Dublin İrlanda Cumhuriyeti İrlanda'da Yaşam

İrlanda Dublin Yaşam Şartları

Dublin Yaşam Şartları
Dublin Yaşam Şartları

İrlanda Dublin hakkında merak edilen tüm detayları sizler için bir araya getirdik. Son dönemlerde her anlamda popüler hale gelen İrlanda, Birleşik Krallığın batı kesiminde bulunan bağımsız bir ada devletidir. Bu adanın % 80’lik kısmı olan güney bölümü İrlanda Cumhuriyeti olarak bilinir ve kalan % 20’lik kısmını ise Kuzey İrlanda’ya aittir.

Yaklaşık olarak 4,5 Milyon civarında nüfusa sahip olan İrlanda, yüzölçümü bakımından küçük olduğu için ülkenin doğu ve batı kesimleri arasında ulaşım çok kolaydır. Ülkenin boydan boya yeşillikler ile kaplanmış olması ve bununla beraber birçok tarihi güzelliklerinin olması, İrlanda’ya olan ilginin artmasını sağlıyor.

İrlanda eğitim sistemi, diğer Avrupa ülkeleri arasında ön plana çıkmıştır. Her yaş grubuna verilen kaliteli eğitim sistemi dışında, yüksek öğrenim konusunda, dünyanın en iyisi denebilecek aşamadadır. Bu yüzden dünya ülkelerinden çoğu kişi Yüksek öğrenim eğitimi almak için İrlanda’yı tercih etmektedir. İrlanda denilince akla Dublin gelir.

Dublin İrlanda’nın diğer şehirlerine göre daha kozmopolit bir yapıdadır. İrlanda’nın yeşil doğal manzarası, ortaçağ mimarisinin kalıntıları, gizemli tarihi, farklı yemek kültürleri ve eğlenceli geleneksel dansları, insanları kendisine hayran bırakır niteliktedir. İrlanda’nın merkezi olan Dublin’de yaşam daha hareketlidir. Renkli festival ve eğlencelere ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda yeşili hakkında merak edilenler konusunda, farklı teoriler öne sürülmektedir. Bunlardan biri, Hıristiyanlığı yayan Aziz Patrick’i anma gününde kullandıkları 3 yapraklı yonca yeşili, diğeri ise İrlanda’nın doğal yeşili olarak teoriler öne sürülmektedir.

 

İrlanda'nın Başkenti Dublin Şehri

İrlanda’nın Başkenti Dublin Şehri

İrlanda’nın Başkenti Dublin

İrlanda’nın başkenti olan Dublin dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke seçilmiştir. Avrupa ülkeleri arasında yaşanabilecek en iyi başkent olan Dublin, sanatı, mimarisi, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Muhteşem tarihi mimarisi, köklü geçmişe sahip okulları, doğal güzellikleri ve hareketli yaşam tarzı ile görülmesi gereken bir şehirdir.

 

Başta Trinity College olmak üzere İrlanda’da yer alan tarihi kolejleri görmeden ayrılmamak gerekir. Özellikle arkeolojik kalıntıların fazlaca yer aldığı İrlanda Ulusal Müzesi İrlanda’ya gelen herkesin ilk uğradığı yerler arasındadır. St Patrick  Katedrali ve surları ile geçmişte yolculuğa çıkaran Dublin tarihe ilgi duyanları tatmin ettiği gibi gastronomiye ilgi duyanları da etkiler.

İrlanda’nın meşhur bira markası Guinness

İrlanda’nın meşhur bira markası Guinness

Fabrikası aynı zamanda müze olan İrlanda’nın meşhur bira markası Guinness görülmeye değer yerler arasındadır. Milli park açısından zengin olan İrlanda’da canlı türleri de fazladır. Liffey Nehri kıyısında yer alan şehrin meşhur köprüleri üzerinde yürüyerek Dublin’in muhteşem manzarasına şahit olabilirsiniz. Sıcakkanlı ve misafirperver insanları ile güzelleşen ülke, huzurlu ve mutlu bir yaşam sunmaktadır.

