İrlandaya Gitmek

İrlandaya Gitmek

İrlanda; kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti olarak ikiye ayrılmıştır. 9 adet şehri bulunmaktadır. En bilinen ve tanınan şehri Dublin’dir. Avrupa’da yaşanabilir ülkeler arasında İrlanda Cumhuriyeti seçilmiştir. Mutlu insanların yaşadığı ülkede, insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek tüm imkanlar mevcuttur. Turistlik alanları, ahşap dokulu binaları, tarihi ve doğal manzarası ile İrlanda popüler ülkelerden biri olarak tanınmaktadır. İrlanda iklim olarak ılıman bir iklime sahip olduğu kadar, İngiltere ülkesi kadar yağış almamaktadır.

İrlandaya ulaşım genellikle uçaklar ile yapılasana, etrafının denizlerle çevrili olması, feribot seferlerinin de gelişmesine neden olmuştur. Ulaşım ağının hızla gelişmesi, teknoloji ve bilişim alanında öncü ülkelerden biri olarak, düzenli turist ve öğrenci ağırlayan bir ülkedir. Genellikle eğitimi için tercih edilen ülkeye, seyahat amaçlı geziler de yapılmaktadır. Birçok insan ülkemizden İrlandaya gitmek istemektedir.

irlanda cumhuriyetine gitmek

İrlanda Cumhuriyetine Gitmek?

Ülke genellikle dil eğitimi almak isteyenler için popüler bir yerdir. Biröok insan ülkelerinden İrlandaya gitmek istemektedir. Bunun dışında seyahat etmek ve İrlanda insanlarını daha yakından tanımak için seyahat edilebilir. Eğitim, sağlık, teknoloji ve bilişim alanında kendisini fazlasıyla geliştirmiş olan ülkenin her şehri, farklı konularda ağırlık verece şekilde popüler hale gelmiştir.İrlanda dil kurslarından oluşan öğrenci akımı nufusu ciddi seviyede etkilemektedir.

İrlanda bütün şehirleri ile dikkat çeken, cazip ülkelerden biridir. Güney İrlanda ve Kuzey İrlanda olarak ikiye ayrılır. Kuzey irlandanında kendine has güzellikleri bulunmaktadır. Trinity koleji, tapınak barı, yemyeşil doğası, geniş parkları, coğrafi anlamda volkanik oluşumların bıraktığı izleri görmek için İrlandaya ziyaret edilebilir. Sinema filmlerinin çekildiği sahnelerin yer aldığı sur ve dağları daha yakından görme fırsatını yakalayabilirsiniz.Bir çok insan eğitim, doğa, festival, tatil gibi nedenlerle İrlandaya gitmek istemektedir.

 

İrlanda Cumhuriyeti

İrlanda Vikingler döneminde kurulduğundan beri, İskoçya ve İngiltere saldırılarına maruz kalmış bir ülkedir. 1973 yılında yaşanan ekonomik kriz yüzünden baş gösteren kıtlık nedeniyle, birçok insan göç etmiş veya yok olmuştur.

İrlanda nüfusunda çok fazla düşüş yaşanmıştır. Dönemin Osmanlı padişahı Abdülhamit, ülkeye para ve erzak yardımında bulunmuştur.İngiltere sömürüsü altında yaşayan halk, özgürlük ve adalet için savaşmıştır. Günümüzde kriz döneminde yok olan nüfus sayısı, hala aynı sayıya ulaşmamıştır. İrlandaya gitmek isteyenler gittiklerinde kendilerine minnettar bir toplum ile karşılaşmaktadır.

İrlanda Bayrağı

 

İrlanda'ya gitmek için istiyorum diyenler için nedenler:

İrlandaya gitmek için birçok neden olabilir. Birçok nedeni sizler için listeledik.

