Neden İrlanda ?

Neden İrlanda ?

Avrupa ülkelerinden birinde eğitim almak için genellikle, Almanya, Amerika, İngiltere veya Fransa gibi büyük ülkeler akla gelirken, İngiltere’nin yakınlarında yer alan, küçük bir ülke olan İrlanda, eğitim anlamında çok fazla imkân sunan ülkelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Atlantik okyanusu üzerinde yer alan İrlanda Cumhuriyeti, Avrupa Birliği üyesi olarak yer alan ülkelerden biridir. Celtic Kaplanı olarak adlandırılan İrlanda, 20.yüzyilda fakir bir ülke olsa da, son zamanlarda yaşadığı ekonomik patlama ile Avrupa’da en zengin ülkeler arasında yer almayı başarmıştır. İrlanda tarihine bakacak olursak, geçmişi demir çağına kadar inmektedir. Ataları olan Keltler, adada üstünlük kurma savaşları vermişlerdir. 1600'lü yıllarda, İskoçya ve İngiltere yerleşimcilerinin İrlanda'ya gelmesi ile karışıklıklar baş göstermeye başlamıştır. Genel olarak İrlanda tarihi dışında, yemyeşil doğal manzarası ve sıcakkanlı insanları ile tercih edilen ülkelerden biridir. İrlanda’yı tercih etmek için birçok neden bulunmaktadır.

İrlanda’dan Türkiye’ye Ulaşım Kolaylığı

İrlanda Cumhuriyeti, ulaşımı en rahat ve hızlı olan ülkeler arasında yer alır. En çok kullanılan ulaşım ağı trendir. Tramvay, karavan, taksi ve otobüs şehir içi ulaşımda en çok tercih edilenler arasında yer alır. Deniz yolu ulaşımı da sıklıkla kullanılabildiği gibi bisiklet kiralayarak da İrlanda turu yapabilirsiniz. İstanbul üzerinden İrlanda'ya direk uçuşlar bulunmaktadır. Yaklaşık olarak, 3- 4 saatlik bir uçuş ile kısa sürede ülkeye ziyaret edilebiliyor. Metro bulunmayan ülkede, ulaşım sorunsuz bir şekilde ilerler. Türkiye ile arada sadece 2 saatlik bir zaman dilimi bulunmaktadır.

 

irlanda'da sosyal yaşam

İrlanda’da Sosyal Hayat

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, şehrin en gözdelerinden biridir. Ayrıca diğer şehirleri de rağbet görür. İrlanda halkının samimiyeti ve sıcakkanlı insanları ile sanki kendi mahallenizde geziyormuş havasında hissedebilirsiniz. Ayrıca sokaklarının ahşap ve renkli dokusu ile dikkat çekici şehirlerden birisidir. İrlanda, içkileri ile meşhur olduğu kadar, barlar sokağında envai çeşit içki bulabilirsiniz. Halkın kendine özgü dans ve müzikleri ile kültürlerinin ne kadar coşkulu bir şekilde ifade edildiği görülebilir. İrlanda’ya gitme nedenlerinden biri de hiç şüphesiz müzik ve eğlence kültürüdür. Hızlı müzik ezgileri ve nerdeyse her mekânda karşılaşılabilecek canlı müzikleri ile gelen herkesi mutlaka eğlendirebilir bir tarzı bulunur. Mutlu insanların şehri olan İrlanda mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. İrlanda’nın başkenti Dublin’de genç nüfusun fazla olarak bulunması, belli bir saatten sonra eğlenmeyi gerektirmektedir. Bu konuda bölgede sayıca fazla mekan bulunur. Buna rağmen sakin ve suç oranının hiç olmaması, ülkeyi daha güvenilir bir hale getirmektedir. İrlanda ülkesindeki halk; girişken ve sıcakkanlıdır. Her yıl düzenli olarak turist çeken bir ülke olması ve rahatlıkla İngilizce konuşarak, iletişime geçebileceğiniz samimi bir ortam sunmaktadır.