841 yılında Vikingler tarafından kurulan ve başkent yapılan Dublin, günümüzde başkentliğini korumaya devam etmektedir. İrlanda şehirlerinin en büyükleri ve Londra’dan sonra gelen en büyük şehirlerden biridir. 5 milyonluk nüfusa sahip olan İrlanda’nın, yaklaşık olarak 1 milyonu aşkın kişisi Dublin’de yaşamaktadır. İrlanda’nın tarihteki bağımsızlık mücadelesi sonucunda İrlanda; Kuzey ve Güney İrlanda olarak 2’ye ayrılmak zorunda kalmıştır. Dublin her iki bölgeye başkentlik yaptığı gibi Liffey nehri tarafından, Kuzey Dublin Ve Güney Dublin olacak şekilde ikiye bölünmektedir. Dublin’de Kuzey ve güney bölgesi farklı görünümlere sahiptir. Bölgenin kuzey tarafında çok sayıda alışveriş merkezi ile karşılaşırken, güney kesimde daha çok tarihi yapıları görmek mümkündür.

Dublini Keşfedin

Dublin şehrinde seyahat ederken, hangi bölge ve konumda olduğunuzu çok pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kimseye bir şey sormadan veya kaybolmadan, bulunduğunuz konumu kolayca kestirebilirsiniz. Her sokak ve bölgede 1’den 24’e kadar verilen numaralardan, tek sayılar Kuzey’de olduğunuzu belirlerken, çift sayılar ise şehrin güney bölgesinde olduğunuzu işaret etmektedir. Merkeze yakınlığınızı tespit etmek içinse, 1’den 24’e kadar verilen rakamlar küçüldükçe merkeze yakın olduğunuz anlaşılmaktadır. Bu şekilde nerede olduğunuzu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Dublin kenti, İrlanda’nın diğer şehirlerine göre daha az yağış alan ve sıcaklığı daha yüksek olan bir kenttir. Ayrıca kozmopolit bir ülke ve öğrenci kenti olduğu için en çok tercih edilen kentlerden biridir.

Doğal güzellikleri ile görenleri büyüleyen İrlanda, bu güzelliklerinin yanında son dönemlerde hem dil eğitimi hem de yükseköğrenim açısından popüler olmuştur. Uluslararası alanda birçok öğrenciye kapılarını sonuna kadar açan İrlanda, dünya genelinde ilk 150 üniversite arasında yer alan kaliteli eğitim kurumlarına sahiptir.

İrlanda’da anadilin İngilizce olması sebebi ile daha kaliteli bir eğitim alacağını düşünen öğrencilerin ilk tercihleri arasında İrlanda yer alıyor. Net ve kolay anlaşılan bir aksana sahip olan ülkede eğitim alınabilecek birçok farklı kurs bulunmaktadır.

Sıcakkanlı bir halka sahip olan İrlanda, yurtdışından gelen öğrencilere kapılarını sonuna kadar açıyor. Eğitim kalitesi yönünden ilgi çektiği kadar eğitimin ekonomik olarak uygun olması da İrlanda’yı çekici hale getiriyor.

İrlanda’nın birçok şehrinde dil okulu bulmak mümkündür. Ancak ülkenin en çok öğrenci ağırlayan ve en gelişmiş olan şehri, başkent Dublin’dir. Bu nedenle İrlanda Dublin hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişi sayısı bir hayli fazladır. Farklı bir kültüre ve dokuya sahip olan Dublin’de birçok yönden avantaj sizleri bekliyor.

 

İrlanda Dublin Günlük Yaşam

İrlanda Dublin Günlük Yaşam

 

Dublin’de Yaşam

Dublin Nasıl Bir Yer?

Dublin Nasıl Bir Yer?

Dublin, 1,5 milyon nüfusu ile İrlanda’nın en büyük şehri ve başkentidir. İngiltere kültürü ile yaşayan ülkede, insanların tüm ihtiyaçları karşılanacak seviyede bir yaşam tarzı bulunmaktadır. Kozmopolit bir şehir olarak, geçmiş tarihi kültürü ve gezilecek birçok yeri bulunmaktadır.