İrlandaya gitmek hayat ve seyahat

 

Hayat ve Seyahat; Hayat ve seyahat edilmesi gereken ülkeler arasında yer almaktadır. Samimi ve sıcakkanlı insanların yaşadığı ülkede, yabancı insanların cana yakın ve rahat tavırları gözden kaçmamaktadır. Aile yaşantıları ve bağlılıkları Türkler ile benzerli göstermektedir. Hoş sohbetleri ve esprileri ile insanları eğlendiren kişilik yapısına sahiptirler. İrlandaya gitmek isteyen birçok kişi seyehatlerinde sorun yaşamadıklarını belirtmektedir.

 

 

irlanda pub kültürü

 

Ünlü Pub Kültürü; Pub kültürü aslında, sosyalleşmek ve hoş sohbet etmek için toplanılan mekanlar olarak tanımlanırken, İrlanda’da içkilerin de içildiği bir kafe kültürüdür. İrlanda’daki içki kültürü fazlasıyla gelişmiştir. Viski ve siyah bira ile ünlenmiş ülkede, Sıcak kahve, şeker ve viski karışımına krema dökülerek, servis edilmektedir.

 

 

İrlanda Müzik ve Dans Kültürü

 

Müzik Ve Dansları; İrlanda 'daki folklorik dansı ile ünlüdür. Gayda, flüt, keman ve arp gibi enstrüman eşliğinde, geleneksel müziklerini yansıtırlar. Müzik ve dansı bir arada kullanarak, coşkulu bir şekilde eğlenirler. Genellikle İrlanda sokaklarında canlı müzikler yoğundur. Biröok dans eğitmeni ve dans öğrencisi İrlandada dans edebilmek için İrlandaya gitmek istemektedir.

 

 

İrlanda Tiyatro ve Edebiyat

 

Tiyatro ve Edebiyat; Sanatsal alanda, tiyatro ve edebi eserler bakımından, zengin bir kültüre sahiptir. İrlandalı birçok Nobel ödülü almış yazarlar bulunmaktadır. Ünlü şair ve yazarların İrlanda’da yaşıyor olması ve İrlanda okul eğitimi konusunda kaliteli eğitim sistemi ile adını duyurmuştur.  

 

 

 

İrlanda Doğa Deniz Orman

 

İrlanda’nın Doğası; Seyahat etmek istediğiniz kartpostal görünümündeki ülkede, dünyaca adını duyurmuş birçok film sahneleri çekilmiştir. Ayrıca yeşili ve etrafının denizlerle çevrili olması, doğal güzelliği bakımından, şehri daha özel kılmaktadır. Geniş yeşil alanları ve parkları ile düzenli bir ülkedir.İrlandaya gitmek için neden olabilecek bir konuda budur.

 

 

irlanda kültür kütüphane

İrlanda Kültürü; İrlandaya seyahat ettikten sonra daha iyi bir şekilde anlaşılan İrlanda kültürünü, daha yakından tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ülke Milattan önceki yüzyıllardan beri, İngiltere ve İskoçyalıların saldırıları nedeniyle tahribata uğramıştır. Kültürlerini ve bağımsızlıklarını korumak için savaş vermişlerdir.

Büyük surları ve tarihi yapıları yakından incelendiğinde, İrlanda kültürünü tanıyabilirsiniz. İlk yerleşim yeri olarak bilinen ülkeye, ilk yerleşen insanlar Vikingler olarak bilinmektedir. İrlanda başkenti kurulduğundan beri değişmemiştir. Dublin en büyük şehir ve tarihi kültüre sahip bölgelerden biridir. Müze, katedral, sokakları ve mimari yapıları, geçmiş tarihten kalma birçok kalıntıyı gözler önüne sermektedir.

