İrlanda Cumhuriyeti İrlanda'ya Gitmeden Önce

İrlanda’da Dil Okulunda Okumak

İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin son dönemlerde ilgisini çeken ülkelerden birisi de İrlanda olmaktadır. İngiliz dilinin büyük ölçüde öneme sahip olduğu bu ülkede İrlanda dil okulları ile eğitim almak ve yabancı dil seviyesini geliştirmek mümkündür.

Türkiye’den İrlanda’ya gitmek isteyen ve aklında soru işaretleri bulunan öğrencilerin tamamı ülkeye gittikten sonra bu fikirlerini değiştirmekte bölgede verilen yabancı dil eğitimlerinden ve bölge yaşantısından memnun kalmaktadırlar. Yine de İrlanda’da yabancı dil okullarında okumadan önce ülke ve eğitimi hakkında bilgiler incelenmelidir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda İrlanda ve dil okulları hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ulaşabilir ve aklınızda ki soru işaretlerini tamamen ortadan kaldırarak eğitiminize odaklanabilirsiniz.

İrlanda Cumhuriyeti Dublin

İrlanda Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgiler

İrlanda Cumhuriyeti, Birleşik Krallık ülkesinin batısında bulunan ve tüm ülkelerden bağımsız olarak yönetilen küçük bir ada devletidir. Son yıllarda edinilen verilere göre 4 ila 5 milyon arasında nüfusa sahip olan İrlanda Cumhuriyetinin topraklarını baştan sona kadar karayolu aracılığı ile beş saatte dolaşmak mümkündür.

Birçok ada devletinde olduğu gibi oldukça küçük bir yüzölçümüne sahip olan İrlanda Cumhuriyeti’nin anadili İrlandacadır. Fakat anadilinde olduğundan daha fazla ülkede İngilizce konuşulmakta ve insanlar birbiri ile İngilizce dilinde iletişim kurmaktadır. Büyüleyici olarak nitelendirilebilen doğal güzellikleri barındıran İrlanda Cumhuriyeti büyük yeşillikler, geniş göller, derin vadiler ve birbirinden eşsiz doğal yaşam alanları ile süslü olan esrarengiz bir ülkedir.

Ana Dili İrlanda Gaelcesi ve İngilizce olan İrlanda Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgiler

İngilizce ve İrlandaca dillerinin kullanıldığı İrlanda Cumhuriyeti, Türkiye’den ve dünya ülkelerinden bu dilleri öğrenmek isteyen kişilerin dikkatini çekmektedir. Bu dikkatin ve ilginin bir sonucu olarak her sene binlerce dil öğrencisine kapılarını açan ve kucaklayan İrlanda Cumhuriyeti’nde konuşulan İngilizce hakkında büyük önyargılar bulunmaktadır.

Bunlardan ilki ise bölgede konuşulan İngilizce dilinin İrlanda aksanına sahip olması düşüncesidir. Birçok ülkenin aksine İngilizceyi oldukça sade, anlaşılabilir ve aksansız bir şekilde konuşan İrlanda insanları sadece gündelik hayattan değil aynı zamanda ekonomi, sosyokültürel, sağlık, edebiyat ve bilim gibi çeşitli alanlarda da engin bir kelime dağarcığına sahiptirler. Bu kelimeleri de doğru ve eksiksiz şekilde koşarak telaffuz etmektedirler.

irlanda dil okullarında eğitim

İrlanda’da Dil Okulunda Alınabilecek Dersler

İrlanda Cumhuriyeti içerisinde bulunan ve öğrencilerine sadece İngilizce dilinde değil aynı zamanda İrlandaca dilinde de eğitim veren İrlanda dil okulları içerisinde tercih edilebilecek birçok program ve ders bulunmaktadır. Sadece konuşma alanında değil aynı zamanda gramer ve telaffuz dersleri de veren

İrlanda dil okullarından; Business English Programı, Akademik Yıl Programı, Liselere Hazırlık ve Yerleştirme Programı, Home Tuition Programı, Advanced English Programı, Foundation Programı, Yönetici ve Asistanları İçin İngilizce Programı, Kombine Kurs ve Eğitimler ve Sınavlara Hazırlık Programı gibi çeşitli alanlarda eğitimler, seminerler ve programlar alabilmek, bu eğitimlerle İngilizce dili ve edebiyatında ilerleme kaydederken, okul sertifikalarından yararlanmak mümkündür.