Mimarisi, tarihi, sanat eserleri ve müzeleri dikkat çeken yerlerden bazılarıdır. İrlanda’nın diğer şehirlerinden daha çok ziyaret edilen Dublin, düzenli ve suç oranı çok düşük bir bölgedir. Dublin, Avrupa ülkeleri arasında en düzenli ve yaşanılacak şehir olarak seçilmiştir.

Çoğunluğunu genç nüfusun oluşturduğu şehirde, canlı ve dinamik bir yaşam hakimdir. Yüksek okulların ve dil kurslarının yer aldığı Dublin, Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasında ilk tercih edilen yerler arasındadır. M.Ö. 1. Yüzyılda kurulmaya başlayan şehir, tarihsel süreçte birçok ülkenin egemenliği altına girmiştir.

Günümüze kadar hızla gelişen şehir, mimari, teknoloji, bilişim ve eğitim alanında büyük başarılar göstermiştir. Kökleşmiş ve giderek gelişen kültürü ile edebiyat alanında ünlü yazarların çıkmasına vesile olmuştur. Sanat merkezleri, eserleri ve hareketli eğlence hayatı ile turist çeken bir ülke haline gelmiştir. Her yıl binlerce öğrenci ve turist ağırlayan ülke, uluslar arası alanda kaliteli ve insan ihtiyaçlarını karşılayabilecek standartlara sahiptir.

İrlanda’nın Gözbebeği Dublin

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, ülkenin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. Ekonomisi, endüstrisi, eğitimi ve daha birçok özelliği ile Avrupa ülkeleri içerisinde yaşanabilecek en iyi şehirlerin başında gelir. İrlanda Dublin hakkında bilgi almak isteyen kişiler, İrlanda tarihini incelemektedir. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan İrlanda Dublin, birçok farklı kültürün bir arada bulunduğu özel yerlerden biridir.

Alpha şehir olarak kabul edilen Dublin, sanat ve kültür birikimi sayesinde 30 küresel şehirden biri olmuştur. Zenginlik açısından dünyanın 10.şehri olan İrlanda Dublin hakkında bilgi sahibi olan kişiler, kentin ne kadar gelişmiş olduğunun bilincindedir. Özellikle genç kesimin ve öğrencilerin tercih ettiği Dublin’de yaşam son derece hareketlidir.

Avrupa ülkeleri arasında en avantajlı fırsatları sunan Dublin, hem yaşam standartları hem de dil eğitimi açısından önemli lokasyonlardan biridir. İrlanda Dublin hakkında bilgi almak için bu şehre gelen ziyaretçilerden Dublin’i dinleyebilirsiniz. Tarihi alanları, doğal güzellikleri ve daha birçok fırsatı ile her konuda en çok tercih edilen şehirlerin başında Dublin geliyor.

Özgün şehirlerden biri olan Dublin, dünya genelinde en mutlu şehir olarak biliniyor. Avrupa’nın en önemli destinasyonlarından olan İrlanda Dublin hakkında bilgi almak çok kolaydır. Hemen herkes tarafından hayali kurulan Dublin’de iklim de son derece idealdir. Ilıman bir iklime sahip olan Dublin, her mevsim ziyaret edilmeye uygundur.

İrlanda Dublin Gün Batımı Manzara

İrlanda Dublin Gün Batımı Manzara

Dublin şehri, İrlanda’nın diğer şehirlerine göre daha canlı ve hareketlidir. Yaşam standartları ve dil eğitimi açısından fırsatlarla doludur. Dil eğitimi almak isteyen çoğu kişinin tercih ettiği İrlanda, konaklama, eğlence, tarihi mekanlar ve doğal alanlar bakımından zengindir.

Konaklama konusunda farklı seçenekler sunarak, sorunsuz bir şekilde yaşam sürmeniz sağlanır. Yurtta, kiralık evlerde veya aile yanında kalarak dil eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Eğitim ve çalışma dışında kalan zamanlarda Dublin’in muhteşem tarihini ve doğasını keşfedebilirsiniz.