 

 

İrlanda Teknoloji başkent

Teknolojinin Başkenti; İrlanda; kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti olarak ikiye ayrılmıştır. 9 adet şehri bulunmaktadır. En bilinen ve tanınan şehri Dublin’dir. Burada yaşam şartları dinamik bir şekilde ilerlemektedir. Öncelikle büyük bir şehir olması ve bilişim ağının dev şirketlerinin merkezlerinin Dublin’de yer alması, tercih edilebilir bir ülke haline getirmektedir. Kuzey İrlanda’da teknolojinin gücüyle kendinden bahsedilen bölgelerden olmaya da devam ediyor. Birçok insan İrlandada çalışmak için İrlandaya gitmek istiyor.

 

 

İrlandaya gitmek festivallere katılmak

Festivaller; Dublin şehrinde düzenlenen festivaller dışında, İrlanda’da her yıl 500’ün üzerinde festivaller düzenlenmektedir. Sokaklarda geleneksel kıyafetleri ve renkli makyajlarıyla, coşkulu bir şekilde eğlenmektedirler. Geleneksel müziklerini çalarak ve dans ederek, festivalin coşkusunu yaşamaktadırlar. Festivaller cenneti olarak anılan İrlanda seyahatinin tarihini en iyi şekilde ayarlayarak, bu festivali kaçırmamanızı öneririz.Biröok insan irlandadaki festivalleri kaçırmamak için İrlandaya gitmek istiyor.

 

İrlandaya gitme irlandada dil eğitimi almak

Yabancı Dil Eğitimi; İrlanda tarihi, turistik ve mimari yapıları dışında, kaliteli dil eğitimi ile ön plana çıkmaktadır. Eğitim sistemi, tüm dünya ülkelerinde duyulmuştur. Bu sayede düzenli olarak öğrenci başvuruları gerçekleşmektedir. Online olarak başvuru gerçekleştiren öğrenciler, okul tarafından kabul edildikten sonra seçtiği program saatine göre dil eğitimi almaya başlamaktadır.

İrlanda dil okullarını incelemek ve dil eğitimi imkanlarını incelemek için İrlanda dil okulları sayfamızı inceleyebilirsiniz

 

 

İrlanda Yüksek Lisans

Yüksek Lisans; İrlanda yabancı dil eğitimi dışında yüksek lisans yapmanıza da imkan sağlıyor. Birçok eğitim kurumu öğrencilere yüksek lisans imkanı sunuyor. İrlanda’da yüksek lisans imkanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 

İrlandaya Yerleşmek

İrlandaya yerleşmek; İrlanda birçok kişi tarafından yerleşilmek istenen ülkelerden biridir. Fakat bu konuda birçok prosüdürü sağlamız olmanız gerekiyor. İrlanda vize başvurusu ilk adımlar arasındadır uçak bileti konaklama gibi birçok konuyu ele almanız gerekmektedir. İrlandaya yerleşmek birçok kişi için önemli bir karardır ve çalışma izni alıp İrlandaya gelmeden önce İrlanda’da ki birçok farklılığa hazır olması gerekmektedir. İrlandaya gitmek isteyen birçok kişi oraya gittiklerinde daha mutlu olduklarını söylüyorlar.

İrlandaya gitmeden önce mutlaka irlanda gezi rehberi yazımızı okuyarak İrlanda hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

İrlandaya Gitmek İçin İrlanda Vize Rehberi

 

Vize başvurusu konusuna gelmeden önce uluslar arası alanda en gözde ülkelerden biri olan İrlanda, dil eğitimi konusunda kendisini geliştiren ülkelerden biridir. Avrupa’da eğitim denildiğinde, İrlanda dil okulları akla gelmektedir. Özellikle İngiltere’nin yanında yer alan ülke, İngiltere’ye göre her konuda daha ekonomik bir ülkedir.İrlandaya gitmek için öncelikle vize işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir.

