İrlanda Cumhuriyeti İrlanda'dan Geldikten Sonra

İrlanda’da Eğitim Sistemi

İrlanda eğitim sistemi ve dil okulları ile dikkat çeken ülkelerden biridir. Ülkede eğitim 4 yaşından 12 yaşına kadar 8 yıllık zorunlu eğitim yer almaktadır. Ücretsiz ve zorunlu olan bu eğitim sisteminde devlet okulları yardım alır. Ortaöğretim ve lise bölümlerinde de farklı alanlarda uzmanlık isteyen öğrenciler, bölümünün olduğu okulda eğitim almaktadır. İrlanda üniversiteleri, eğitim kalitesi ile popülerdir. Diğer ülkelerden farklı olarak ülkede lisans eğitimi 3 yıl olarak uygulanmaktadır. Alanında uzman olmak isteyen, master yapmak isteyen öğrenciler, bölümüne uygun okulu tercih ederek eğitimini tamamlayabilir. Ayrıca yabancı dil eğitimi içim yurt dışından gelen öğrenciler için, yeni okullar açılarak, kişiye göre programlar düzenlenmiştir. Yurtdışında yabancı dil eğitimi denildiğinde, İrlanda dil okulları akla gelmektedir. Giderek popüler olan okullar, başka ülkelerden gelen öğrencilerle dolup taşmaktadır. Ülkede dil eğitimini eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra, ülkede çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz. İrlanda okullarından birçok ünlü sanatçının mezun olduğunu duyan öğrenciler, bu okullarda dil eğitimi almak istemektedir. Ortaokul yaş seviyesinden master seviyesine kadar dil eğitimi almak isteyen kişiler için hazırlanmış olan programlar bulunmaktadır. Her yaşa uygun programların yer aldığı çok fazla okul bulunmaktadır. Size en uygun program ve okullar konusunda, danışmanlara ulaşarak yardım alabilirsiniz.

İrlanda Okulları

Avrupa ülkeleri arasında yer alan İrlanda adası, diğer ülkelere göre eğitim sistemi ve ülkenin yapısı gereği cazip bir ülke haline gelmiştir. Ülkede nüfusun yarısından fazlası 30 yaş altındadır. Bu özelliği sayesinde, öğrenciler ve gençler için eğitim ve sosyalleşme alanında fırsatlar sunmaktadır. Yurt dışından milyonlarca öğrenci, İrlanda da dil eğitimi almak için başvuru yapmaktadır. İrlanda’nın şehirleri arasında en popüler olan Dublin, Cork ve Limerick gibi şehirlerindeki dil okullarında eğitim almak için, çok fazla okul bulunmaktadır. Her geçen gün artan okul sayısı, kaliteli eğitim sistemi ve avantajları ile öğrencilerin gözde ülkesi haline gelmeyi başarmıştır. Ülkenin tüm şehirlerinin yapısı ve özelliği farklılık göstermektedir. Eğitim almadan önce, nasıl bir şehirde yaşamak istediğinizi gözden geçirerek, o şehirde bulunan okullara başvuru yapmak doğru tercih olacaktır. Genellikle yıllardır eğitim danışmanlığı yapan firmalar, tecrübeleri sayesinde, kişiye göre en uygun şehir ve okul tercihi konusunda yardımcı olmaktadır.

İrlanda’nın En iyi Dil Okulları

Ülke yaşam ve eğitim standartları yüksek bir konumdadır. Bu yüzden en iyi dil okulları konusunda tercih yapmak biraz zordur. Her şehirde yer alan farklı okullardan birini tercih ederek dil eğitimi alabilirsiniz. Dublin, eskiden beri ülkenin başkentidir. Büyük ve metropol bir şehirdir. Genç kesimin yer alması, eğitim veren okulların sayıca fazla olması, teknoloji ve bilişimin merkezi olması nedeniyle, potansiyali yüksek bir bölgedir. Sayıca fazla dil okulunun olması ve birçok ünlü sanatçının mezun olduğu okulların yer alması, öğrenciler tarafından daha çok tercih edilebilir yapmaktadır. Kişiye göre doğru verilen dil programı ile hızlı bir şekilde yabancı dil öğrenilebilmektedir. Programı bakımından zengin olan ve aktiviteler ile desteklenen okullardan biri olan Atlas Language, merkeze en yakın olan ve en iyi okul seçilen bir kurumdur. Merkezde yer alan CES, iki binası ile sınav merkezi halindedir. Delfin ise butik dil eğitimi veren ve uygun fiyatlar sunan bir okuldur. İrlanda da İngilizce dil eğitimi almak için tercih edebileceğiniz çok fazla seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasından, size en uygun olan program ve okulu tercih etmek için araştırma yapmanız gerekmektedir.

İrlanda’da Lise Eğitimine Verilen Önem

İrlanda’da eğitim almak isteyen kişiler ortaokul yaş grubundan itibaren başvuru yapabilmektedir. Lise, üniversite ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için de kaliteli programlara yer veren okullar bulunmaktadır. Özellikle lise eğitimine önem veren İrlanda okulları, üniversiteye geçişte faydalı olabilecek, kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Sosyal aktivitelere ve spor faaliyetlerine yer vererek, öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulabilecek faydalı programlara yer vermektedir. Okullarda, yatılı ve gündüz eğitimi olacak şekilde farklı lise gruplarına yer verilen ülkede, üniversiteye teşvik edici kolaylıklar sağlamaktadır. Ülkede lise eğitimi alındıktan sonra, lise son sınıfta bitirme sınavından başarı ile geçebilirseniz, herhangi bir üniversiteye girmeye hak kazanabilirsiniz.

 

Yorumlar

/* ]]> */