İrlanda Cumhuriyeti İrlanda'ya Gitmeden Önce

İrlandaya Gitmek

İrlanda Ya Gitmek
İrlanda Ya Gitmek

İrlanda; Kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti olarak ikiye ayrılmıştır. 9 adet şehri bulunmaktadır. En bilinen ve tanınan şehri Dublin’dir. Mutlu insanların yaşadığı ülkede, insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek tüm imkanlar mevcuttur. Turistlik alanları, ahşap dokulu binaları, tarihi ve doğal manzarası ile İrlanda popüler ülkelerden biri olarak tanınmaktadır. İrlanda iklim olarak ılıman bir iklime sahiptir ve İngiltere ülkesi kadar yağış almamaktadır.

İrlanda Cumhuriyeti Bayrak

İrlanda Cumhuriyeti Bayrak

İrlanda’ya ulaşım genellikle uçaklar ile yapılsa da etrafının denizlerle çevrili olması, feribot seferlerinin de gelişmesine neden olmuştur. Ulaşım ağı gelişmiş olan ülke, teknoloji ve bilişim alanlarıyla öne çıkar. Bu özellikleriyle çok sayıda turist ve öğrenci ağırlayan bir ülkedir.

İrlanda Cumhuriyeti’ne Gitmek?

İrlanda'ya Gitmek

İrlanda’ya Gitmek

Ülke genellikle dil eğitimi almak isteyenler için popüler bir yerdir. Bunun dışında seyahat etmek ve İrlanda insanlarını daha yakından tanımak için de tercih edilen bir ülkedir.

Eğitim, sağlık, teknoloji ve bilişim alanında kendisini fazlasıyla geliştirmiş olan ülkenin her şehri farklı özellikler taşımaktadır. Kendine has güzelliklere sahip bu ülkede; Trinity Koleji, Tapınak Barları, yemyeşil doğa, geniş parklar, sinema filmlerinin çekildiği sahnelerin yer aldığı sur ve dağlar; çok sayıda turisti ülkeye çekmektedir.

 

İrlanda Cumhuriyeti

İrlanda Vikingler döneminde kurulduğundan beri; İskoçya ve İngiltere saldırılarına maruz kalmış bir ülkedir. 1973 yılında yaşanan ekonomik kriz yüzünden baş gösteren kıtlık nedeniyle, birçok insan göç etmiş veya yok olmuştur.

İrlanda Doğa Orman Ada ve Deniz

İrlanda Doğa Orman Ada ve Deniz

İrlanda nüfusunda çok fazla düşüş yaşanmıştır. Dönemin Osmanlı padişahı Abdülhamit, ülkeye para ve erzak yardımında bulunmuştur. İngiltere sömürüsü altında yaşayan halk, özgürlük ve adalet için savaşmıştır. Günümüzde kriz döneminde yok olan nüfus sayısı, hala aynı sayıya ulaşmamıştır.

İrlanda yaşam şartları ve irlanda hakkında detaylı bilgi almak için İrlanda Yaşam Şartları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

İrlanda’ya Gitmek İçin İrlanda Vize Rehberi

İrlanda Vize İşlemleri

İrlanda Vize İşlemleri

Uluslararası alanda en gözde ülkelerden biri olan İrlanda, dil eğitimi konusunda çok sayıda fırsat sunar. Avrupa’da eğitim denildiğinde, İrlanda dil okulları akla gelmektedir.

İrlanda’da öğrenci olmak için öncelikle istenen başvurunun ve belgelerin tamamlanması, ardından da vize işlemlerinin halledilmesi gerekmektedir. İrlanda dil eğitiminden yararlanmak isteyen öğrencilerin mutlaka İrlanda öğrenci vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. İrlanda vizesiyle ilgili tüm bilgiyi sitemizde bulabilir ya da iletişim başvuru formunu doldurarak veya bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda vize başvuru hakkında detaylı bilgialmak için İrlanda vizesi yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İrlanda’ya gitmek için istiyorum diyenler için nedenler:

 

Hayat ve Seyahat

İrlanda Hayat ve Seyahat

İrlanda Hayat ve Seyahat

Samimi ve sıcakkanlı insanların yaşadığı ülkede, yabancı insanların cana yakın ve rahat tavırları gözden kaçmamaktadır. Aile yaşantıları ve bağlılıkları Türkler ile benzerli göstermektedir. Hoş sohbetleri ve esprileri ile insanları eğlendiren kişilik yapısına sahiptirler.

 

Ünlü Pub Kültürü

Ünlü Pub Kültürü

Ünlü Pub Kültürü

Publar aslında, sosyalleşmek ve hoş sohbet etmek için toplanılan mekanlar olarak tanımlanırken, İrlanda’da içkilerin de içildiği bir kafe kültürüdür. İrlanda’daki içki kültürü fazlasıyla gelişmiştir. Viski ve siyah bira ile ünlenmiş ülkede; sıcak kahve, şeker ve viski karışımına krema dökülerek de servis edilmektedir.