 

irlanda devler kaldırımı

İrlanda’nın Doğası ve tarihi

İrlanda doğal güzelliği ve yeşilin bin bir tonu ile meşhur ülkelerden biridir. Ülkenin başkenti olan Dublin, daha modern bir merkez olarak bilinse de, diğer şehirlerindeki doğal güzellikleri de görülmeye değerdir. Özellikle parkları ile ünlenen ülkede, birçok doğal güzelliği bir arada görebilmek mümkündür. Kartpostal görünümüne sahip muhteşem doğal güzelliğe sahip olan bu ülke görülmeye değer nedenler arasında yer alıyor. Game Of Thrones gibi Birçok dizinin çekildiği bölge, dünyanın en sevimli bölgeleri arasında seçilmiştir. İrlanda Coğrafi Özellikleri Ve İklimine bakıldığında, İrlanda ülkesinin İngiltere’ye yakın olması, sürekli yağış alması konusunda yanlış bilgi edinilmesine nede olmaktadır. İrlanda biraz daha çukurda kalan bir bölge olduğundan, mikro klima bölgesi olarak, Türkiye’nin Rize ili gibi bir özellik göstermektedir. Bölge soğuk ve yağışlı olmaz. Neredeyse hiç kar görülmez.

İrlanda’nın Bilinmeyen İlginç Yönleri

Tarihteki ilk denizaltı, İrlandalılar tarafından icat edilmiştir. Kutlanan ve bilinen cadılar bayramının ortaya çıkışı burasıdır. Ölülerin ruhlarının evlerine geri döndüğünü simgeleyen cadılar bayramı etkinliği buradan gelir. İrlanda’nın kasabalarından biri üzerinde yer alan arazi, dünyanın en uzun ismine sahip bir bölgedir. İrlanda’da 140 milyon kişi kızıl saça sahiptir. Nerdeyse halkın çoğunluğu kızıl saçlı olarak doğar.

irlanda 'da gezilecek yerler

İrlanda’da Gezilecek Yerler

İrlanda İngiltere’nin yanında yer alan küçük bir ülke olarak yer alsa da, teknoloji ve bilişim alanında çoğu merkez burada yer almaktadır. İrlanda’nın başkenti Dublin dışında gezilecek ve görülecek birçok mekan bulunmaktadır. Dublin’in kuzeyinde yer alan Howth kasabası, yürüyüş yapmak için tercih edilebilecek yerler arasında sayılabilir. İrlanda’ya yarım saatlik bir mesafede bulunan bu şirin kasaba, yaz aylarında tercih edilebilir. Manastır ve müzeleri gezerek, ülkede yer alan tarihi ve doğal güzellikleri daha yakından tanıyabilirsiniz. Cesur yürek, Harry Potter  ve Game Of Thrones gibi filmlerin sahnelerinin çekildiği bölgeyi, daha yakından görme fırsatını yakalayabilirsiniz. İrlanda eğitiminin kalitesinin dışında, doğal güzelliği ve ünlü mekanları ile de turist çekmektedir. Özellikle öğrencilere uygun ulaşım ve konaklama fırsatları ile ülkede hem öğrenci hem turist olarak rahatlıkla gezebilirsiniz.

Ayrıca deneyim kazanabileceğiniz birçok iş fırsatı ile eğitim seviyenizi yükseltebilirsiniz. İrlanda doğal manzarası ve ilginç coğrafi oluşumları ile dikkat çeken bir ülkedir. Devler geçiti olarak adlandırılan, bal peteği görünümündeki büyük taşlar, muhteşem bir doğal oluşumu göstermektedir. Özellikle kültürel aktivitelerin merkezi olan Dublin, en bilinen ve bir o kadar en sakin bölgelerinden biridir. Mistik havası olan kütüphaneleri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Ülkede; keskin uçurumlar, kaya höyükleri ve mistik güzelliğe sahip manzarası ile dünyanın ilgisini çekmektedir. Başkent Dublin; dünyada en fazla turistin uğradığı 4. Ülke olarak bilinmektedir.