Dublinde Yaşam

Dublinde Yaşam

 

Dublin’de Yaşamak İçin Sebepler

Öncelikle İrlanda; muhteşem doğası ile dünyaca ünlü ülkelerden biridir. Merkezi Dublin kentinde de devasal parklara ve yemyeşil yürüyüş alanları ile karşılaşmanız mümkündür. İrlanda insanları, eskiden beri geleneklerine bağlı ve eğlenmeyi bilen bir halktır. Pubları, eğlence mekânları ve barları ile ünlü kentte, sabaha kadar eğlence mekanlarında müzik dinleyerek, içki yudumlayabilirsiniz. İrlanda, ada ülkesi olarak, kıyılarında yer alan falezli uçurumları ve kartpostal görünümü ile nefeslerinizi kesecektir. Dublin; siyah havuz anlamına gelmektedir. Dublin adından esinlenerek üretilen Guinness, yani siyah bira, Avrupa ülkeleri arasında sadece İrlanda’da bulunmaktadır.

Kentte eski ve yeni yapılar birada uyumlu bir şekilde görülebilmektedir. Genel olarak alışveriş merkezlerinin yapısı bile, İrlanda mimarisine uygun şekilde inşa edilmiştir. İrlanda’da evlerin hepsinin birbirine benzemesi nedeniyle, evlerin kapıları farklı renklerde boyanmıştır. İrlanda halkının %78’i katoliktir. Bu yüzden, aile bağları da kuvvetlidir. Kültür olarak bu konuda Türkler ile benzerlik görülmektedir. Kibar ve sıcakkanlı insanları sayesinde, kendinizi hiç yalnız hissetmeyeceğiniz bu ülkede yaşamak bir ayrıcalıktır.

Trafik sorunu olmayan Dublin’de, bisiklet kullanımı çok yaygındır

Ülkede toplu taşıma araçları, neredeyse her bölgeye ulaşacak şekilde belirlenmiştir. İneceğiniz yeri bildikten sonra, toplu taşıma araçları ile sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer yandan trafik sorunu olmayan Dublin’de, bisiklet kullanımı çok yaygındır. Neredeyse her köşede bisiklet par yerleri bulunmaktadır. Bölgeye seyahat amaçlı geldiğinizde, bisiklet kiralayarak, etrafı keşfetme şansına sahip olabilirsiniz. Sokak sanatı, ülkede hoş karşılanmaktadır. Neredeyse her duvarda grafiti görebilirsiniz.

İrlanda’nın mutfak kültüründe, çok fazla balık çeşidine rastlayabilirsiniz. Bunun dışında sabahları, kuru fasulyeli geleneksel kahvaltıları meşhurdur. Edebiyat ve sanat şehri olarak ön plana çıkan Dublin merkezde yer alan tarihi kütüphane, en muhteşem yapılar arasında gelmektedir. İrlanda ülkesi, diğer ülkelerden farklı olarak, ücretsiz müze girişleri fırsatı sunmaktadır. Bu sayede her yıl binlerce kişi, müze ziyaretinde bulunarak, İrlanda’yı daha yakından tanıma fırsatını bulmaktadır. Dublin’in yemyeşil parklarında, açık hava sinemaları, en güzel aktivitelerden biri olarak yer almaktadır. Havanın yağmurlu olmadığı zamanlarda en çok tercih edilen aktiviteler arasında yer almaktadır. Edebiyat, müzik ve tiyatro gibi sanatsal alanlarla adını duyurmuş olan ülke, ünlü sanatçıları dünyaya tanıtmıştır. Mutlu ve eğlenmesini bilen İrlanda insanlarının bulunduğu ülkede, yaşamak için çok fazla neden bulunmaktadır.

İrlanda Dublinde Günlük Yaşam

İrlanda Dublinde Günlük Yaşam

Dublin’de yaşamak için İngilizce bilmek ve İrlanda çalışma izni gerekmektedir. Genellikle dil eğitiminde Dublin tercih edilmektedir. Uzun dönem Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden geliyorsa çalışma izni ile haftada yirmi saate kadar çalışabilirler. Türkiye’den İrlanda’ya yerleşmek için gidecek kişilerin iş başvurusunda bulunduktan sonra başvuru yaptığı şirketin kişi adına çalışma izni çıkartması gerekmektedir.

