İrlanda Cumhuriyeti

İrlanda’da Dil Okullarında Eğitim Almak

Durdurulamayan teknoloji çağında, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da büyük gelişmeler yaşanıyor. Küreselleşen dünyada, rakiplerinize fark atarak kariyerinizi üst seviyelere taşımak için yabancı dil bilmek zorundasınız.

Dünyanın ortak dillerinden biri haline gelen İngilizce, Birleşmiş Milletlerinde resmi dillerinden biridir. Her alanda karşınıza çıkan İngilizce, artık bir ayrıcalık değil zorunluluktur. Türkiye’de İngilizce eğitim veren çok sayıda kurs bulunuyor. Ancak ‘’ Bir dil en iyi yerinde öğrenilir. ‘’ sözünün gerçekliği nedeni ile İngilizce dil eğitimi, İngilizce konuşulan bir ülkede alınmalıdır.

Yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen kişiler için son dönemlerde İrlanda’da dil okulu okumak cazip hale gelmiştir. MEI tarafından denetlenen çok sayıda eğitim kurumu bulunan İrlanda, birçok yönden avantaj sağladığı için hem Türk öğrenciler hem de diğer ülkelerin öğrencileri tarafından yoğun ilgi görüyor.

İrlanda İngilizce Eğitim Fırsatı

İrlanda İngilizce Eğitim Fırsatı

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Almanın Avantajları

1973 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan İrlanda, kaliteli birçok okula ve üniversiteye sahiptir. Öğrencilere ve eğitime değer verilen ülkede, öğrencilere konaklama konusunda da ekonomik fırsatlar sunuluyor. Bu da tüm dünya genelinde İrlanda’da dil okulu okumak isteyen öğrenci sayısının artmasını sağlıyor. Marekting English in Ireland ismi verilen MEI tarafından her yönden kontrol edilen okullar, dil eğitiminin daha kaliteli olması için daima kendilerini geliştiriyor.

Kuzey Avrupa’da yer alan İrlanda’da, halk öğrencilere büyük değer veriyor. Bu nedenle ülkede aile yanı konaklama alternatifi de sunuluyor. Eğitiminiz süresince bir aile ortamında konaklayarak ekonomik açıdan da avantaj elde edebilirsiniz.

Aile yanı konaklamanın dışında, İrlanda’da dil okulu okumak isteyen öğrencilere okullarda yurt hizmeti verilmektedir. İsteyen öğrenciler, ev kiralamak yerine okullara bağlı yurtlarda kalmaktadır. Ülkede inşaat sektörünün de gelişmiş olmasına bağlı olarak birçok lüks daire uygun fiyatlar ile öğrencilere kiralanıyor.

İrlanda’da hareketli bir sosyal yaşam vardır. Dublin başta olmak üzere birçok şehirde kaliteli bir eğitim süreci sizleri bekliyor. İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu İrlanda’da, etrafınızda İngilizce konuşan kişiler olacak ve bu sayede sürekli bir şekilde konuşma pratiği yapma şansına sahip olacaksınız. Bu da İngilizceyi daha iyi öğrenmenizi sağlayacak.

Yurtdışı seyahatlerinde vize alma zorunluluğu İrlanda için de geçerlidir. Ancak diğer ülkelerde olduğu gibi vize süreci uzun ve masraflı değildir. Aksine İrlanda vizesi için Türk öğrencilere bir kolaylık sağlanarak 3 gün içerisinde vize verilmektedir. Ayrıca vize ücreti de diğer vize ücretlerine göre daha uygundur ve bu da sizlere ekonomik bir avantaj sağlar.

İrlanda İngilizce Eğitim Kursları

İrlanda İngilizce Eğitim Kursları

Neden İrlanda Dil Okulu Tercih Edilmelidir?

Avrupa’nın popüler ülkelerinden biri olan İrlanda, Türkiye’de 4 saat mesafededir. Bu sayede ilk kez yurtdışına çıkacak olan öğrencilerin tedirginlikleri daha da azalarak, istedikleri zaman iletişim sağlayabileceklerinin rahatlığı ile İrlanda’ya gitmektedirler.