İrlanda’nın Merkezi Dublin'de Dil Eğitimi

Dublin, İrlanda başkenti olarak bilinen, teknolojinin en yoğun olarak bulunduğu bir kenttir. Alışveriş seçeneği ile her bütçeye ve öğrenciye uygun imkânlarıyla, şehir yasam standartlarının üzerinde fırsat sunar. Facebook ve Google gibi firmaların merkezinin bulunduğu Dublin, herkese yaşam standartları üzerinde bir hayat ve çalışma imkânı sunar. Eğitim seviyesi de yüksek olan İrlanda, dil eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Muhteşem doğal güzelliği ile yaşam standartları yüksek insanları, renkli ve eğlenceli şehri ile dikkat çeken bir ülkedir. Özellikle Dublin de kaliteli irlanda dil okulları bulunur. Ülkedeki tüm okulların MEİ tarafından denetlenmesi, okulların ve eğitim seviyesinin yüksek olmasının nedenleri arasında yer alır. Türkiye'den İrlanda'ya 4 saatlik bir uçuş ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Özellikle öğrenciler için en uygun ülkelerden biri olarak, her konuda insan refahı düşünülerek kendisini geliştirmiş bir ülke olarak karşımıza çıkar. İlk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için çok rahat dil eğitimi almaya uygun olarak, tercih edilen ülkelerden biridir. Son yıllarda ekonomisi ve yaşam standartları yükselen İrlanda, doğal güzelliğinin yani sıra sıcakkanlı insanları ve eğitimi ile de adını duyurmuştur. İrlanda dil okulları, teknoloji üssü olan Dublin de daha fazla okul seçeneği imkânı sunar. İrlanda dil okulu fiyatları ile her bütçeye uygun kaliteli eğitim imkânını sunar. İrlanda’nın prensiplerinden birisi de Türk öğrencilere kaliteli ve ekonomik eğitim imkânı sunmaktır.  Diğer ülkelere göre daha fazla imkan sunan İrlanda okulları, dünyada en iyi okul sıralamasında ilk 100 okulu dâhil olmuştur. Uygun bütçelerde dil eğitimi imkânı sunan İrlanda ülkesi, daha kaliteli bir eğitim sunar. İrlanda’da dil eğitimi almak için birçok neden sayılabilir. Edebiyat, tarih ve teknoloji gibi alanlarda kendisini geliştiren ülke, öğrencilerin eğitim almak için ülkenin tercih edilmesinde rol oynayan etkenlerden biridir. Ülke; her yıl artan öğrenci kapasitesi ile ülkenin eğitim alanında öğrenci merkezi olmasına neden olmuştur. Genç nüfusun fazla olması ve eğitim seviyesinin yüksek olması, ülkeyi daha cazip bir merkez haline getirmektedir.

İrlanda'da iş imkânı

Teknoloji ve bilişimin merkezi konumunda bulunan ülkede, Microsoft, Facebook, youtube ve Twitter gibi birçok şirketin merkezi Dublin şehrinde yer almaktadır. Ülkede alınan dil eğitimi sayesinde, büyük şirketlerde çalışma imkânı bulabilirsiniz. Özellikle Türk personel ihtiyacı bulunan bilişim şirketlerine çağrılma ihtimali çok yüksektir. Bunun için alarak mezun olmanız gerekmektedir. İrlanda eğitim konusunda öğrenci çekmek amacıyla çok fazla fırsat sunan bir ülkedir. Üniversite eğitimi sonrasında da İrlanda’da iş imkanı tanımaktadır. Üniversiteden mezun olduktan sonra, sertifika alabilir veya master yapabilirsiniz. Bu eğitimlerden geçtikten sonra önceden 1 yıl iken, 2 yıla çıkartılan çalışma izini ile ülkede çalışma imkânına sahip olabilirsiniz.

Çalışma izni

Günümüzde yapılan değişikliklere göre öğrencilerin çalışma izinleri kaldırılmıştır. İngiltere şartlarındaki bu durum İrlanda'da haftalık 20 saat, yaz tatilinde ise 40 saat olarak belirlenmiştir. İrlanda ülkesinin Türkiye’ye mesafe olarak yakın olması, eğitim ve çalışma izini konusunda öğrencilere, daha uygun imkanlar sunmaktadır. Özellikle Griffith Collega özel okulunda, 25 haftalık dil eğitimi aldıktan sonra, ülkede çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Kampusun merkezi Dublin’de yer almaktadır. Hafta içi verilen kurslar ile kısa sürede dil eğitimi aldıktan sonra, çalışma iznine sahip olabiliyorsunuz. Öğrenciler çalışarak aylık 800 euro para aldıkları gibi, birikim de yapabilirler. İrlanda ülkesinde maaşlar saatlik 9,25 euro şeklinde hesaplanmaktadır. Okul bittikten sonra 2 yıl çalışma izni hakkı bulunmaktadır. İrlanda’da çalışma izini başvurusu için yaş kısıtlaması bulunmadan, İngilizce dili eğitimi ihtiyacı duyan herkes başvuru yapabilir. Dil eğitimleri 25 hafta ve üzeri şeklinde planlandığından, bu sürede aksatmadan eğitimlerin tamamlanması gerekmektedir. Belli bir başvuru dönemi bulunmadan, her sene istenilen ayda başvuru yapılabilir.