İrlanda’da çalışabilmek için gerekli iki şart ileri derecede İngilizce ve çalışma iznidir. Konaklama, yeme-içme ve gezme konusunda çok fazla alternatif sunan Dublin’de öğrenciler için de seçenekler bulunmaktadır. Dublin’de çalışma ve yaşam şartları insanların ihtiyaçlarına uygun şekilde sunulduğundan İrlanda halkında huzur ve mutluluk hakimdir. En yaşanılabilir şehirler arasında yer alan Dublin’i cazip hale getiren, ulaşım, konaklama, eğitim ve kültürel aktiviteler gibi temel ihtiyaçlara her kesimden insanın ulaşabilmesidir.

Dublin’de Yaşamak

Dublin’de Yaşamak

 

Dublin’de Yemek Kültürü

İrlanda kültürü, İngilizler, Keltler ve İskoçyalılardan etkilenmiştir. Sadece İrlanda üretimi olan siyah bira, en meşhur içecekleri arasında yer almaktadır. Ada ülkesi olan İrlanda’da, deniz ürünleri ve sebzelerle farklı lezzetler ortaya çıkarılmaktadır. Sarımsaklı midye, atıştırmalık olarak en fazla tüketilenler arasında yer almaktadır. Aynı şekilde somon balığı da limon ve yeşillik ile sunularak, servis edilmektedir. Ülkenin patates konusunda hassasiyeti bulunmaktadır. Kızarmış patatese sirke dökerek tüketmektedirler. Karides, salatalarda çoğunlukla kullanıldığı gibi bazı yemeklerde de sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir deniz ürünüdür. Özellikle sabah kahvaltısında, domuz etinden yapılmış Jambon, en popülerleri arasında yer almaktadır. Tatlı olarak, elmalı tart ve kek en çok sunulan lezzetleri arasında yer almaktadır. Bira ve viski içeceklerini tadabilir ve tarihi üretim fabrikalarını yakından görebilirsiniz.

 

İrlanda Dublin Dil Eğitimi

İrlanda Dublin Dil Eğitimi

İrlanda Dublin’de Dil Eğitimi

Globalleşen dünyada hem eğitim hem de iş hayatında önemli bir yere gelmenin ön koşullarından biri de dil eğitimidir. Birçok kişinin kendini geliştirdiği günümüzde, rakipleriniz arasında fark yaratarak ön plana gelmeniz için bir ya da daha fazla dil bilmeniz gerekiyor.

Dünya genelinde ortak kabul edilen İngilizce, herkes tarafından bilinmesi zorunlu hale gelen dillerin başında gelmektedir. Ülkemizde bulunan birçok firmanın yurtdışı firmaları ile ticaret ilişkilerinin artması, İngilizce dil bilen personele olan ihtiyacı artırmaktadır. Bu durum ise İngilizce dil eğitimini daha önemli bir hale getirmiştir.

Ülkemizde İngilizce dil eğitimi veren birçok kurs bulunmaktadır. Ancak herkesin İngilizce konuştuğu bir ortamda pratik yapma fırsatı doğacağı için kalıcı bir dil eğitimi alma şansı daha fazla olacaktır. Bu anlamda İngilizce dilinin konuşulduğu Dublin’de, anadiliniz gibi İngilizce öğrenebileceksiniz.

Her anlamda Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Dublin, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere sunduğu cazip fırsatlar ile en fazla tercih edilen alternatifler arasında yer alıyor. Dublin’de bulunan eğitim kurumlarının tamamı, MEI tarafından denetlenmektedir. Bu da kurumların eğitim kalitesinin ne kadar ileri seviyede olduğunu gösteriyor.

Bir kere ziyaret edildiği zaman asla unutulmayacak bir şehir olan Dublin’de eğitim alarak kariyerinizi şimdiden planlayabilirsiniz. CV’nize güçlü bir sertifika eklemek için kaçırılmayacak fırsatlar sunan Dublin, eğitim ücretlerinin düşük olması nedeni ile de öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Türkiye’de dâhil olmak üzere birçok ülkede eğitim almak son derece masraflıdır. Bu konuda öğrencilere avantajlar sunulan Dublin’de, en uygun fiyatlar ile en iyi eğitimleri alabilirsiniz.