İrlanda’da öğrenci olmak için öncelikle istenen başvuru ve belgelerin tamamlanması, ardından da okula kabul edilen öğrencilerin, vize işlemlerini halletmeleri gerekmektedir. İrlanda dil eğitiminden yararlanmak ve öğrenci olmak isteyen öğrenciler, mutlaka İrlanda öğrenci vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. İrlanda vizesi için gerekli tüm bilgileri sitemizden alabilirsiniz. İletişim başvuru formunu doldurarak yada bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda vize başvuru hakkında dataylı bilgi almak için irlanda vizesi yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İrlandaya gitmek dil eğitimi almak

 

İrlanda’da Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitimi ve yüksek lisans konusunda en çok bilinen ülkeler; İngiltere, Fransa ve Kanada gibi ülkelerdir. İngiltere’nin yanı başında yer alan İrlanda, dil eğitimi ve eğitim sistemi ile tanınmaya başlamıştır. Özellikle eğitim konusunda en ekonomik ülkelerden biri olması örencilerin İrlandaya gitmek istemesine neden olmaktadır. Öğrenciye tanınan fırsatlar doğrultusunda, birçok ülkeden öğrenci başvurusu gerçekleşmektedir. Uluslara arası alanda sosyal çevre oluşturmaya yardımcı olmaktadır.Birçok insan 

Türkiye’den öğrenci olarak okullara başvurmak isteyenlerin ortaokul yaş grubunda olması önerilmektedir. Ortaokul yaş grubunda eğitim aldıktan ve İrlanda kültürünü benimsedikten sonra lise ve üniversiteye girişler daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Yüksek lisans imkanları bulunan okullar, kaliteli eğitim sistemi ile kısa sürede belgelerinizin alınmasını sağlamaktadır.

Her okulun kendisine göre farklı programı bulunmaktadır. 25 saatlik eğitimi programına katılarak, yarım zamanlı çalışma iznine sahip olabilirsiniz.Eğitim sonrasında ülkede kalarak çalışmak için iyi derecede İngilizce bilme şartı istenmektedir. Eğitimini rahat bir şekilde aldıktan sonra, istediğiniz işte çalışabilirsiniz. Yabancı dil eğitimi konusunda Dublin şehri en fazla önerilen ve öğrencilerin en çok yönlendirildiği şehirlerden birisidir.

Türkiye’de YÖK ile bağlantılı olan bu okullardan birini tercih edebilirsiniz. Bilişim ve teknoloji ülkesi olarak bilinen İrlanda’da iş imkanı bulunmaktadır. İrlanda’da dil eğitimi almış olmak ve İngilizce dilini anlaşılır bir şekilde konuşabilme şartı ile işe alınabilirsiniz.

Özellikle Türk öğrencilerin çalıştırılmak istenmesi, iş imkanı açısından büyük bir fırsat sunmaktadır. Eğitimi dışında kalan zamanlarda, hiç sıkılmadan, tarihi ve doğa gezisi yapabilirsiniz. İrlanda’nın sıcak insanları ile sohbet ederek, coşkulu bir şekilde eğlenebilirsiniz. Kuzeyde yer alan ülke, Türkiye’ye 3 saatlik bir uzaklık mesafesindedir.

Direk uçuşlarla ülkeye gelebilirsiniz. İrlandaya yakınlık ve ekonomik anlamda bütçeye uygun imkanlar, İrlanda dil eğitimini daha cazip bir hale getirmektedir.

İrlanda eğitimi için başvuruların en fazla Türkiye’den yapıldığı bilinmektedir. İrlanda dil eğitimi programları her okulda farklılık göstermektedir. Sabah ve öğle dersleri olarak iki farklı grupta dersler işlenmektedir. Sabah saatlerinde teorik dersler işlendikten sonra, öğle saatlerinde pekiştirme amaçlı, sosyal aktivite ve spor etkinlikleri yapılmaktadır.

Böylece hem diğer ülkelerden gelen öğrencilerle kaynaşma sağlandığı gibi İngilizce dili de geliştirilmeye çalışılmaktadır. Özellikle kamp gibi faaliyetler düzenlenerek, sosyalleşme ve pratiklik kazanılması hedeflenmiştir.

İrlanda dil okulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın..

SİZİ ARAYALIM