Ortak dil

İrlanda'da dil eğitimi almadan önce resmi dilleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Ülkede resmi dil İngilizcedir. Konuşma aksanı Amerikan İngilizcesine yakındır. Bu yönden ortak iletişim dilinin İngilizce olması, alınacak eğitimin kolaylığını göstermektedir. Uluslar arası alanda iletişimin daha kuvvetli olması ve daha çok öğrenciye eğitim imkânının tanınması adına, uluslar arası dil olan İngilizce konuşulmaktadır. Halkın %60 dan fazlası İrlanda’ca dilini bilmemektedir.

İrlanda'da Türklere Duyulan İlgi

Tarihsel olarak İrlanda geçmişi demir cağına kadar uzanır. Geçen süreçte adada hakimiyet kurma adına bir çok ülke mücadele etmiştir. 1850 yıllarına gelindiğinde baş gösteren kıtlık, İrlanda’yı olumsuz yönde etkilerken, dönemin Osmanlı padişahı Abdülmecit, İrlanda'ya 3 gemi erzak yardımında bulunmuştur. Bu yardımı unutmayan İrlanda halkının, Türklere karşı ilgi ve samimiyeti bulunmaktadır. Ülkede Türk nüfusunun az sayıda olması, dil eğitiminin daha verimli olmasını sağlamaktadır.

Konaklama

İrlanda konaklama konusunda özellikle Türklere birçok imkân sunmaktadır. Yaşanan tarihsel olayı unutmayan İrlanda halkı, Türklere karşı ayrı bir sempati beslemektedir. Öğrenci yurdunda veya bir ailenin yanında konaklama imkânı bulabilirsiniz. Tek kişilik konforlu yurtlarda rahatlıkla kalabilirsiniz. İrlanda dünyada en sıcakkanlı insanları barındıran bir ülke olarak bilinir. İrlanda kampusunde konaklama imkanları bulunmaktadır. Öğrencilerin yemekhaneleri, kendilerine ait odaları ve yurtlarda konaklama için uygun fiyat aralıkları belirlenmiştir. İsteyen öğrenci kampus dışında da konaklama imkanından yararlanmaktadır. Bunun için okul gerekli hizmet ve yardımda bulunmaktadır. Genellikle kampuse daha yakın olmak adına Kampus konaklama alanları hemen dolmaktadır. Erken başvuru yaparak, bu konaklama alanlarından yararlanabilirsiniz. İrlanda’da birçok emlak firması bulunmaktadır. Kampus dışında konaklama için tek kişilik odalar veya iki kişilik odalar kiralanabilmektedir. En ucuz konaklama seçeneklerinden biri de aile yanında konaklamadır. Burada sadece oda ücreti ödenerek, diğer ihtiyaçlar ev sahibi tarafından karşılanmaktadır. Özellikle dil eğitimi almak için gelen kişilerin, İrlanda’da bir aile yanında yatılı olarak kalması, hem dil eğitimini geliştirme açısından hem de kültürlerini öğrenme açısından çok faydalı olmaktadır. Rahatlıkla özel kiralık evler de bulunabildiği gibi ortak bir eve kiraya çıkılabilmektedir. Ev kiralama konusunda Dublin, çok pahalı bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden öğrenci veya dil eğitimi alacak kişilerin, konaklama konusunda, en uygun tercihi yapmaları gerekmektedir.

