İrlanda Cumhuriyeti İrlanda'da Yaşam İrlanda'dan Geldikten Sonra

İrlanda Kültürü Hakkında

İrlanda kültürü denildiğinde ilk olarak İrlanda insanları dikkat çekmektedir. Ülkede yabancı olduğunuzu anlayan İrlanda halkı, size yaklaşarak yardım etmeye çalışırsa hiç şaşırmamak gerekir. Sıcakkanlı ve yardımsever insanları, her daim sosyal ve eğlenceye düşkündürler. Trafikte araç sürücülerinin birbirlerine selam vermeleri ve yolda yürürken tanımadığınız insanların selam vermesi, çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Bir diğer özelliklerinden biri de ülkede eşcinsel evliliklerin kabul edilmesidir. Ülkenin yemyeşil doğası gereği, yeşil rengi İrlanda’ya has bir renk özelliği ile tanınmasını sağlamıştır. Ülke eğitim seviyesi ve kalitesi bakımından öncüdür. Yaşam şartlarının ve öğrenciye hitap eden tarzının bulunması, ülkeyi daha cazip hale getirmektedir. Diğer ülkeler arasında en güvenilir ülke olarak seçilmiştir.

İrlanda Geleneksel Halk Oyunları

Bir ülkenin kültürel değerlerini anlamak için o ülkenin dans ve müziğine bakmak gerekir. Dans ve müzik evrenseldir. Ülkelerin davranışları, tavırları ve duygularını müzik ve dansları ile tanıyabilmek mümkündür. Geleneksel ülke dansları arasında dikkat çeken İrlandalılar, renkli kıyafetleri ve hareketli dansları ile ön plana çıkan ülkelerden biridir. Her ülkenin kendisine has ön plana çıkan dans hareketleri bulunmaktadır. İrlanda bacak ve ayak ritimleri ile ön planda olan bir danstır. İrlanda’ya has olan müzik ve ritmi ile tüm dünya ya adını duyurmuştur. Hareketli müziği ve ayak hareketleri ile birlikte bütünleşen, geleneksel renkli kıyafetleri, coşkulu bir görüntüye neden olmaktadır.

İrlanda İnsanlarının Eğlence Anlayışları

Sosyalliğin önemli olduğu İrlanda’da insanlar, mutlu ve eğlenceye düşkündürler. Genellikle Pub kültürü en büyük eğlencelerinden biridir. Siyah bira ve viski pub kültürünün olmazsa olmaz içecekleri arasında yer almaktadır. İrlandalıların aile ve arkadaşları ile vakit geçirmeyi sevmeleri ve aile kavramına verdikleri önem bakımından, Türkler ile benzerlik göstermektedir. Türklere karşı sempatilerinin bulunduğu da bir gerçektir. Bu yüzden birçok Türk öğrencinin, İrlanda da dil eğitimi almak için başvuru yaptığı görülmektedir. Özellikle yurt dışından gelen öğrencilere yaklaşımları ile çok rahat bir dil eğitimi alınmaktadır. İrlanda’da eğitim almak için, uzman danışmanların da en çok bilgilendirdikleri konulardan biri de İrlanda halkıdır.

İrlanda’da Öğrenci Şehirleri

Ülke doğal güzellikleri ve eşsiz insanları ile dikkat çekmektedir. Ülkenin 30’u aşkın şehirleri arasında, kozmopolit şehirleri de yer almaktadır. Şehirleri arasında kozmopolit olduğu kadar tarihi ve eski şehirleri de göz doldurmaktadır. Hareketli yaşam tarzı, modern yapıları ve tarihi dokusu kadar eğitim sistemi ile de ön plana çıkan bir ülkedir. İrlanda dil eğitimi kalitesiyle, tüm dünyaya adını duyurmuştur. Sanatsal yönden de kendisini geliştirmiş olan ülkenin okullarından, birçok ünlü sanatçının yer aldığı görülmektedir. İrlanda’nın, Galway, Dublin ve Cork şehirleri, konaklama, ulaşım ve kaliteli eğitim veren kurumları ile ön planda olan şehirleridir. Manzarası, mimari yapıları, tarihi dokusu ve farklı özellikleri ile İrlanda’nın şehirlerinde öğrenci olma imkânına sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

/* ]]> */