Doğal ve kültürel zenginliklere sahip olan İrlanda’nın birçok şehrinde kaliteli eğitim veren ve dünya genelinde ilk 150 üniversite arasına giren kurumlar bulunmaktadır. Özellikle de İrlanda’nın başkenti olan Dublin’de bu sayının daha çok olması, öğrencilerin eğitim için bu şehri tercih etmelerini sağlamaktadır.

Sosyal hayatın gelişmiş olduğu Dublin ve tüm ülke genelinde, yerel halk öğrencilere sıcakkanlı davranmaktadır. Bu sayede yurtdışından ülkeye gelen öğrenciler yabancılık çekmediği için ülkeye ve şehre çok daha çabuk ısınırlar.

İrlanda’da yaşam giderleri son derece uygundur. Eğitim şartlarının da uygun olması ile beraber, Türk öğrencilerin çoğu İngilizce eğitimi için İrlanda’yı tercih ediyor. Ülkede eğitim dili İngilizcedir. Bu nedenle dil eğitiminde son dönemlerde İrlanda ön plana çıkmaya başlamıştır.

Ülkede 200’den daha fazla kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Yabancı öğrenciler için MEI çatısı altında toplanan bu kurumlarda kaliteli ve kalıcı İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Dünyanın hemen her noktasında konuşulan bir dil olan İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmeniz için kaçıramayacak fırsatlar sunan İrlanda’yı incelemenizi öneriyoruz.

İrlanda’da Sunulan Dil Eğitim Programları Hangileridir?

Ülke genelinde insanların hem anlaşılır hem de temiz bir İngilizce aksanının olması, burada İngilizce eğitimi alan öğrenciler için bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendiren öğrenciler, dil öğrenim sürecini hızlandırarak daha kaliteli bir hale getirmektedir.

İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı programlar sunulmaktadır. Öncelikle ne çok ilgi gören programlardan biri, Genel İngilizce eğitimidir. Bu eğitim ile İngilizce dilinin temel ve önemli noktalarını en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Yoğun olarak verilen bu eğitim sayesinde İngilizce dilini kısa sürede anadiliniz gibi konuşabileceksiniz.

Birçok ülkede ve kendi ülkemizde yüksek lisans – doktora gibi eğitimler almak için bazı sınavlara girilerek yüksek puanlar alınması istenir. İngilizce üzerine olan bu sınavlardan rahatlıkla geçmek için sınava hazırlık İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Bu eğitim kapsamında, sınavlarda ne gibi sorular geleceğini ve bu sorulara nasıl yanıt vereceğinizi öğrenecek ve kelime dağarcığınızı genişleteceksiniz.

Akademik olarak kendini geliştirmek isteyenler için akademik İngilizce eğitimi verilmektedir. Bunun dışında, İş İngilizcesi eğitimi ile iş yaşamında kariyer basamaklarını daha rahat çıkmanız için gerekli eğitim verilmektedir. İrlanda’da, iş hayatının dünyaca ünlü olan firmalarından birçoğu yer almaktadır. Bu da Türkiye’ye döndüğünüzde CV’nize güçlü bir sertifika ekleyerek en çok aranan eleman olmanıza yardımcı olur.

İrlanda İngilizce Eğitim Programlarına Nasıl Başvurulur?

Kariyeriniz için çok önemli bir adım olan yurtdışı İngilizce eğitimine karar verdikten sonra bu programlara başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren kurumlardan yardım alabilirsiniz. Sizlere en uygun programları oluşturan danışmanlık kurumları, eğitiminiz için gerekli vize işlemlerini ve konaklama – seyahat işlemlerini sizlerin adına düzenler. Siz sadece karar veriyorsunuz ve danışmanlık şirketi hayalini kurduğunuz yurtdışı eğitim fırsatını ayaklarınıza kadar getiriyor. Bu anlamda başarılı çalışmalara imza atan kurumumuz İrlanda Eğitim, İrlanda’da almak istediğiniz İngilizce eğitimi konusunda her türlü desteği sağlıyor.

İrlanda dil okullarını incelemek ve dil okulları hakkında daha fazla bilgi almak için İrlanda Dil Okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

/* ]]> */