irlanda dil eğitimi

İrlanda Dil Kursu

Öncelikle, iş başvuruları veya yurt dışı seyahatlerinde ihtiyaç duyulan ileri derecede İngilizceyi, en uygun fırsatlarda İrlanda'da bulabilirsiniz. Dil Eğitimi alırken çekilen sıkıntılardan biri de pratikliktir. Bunun için de yurt dışında bulunmak ve sürekli İngilizce konuşarak pratik yapmak gerekmektedir. Her ülkede farklı şartlar ve yüksek bütçelerde verilen eğitimlerle, İrlanda Dil Kursu arasında çok cazip farklar bulunmaktadır. Bu konuda neden İrlanda dediğimizde, öncelikle konuşulan İngilizce aksanının açık ve net olması, ülkeyi tercih etme acısından ön plana çıkmaktadır. İrlanda dil eğitimi alırken, bir yandan da çalışarak para kazanabilirsiniz.

İrlanda Dublin Dil Okulları

Dublin, İrlanda başkenti olarak yer alan Avrupa’nın gelişmiş en büyük şehirlerinden biridir. Dublin, sosyal ağlar olarak kullanılan Facebook, Twitter ve Youtube gibi birçok şirketin merkezi olarak yer alıyor. Bu yüzden diğer bölgelere göre daha fazla gelişme göstererek,  üst seviyede bir eğitim imkânını sunmaktadır. Özellikle öğrencilere daha uygun fırsatlar tanıyan bölgede, huzurlu bir şekilde yaşam sürdürebilirsiniz. İrlanda ikliminde yağmurlu hava hâkimken, ılıman bir iklime sahip olduğu görülür. Özelikle öğrencilerin bu ülkede eğitim almak istediği ve burada yaşamak istedikleri görülür. Öğrenciler yurt dışında eğitim almak için öncelikle güvenilir bir ülkeyi tercih ederler. Ülke yüksek güvenlikli ve suç oranı nerdeyse yok denecek kadar azdır. İrlanda insanlarının sıcakkanlı ve yabancılara karşı misafirperver olması, ülkeyi daha cazip hale getirmektedir. Uygun fiyatlı konaklama, yeme ve içme gibi temel ihtiyaçların karşılanması, eğitim alanında Dublin in tercih  edilmesine neden olmaktadır. İrlanda dil okulları dünyada adını duyurmuş sayılı okulları içerisinde barındırmaktadır. Bu eğitim fırsatından yararlanmak için mutlaka uzman bir danışmanla görüşmek gerekmektedir.

Dublin'de Eğitimin Avantajları

İrlanda ‘da eğitim denildiğinde ilk akla gelen Dublin kenti olmaktadır. Teknoloji ve bilişim şirketlerinin merkezi olması ve bölgenin daha modern olması kentin tanınmasına neden olmaktadır. Eğer Dublin’de öğrenci iseniz, dünyanın her yerinden gelen kişilerle aynı sınıfta eğitim almaya hazırlıklı olmalısınız. Dublin'de Çok kolay ve eğlenceli bir şekilde eğitim alma imkânına sahip olabilirsiniz. Avrupa’da dil eğitimi almak için Amerika ve İngiltere’ye göre daha avantajlı olan İrlanda’da eğitim fırsatları son derece memnun edicidir. İngiltere ve Amerika’da Türk nüfusunun az olması, dil öğrenmede büyük bir fırsat olarak görülmektedir. Eğitim veren dil okulları, başkent olan Dublin’de daha fazla yer almaktadır. Her kişiye ve ihtiyaca uygun kurs veren kurumlar, birebir veya grup ile dil eğitimi vermektedir. İrlanda’da dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından biri de, dil kursuna devam ederken, diğer yandan da çalışma izninizin bulunmasıdır. Bu sayede İrlanda’da kazanılan iş deneyimi ile kendi ülkenizde rahatlıkla ve büyük bir özgüvenle çalışabilirsiniz. Her mevsimi ılıman olarak geçen İrlanda’da, dil eğitimi almak için belli bir dönem gerekmeksizin, istediğiniz zaman eğitim alabilirsiniz. Eğitimi dışında ülkede gezilip görülebilecek çok fazla aktivite ve mekân bulunmaktadır. Kursların dışında, Dublin’in muhteşem doğası görülmeye değer bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Hiç sıkılmadan bu ülkede hem dil eğitimi alarak pratik yapabilir, hem de İrlanda’da güzel vakit geçirebilirsiniz. Yüksek öğretim alanında dünya başarı sıralamasında ilk 25’e giren İrlanda, eğitim ve katılım alanındaki başarısını kanıtlamıştır. Uluslar arası memnuniyet ödülleri alarak, her yıl düzenli olarak öğrenci sayısı artmaktadır. Ülkenin eğitim seviyesi ve başarısının bilincinde olan Uzakdoğu, Ortadoğu ve Amerika gibi ülkelerden eğitim almaya gelen vatandaşlar, uluslar arası bir ortam oluşturarak, sosyal çevre edinmenizi sağlamaktadır. Ülkede eğitim alırken en büyük avantajlardan biri de Dublin’de teknoloji ve bilişim alanında yer alan ilk beş firmanın burada ofislerinin bulunmasıdır. Türklerin az bulunduğu ülkedeki bu ofislere, Türk üniversite mezunu kişiler aranmaktadır. Bu yüzden İrlanda’da mezun olarak bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