İrlanda Dil Okullarını incelemek için tıklayın..

İrlanda’da Bulunan Dil Okullarının Şehirleri

İrlanda Cumhuriyeti’nde dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği ve İrlanda dil okulları açısından oldukça zengin olan şehirler bulunmaktadır. Bu şehirlerde öğrencilerin kalması için uygun konaklama seçenekleri, eğitime destek sağlayan merkezler ve tabii ki dil okulları yoğun olarak bulunmaktadır.

İrlanda Cumhuriyeti’nin şehirlerinden olan Dublin, Cork, Galway ve Limerick bu şehirlerin başında yer almaktadır. İrlanda’nın en büyük kentlerinden olan bu dört şehir aynı zamanda bölgenin en yüksek nüfusunu barındıran; ekonomik olarak büyük gelişmeler sağlamış, edebiyat ve tiyatro alanında ilgili şehirlerdir. İrlanda’nın en büyük ve görkemli dil okullarına da ev sahipliği yapan bu şehirlerde dünyanın farklı ülkelerinden gelen binlerce öğrenci eğitim almaktadır.

İrlanda Dil Okullarında Okumanın Avantajları

İrlanda İngilizce Eğitim Kursları

İrlanda İngilizce Eğitim Kursları

İrlanda Cumhuriyeti’nde dil öğreniminin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilki bölge üzerinde dil öğrenimi alan Türk öğrencilerinin sayısının az olmasıdır.

Bu sayede İrlandalılar ile daha fazla ilişkiler içerisine giren öğrencilerin bölgenin dilini ve kültürünü daha iyi bir şekilde anlaması, benimsemesi ve aldığı eğitimlerin sonuçlarının artması sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra İrlanda dil okulları ile dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilere büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu kolaylıklar arasında en büyüğü ise vize olmaktadır. Türkiye’den eğitim amacı ile gelen öğrencilere oldukça kolay bir şekilde vize veren İrlanda Cumhuriyeti, aynı zamanda yeni düzenlediği bir tasarı ile de Türk öğrencilerin üç aylık yaz tatilinde dil eğitimi için İrlanda’ya gelmelerinin önünü açmıştır.

İrlanda’da Dil Okulunda Okurken Eğitim Masrafları Ve Giderleri

İrlanda Cumhuriyeti’nde dil eğitimi almak için gitmenin belirli ücretleri vardır. Bu ücretler arasında konaklama, okulların harçları, eğitim masrafları, yolculuk, yemek, ulaşım ve eğlence bulunmaktadır Bu anlamda İrlanda dil okulları oldukça geniş bir ücretlendirme politikasına sahip okullardır.

Ülke genelinde aylık 375 Euro’dan 1100 Euro’ya kadar ücretleri bulunan okulları görmek mümkündür. İrlanda içerisinde abonman olarak kullanılan şehir içi ulaşım bedeli 40 Euro civarındadır.

Aynı okul ücretlerinde olduğu gibi geniş bir seçenekte bulunan konaklama, yemek ve eğlence faaliyetlerinin ücretleri bölgenin ekonomik durumuna ve sosyokültürel yapısına göre farklılıklar göstermektedir. Bir öğrenci aylık ortalama yeme ve konaklama için 800 Euro civarında bir harcama yapmaktadır.

İrlanda’da Dil Okulunda Okurken Çalışma Hayatı

İrlanda İngilizce Eğitim Fırsatı

İrlanda İngilizce Eğitim Fırsatı

İrlanda Cumhuriyeti bünyesinde eğitim hizmetlerini sunduğu dil öğrencilerine çeşitli alanlarda çok büyük imkanlar ile çalışma istihdamı sağlamaktadır. Bu anlamda ülke genelinde dil okullarında eğitim gören dil öğrencilerinin hafta içi kısa süreli hafta sonlarında ise tam süreli olarak çalışmasına imkân sağlayan yasalar bulunmaktadır.

Bu öğrencilerden herhangi bir çalışma izni ve belgesini istemeyen İrlanda Cumhuriyeti, öğrencilerin çalışmak istedikleri alanları kendilerinin seçmesinde ve bu işlerde yabancı dillerini eğitimler ile birlikte geliştirmelerini büyük ölçüde desteklemektedir.

Yorumlar

/* ]]> */