 

Müzik ve Dansları

irlanda folklorik dans

irlanda folklorik dans

İrlanda ‘folklorik dansları ile ünlüdür. Gayda, flüt, keman ve arp gibi enstrümanlar eşliğinde, geleneksel müziklerini yansıtırlar. Müzik ve dansı bir arada kullanarak coşkulu bir şekilde eğlenirler. Genellikle İrlanda sokaklarında canlı müzikler yoğundur. Çok sayıda dans eğitmeni ve dans öğrencisi İrlanda’da dans edebilmek için İrlanda’ya gitmek istemektedir.

 

Tiyatro ve Edebiyat

İrlanda Kütüphane

İrlanda Kütüphane

İrlanda; sanatsal anlamda, tiyatro ve edebi eserler bakımından, zengin bir kültüre sahiptir. İrlandalı birçok Nobel ödüllü yazar vardır. Ünlü şairlerin ve yazarların İrlanda’da yaşıyor olması ve ülkedeki kaliteli eğitim sistemi ülkeyi eğitim noktasında bir cazibe merkezi haline getirmektedir.

 

İrlanda’nın Doğası

İrlanda doğal güzellikleri

İrlanda doğal güzellikleri

Kartpostal görünümündeki ülkede, dünyaca adını duyurmuş birçok film sahnesi çekilmiştir. Ayrıca yeşili ve etrafının denizlerle çevrili olması, doğal güzelliği bakımından, ülkeyi daha özel kılmaktadır. Geniş yeşil alanları ve parkları ile düzenli bir ülkedir.

 

İrlanda Kültürü

Ülke Milattan önceki yüzyıllardan beri, İngiltere ve İskoçyalıların saldırıları nedeniyle tahribata uğramıştır. Kültürlerini ve bağımsızlıklarını korumak için savaş vermişlerdir. İrlanda kültürünün izlerini ülkenin büyük surlarında ve tarihi yapılarında görebilirsiniz.

İlk yerleşim yeri olarak bilinen ülkeye, ilk yerleşen insanlar Vikingler olarak bilinmektedir. İrlanda başkenti kurulduğundan beri değişmemiştir. Dublin en büyük şehir ve tarihi kültüre sahip bölgelerden biridir. Müzeler, katedraller, sokaklar ve mimari yapılar, geçmiş tarihten kalma birçok kalıntıyı gözler önüne sermektedir.

 

Teknolojinin Başkenti

İrlanda Teknoloji Başkenti

İrlanda Teknoloji Başkenti

Öncelikle büyük bir şehir olması ve bilişim alanında dev şirketlerin merkezlerinin Dublin’de yer alması, ülkeyi tercih edilebilir bir noktaya getirmektedir. Özellikle uzun dönem öğrencilere verilen çalışma hakkı da bu noktada çok sayıda öğrenciyi ülkeye çekmektedir.

 

Festivaller

İrlanda Eğlence Festival

İrlanda Eğlence Festival

Dublin şehrinde düzenlenen festivaller başta olmakla beraber, İrlanda’da her yıl 500’ün üzerinde festival düzenlenmektedir. Festival zamanlarında, sokaklarda geleneksel kıyafetleriyle ve renkli makyajlarıyla çok sayıda coşkulu insan görülebilmektedir. Geleneksel müzikler ve danslar, festivallerin ayrılmaz parçalarıdır.

 

Yüksek Lisans

İrlanda yabancı dil eğitimi dışında yüksek lisans imkanı da sunmaktadır. İrlanda’da yüksek lisans imkanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İrlanda’da Yabancı Dil Eğitimi

İrlanda dil okullarında yabancı dil eğitimi

İrlanda dil okullarında yabancı dil eğitimi

Yabancı Dil Eğitimi: İrlanda tarihi, turistik ve mimari yapıları dışında; kaliteli dil eğitimi ile ön plana çıkmaktadır. Eğitim sistemi, dünyaca ünlüdür. Bu sayede düzenli olarak öğrenci başvuruları gerçekleşmektedir.

Yabancı dil eğitimi ve yüksek lisans konusunda en çok bilinen ülkeler; İngiltere, Fransa ve Kanada gibi ülkelerdir. İngiltere’nin yanı başında yer alan İrlanda, dil eğitimi ve eğitim sistemi ile tanınmaya başlamıştır.

İrlanda’da dil okullarında çok sayıda farklı program sunulur. Sabah ve öğle dersleri olarak iki farklı grupta dersler işlenmektedir. Sabah saatlerinde teorik dersler işlendikten sonra, öğle saatlerinde pekiştirme amaçlı, sosyal aktivite ve spor etkinlikleri yapılmaktadır.

Böylece hem diğer ülkelerden gelen öğrencilerle kaynaşma sağlandığı gibi İngilizce dili de geliştirilmeye çalışılmaktadır. Özellikle kamp gibi faaliyetler düzenlenerek, sosyalleşme ve pratiklik kazanılması hedeflenmiştir.

Öğrenciler minimum 25 hafta dil okulu programına katıldıklarında haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olmaktadır. Yabancı dil eğitimi konusunda Dublin şehri en popüler şehirdir.

İrlanda dil okullarını ve dil eğitimi imkanlarını incelemek için İrlanda Dil Okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumlar

/* ]]> */