İrlanda Eğitim Sistemi

İrlanda eğitim sistemi, Avrupa ülkelerinde popüler olan bir sistemdir. Eğitim sisteminin yapısı, Avrupa’da kabul gören bir sistem yapısında olduğu söylenebilir. Ülkede genel olarak ilkokul ve ortaokul düzeyinde Türkiye tarafından pek tercih edilmeyen okullar, lise ve üniversite için kabul görmektedir. İrlanda’ya eğitim almak için Türkiye’den en çok lise düzeyinde öğrenci gitmektedir. Burada yatılı ve özel okullar yer almaktadır. Tercihe göre çalışma ve konaklama imkanlarından yararlanılmaktadır.  Lise eğitimi için özel okullarda eğitim alan kişiler, aile yanında veya pansiyonda konaklayabilmektedir. Avrupa eğitim sisteminde genellikle yer almayan noktalardan birisi de kız ve erkeklerin ayrı bir şekilde eğitim alabilmelerini sağlayan alanlardır. Avrupa ülkelerinden biri olan İrlanda, bu konuda tek sayılabilecek bir ülkedir.

Diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında, çok daha uygun fiyatlarda eğitim imkanı gerçekleşmektedir. Lise dönemini İrlanda’da geçirmek ve eğitim sistemine adapte olduktan sonra, üniversiteye geçmek daha kolay gerçekleşmektedir. Bu yüzden lise eğitiminde İrlanda’dan başlanması önerilir. Özellikle eğitim sisteminin sağlam alt yapısı sayesinde edebiyat alanında Nobel ödüllü kişiler çıkartmış okullar bulunmaktadır. Edebiyat, teknoloji, fen ve sanat gibi alanlarda mutlaka tercih edilen ve akla gelen ülkelerden biridir. Kaliteli eğitim sistemi ve yüksek başarısı ile genç nüfusu en iyi şekilde hazırlamaktadır. Avrupa’da eğitim almak veya dik kursları için tercih edilebilecek ülkeler denildiğinde, ilk akla gelen İngiltere’dir. Fakat İngiltere’nin yanında yer alan bu küçük ülkenin eğitim sistemi sağlam temeller üzerine oturmuş bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihsel olarak bakıldığında, ülkede yer alan okullardan birçok ödüllü sanatçı ve edebiyatçı çıktığını görebilirsiniz.

İrlanda Eğitim Sisteminde Kullanılan Dil

İrlanda’da eğitim almak isteyen kişilerin İrlanda’ca dilini bilmesine gerek kalmadan, halkın çoğunluğunun konuştuğu resmi dilin İngilizce olması, iletişimi kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir.  Ülkeye dil eğitimi için veya eğitim için gelecek olan öğrenciler, İngilizce aksanı konusunda sorun yaşamadan, eğitim alabilirler. Avrupa ülkeleri arasında dil eğitimi konusunda sorun yaşamdan eğitim alınabilecek tek ülke İrlanda’dır. İrlanda ülkesinde İrlanda’ca dilini halkın neredeyse % 60 lık kesimi bilmezler. Resmi dilleri ve kullanılan dilin İngilizce olması, uluslar arası alandaki iletişimi kolaylaştırmaktadır.


 

SİZİ ARAYALIM