İrlanda Cumhuriyeti İrlanda'da Yaşam İrlanda'dan Geldikten Sonra İrlanda'ya Gitmeden Önce

İrlanda’da Cep Telefonları ve Telefon Hattı Hakkında Faydalı Bilgiler

İrlanda’da Telefon Hattı Açtırmak

Yurt dışına kısa süreli veya uzun süreli seyahat için çıksanız bile, iletişim için bir hat satın almak zorundasınız. Elinizde bulunan mevcut telefon hattı her ülkeye uyumlu değildir. İrlanda’ya geldiğinizde ilk işiniz İrlanda’nın kodu olan +353 ile başlayan bir hat satın almaktır. Türkiye’deki gibi ikamet veya üzerinize kayıtlı hiçbir belge istenmeden, sadece isim ile kısa sürede hattınızı açtırabilirsiniz. Kotasız internete sahip olabildiğiniz gibi, faturalı veya faturasız seçeneklerinden birini de kullanabilirsiniz. Fiyat olarak faturasız hatlar daha uygundur. Genellikle, İrlanda’ya iş veya öğrenci olarak gelen kişiler, faturasız hat kullanarak, kotasız internet ve hattın diğer fırsatlarından en rahat şekilde yararlanabilmektedir.

İrlanda Hakkında Faydalı Bilgiler

Herhangi bir ülkeye gittiğinizde, hangi amaç için giderseniz gidin, iletişim çok önemlidir. Bunun için wifi ve telefon gibi iletişim araçlarına ihtiyaç duyarız. Her ülkenin farklı hattı ve belirli kuralları yer alır. İrlanda iletişim teknolojisi konusunda, kolaylık sağlayıcı imkânlara sahip olduğu gibi birçok ekonomik fırsatları da bulunmaktadır. Otobüs, bar, cafe ve okullarda internet mevcuttur. Telefon hattı olarak, Vodafone ve Tesco firmalarına ait farklı hat seçenekleri yer almaktadır. Size en uygun ve ekonomik olanı tercih edebilirsiniz. İrlanda dil eğitimi için ülkeye gelen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği en ekonomik firma Tesco’dur. Ayrıca İrlanda, Amerika dâhil çoğu ülkeye bilgisayar ihracatı yapan bir ülkedir. Ülkede bilişim alanında ünlü markaların ofisleri yer almaktadır. Teknolojinin ana merkezi olan Dublin’de, uygun fiyatlarda telefon ve bilgisayar satın alabilirsiniz.

İrlanda’da İletişim

Ülkelerin coğrafi alanlarına göre belirlenen kodlar sayesinde, her ülkeyle iletişim sağlanabilmektedir. İrlanda +353 arama kodlu bir ülkedir. Ülkenin, 30’u aşkın şehri bulunur. Ve her şehrin kendisine ait kodları bulunur. Cork- 21, Killarney-64, Waterford-51, Limerick-61, Galway 91 ve Donegal-71 gibi bazı şehirlerin kodlarını sıralayabiliriz. Türkiye üzerinden İrlanda ile iletişime geçmek için öncelikle, 00 ve ardından 353 numarayı kodladıktan sonra, ulaşmak istediğiniz numarayı çevirebilirsiniz. Şehirlerarası iletişim için, hangi bölge olduğuna bakılmaksızın, 08 numarayı kodladıktan sonra ulaşmak istediğiniz numarayı çevirmeniz gerekir. Ülkede şehir içi görüşmelerinde, 3 dakikası 20 pens olacak şekilde belirlenmiştir.  

İrlanda’da Cep Telefonları

Ülkenin her yerinde hizmet veren GSM operatörleri, iletişim ve bütçeyi kolaylaştırıcı fırsatlar sunmaktadır. İrlanda’da yer alan ve hizmet veren Eircell GSM operatörü, kaliteli bir hizmet sağlamaktadır. İrlanda’da yaşayan veya İrlanda yaz okulları için başvuruda bulunan öğrenciler, rahatlıkla GSM sorununu çözmektedir. Ülkenin neresinde olursanız olun, kolaylıkla iletişim kurabileceğiniz kampanyalı avantajlar bulunmaktadır. Ülkenin sokaklarında ankesörlü telefonlara rastlamak mümkündür. Bunun için jeton yerine kolaylık sağlayan kartlar bulunmaktadır. İstediğiniz kontör miktarı kadar kart satın alarak, şehir içi veya yurt dışı ile iletişime geçebilirsiniz. İrlanda; teknoloji, bilişim ve iletişim konusunda, insanlara kolaylık sağlayan imkânlar sunmaktadır.

Yorumlar

/* ]]> */