grup yer almaktadır. Sınıflarda en fazla 15 kişi yer almaktadır. Her gün ödev ve sosyal aktivitelerle, kısa sürede İngilizce öğrenmeniz kolaylaşmaktadır. Okulda; dinleme, okuma, yazma ve konuşma gibi bölümlere yer verilmektedir. İngilizceden sınıf atlamak içinse, 80 almak yeterli olmaktadır. Ders bitiminde geriye kalan zamanlarda, şehirde vakit geçirebileceğiniz çok fazla mekan yer alır.

İrlanda Dil Okullarında Aktiviteler

Yurt dışında dil eğitimi almada, alınan eğitim dışında, pratik yapmak için sosyal aktivitelere katılmak çok önemlidir. Sosyalleşerek, dilinizi kısa sürede geliştirme şansına sahip olabildiğiniz gibi farklı ülkeden insanlarla da tanışma şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle hafta sonları, farklı aktivitelerin düzenlendiği programlara mutlaka katılmalısınız. Genellikle hafta sonu düzenlenen aktiviteler, sabah erken saatlerde başlayarak, akşam saatlerinde son bulmaktadır. Hafta sonu aktiviteleri dışında, okul içerisinde de herkese uygun aktiviteler yer almaktadır.

Spor, sinema veya parkta farklı etkinlikler düzenlenerek, dil eğitimi aldıktan sonraki zamanları en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. İngilizceyi en pratik şekilde öğrenmenin yollarından biri de, mümkün olduğunda sosyalleşme ve aktivitelere katılarak, pratiklik yapmaktır. Ülkede, sınıfta veya aktivite sırasında, farklı ülkelerden çok fazla kişi ile tanışarak, yabancı dilinizi olabilecek en hızlı şekilde geliştirebilirsiniz. Ülkenize geri döndüğünüzde, yabancı dili en iyi şekilde öğrenmiş ve yeni arkadaşlıklar edinmiş olacaksınız. Yaz tatillerinde tekrar İrlanda’ya giderek, hem eğlenebilir hem de yabancı dilinizi en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Yorumlar

/* ]]> */