İrlanda’nın Türk öğrenciler tarafından yoğun olarak tercih edilmesinin sebepleri arasında yalnızca eğitim kalitesi ve ekonomik uygunluk yer almıyor. İrlanda’nın Türkiye’ye 4 saatlik mesafesinin olması da öğrencilerin tercihlerinde etkili olmaktadır. İlk kez ailesinden ayrılarak yurtdışına gidecek olan yurtdışına gidecek olan kişiler, İrlanda Dublin’in yakın olması nedeni ile kendilerini daha güvende hissediyor.

Öğrencilere her anlamda kucaklarını açan Dublin, sunduğu fırsatların yanında son derece güvenilir olması ile de dikkat çekiyor. Suç oranının çok az olduğu Dublin’in her noktasında güvenle gezebilir ve eğitiminize rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Dublin’deki Dil Okulları

İndirim Fiyat Süre
Emerald Cultural Institute % 15 €3.990 21 Hafta
International House Dublin % 24 €3.670 22 Hafta
Kaplan International Dublin % 30 €4.778 23 Hafta
Apollo Language Center % 18 €3.550 24 Hafta
Horner School Of English % 15 €3.990 25 Hafta
Swan English Language Training % 20 €1.185 8 Hafta

 

 

 

Dublin’de Öğrenci Olmak

Dublin’de Öğrenci Olmak

Dublin’de Öğrenci Olmak

İrlanda dil eğitimi denildiğinde ilk akla gelen Dublin’dir. Kurumların köklü geçmişi ve çeşitliliği Dublin’in dil eğitiminde tercih edilmesinin öncelikli nedenidir. Uluslararası alanda sosyal bir çevre oluşturmada ideal bir ortam sağlar. Özellikle nüfusun yarısından fazlasının 25 yaş ve altında olması, kenti daha dinamik ve canlı hale getirmektedir. Her yıl binlerce kişi Dublin’de öğrenci olmak için okullara başvurmaktadır. Çalışma izni ve son yıllardaki vize uygulamalarıyla Türkiye’de gitgide popülerleşen İrlanda, tarihi mimarisi, geniş sokakları, eğlence mekanları ve muhteşem doğası ile tam bir öğrenci şehridir.

Ortaokul ve lise yaş grubundan başlayan eğitim imkanlarından faydalanarak, üniversite eğitimini de burada tamamlayabilirsiniz. En iyi okulların yer aldığı Dublin’de eğitimin tamamlanmasının hemen ardından iş bulabilirsiniz. Dil okulları dahil tüm eğitim kurumlarında iş başvuruları ve özgeçmiş hazırlama seminerleri verilmektedir. İrlanda Dil Okulları hakkında detaylı bilgi almak ve kısa sürede işlemlerinizi tamamlayabilmek için bizden yardım alabilirsiniz. İstenen tüm belgelerinizin tam olmasına dikkat ederek, yılın her ayında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İrlanda’nın başkenti Dublin’de dil eğitimi almak isterseniz Dublin Dil Okulu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Dublin'de Kütüphane

Dublin’de Kütüphane

 

Neden Dublin’de Dil Eğitimi ?

Dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirlerin başında Dublin geliyor. Doğal ve kültürel güzelliklerinin yanında kaliteli eğitimi ile de dikkat çeken Dublin, öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. Öncelikle Dublin’de bulunan dil kursları ve üniversiteler, kaliteli eğitimleri ile kariyerinize yön vermenizi sağlıyor.

Rakiplerinize göre bir ayrıcalık elde etmek ve kariyer merdivenlerini daha hızlı çıkmak için en özel fırsatlar Dublin’de sizleri bekliyor. Eğitim kalitesinin yanında eğitimin ekonomik olması da Dublin’i İngilizce dil eğitimi konusunda daha cazip hale getiriyor.

Hem kaliteli hem ekonomik eğitimin adreslerinden biri olan Dublin’de yaşam standartları da son derece yüksektir. Vize konusunda da avantajlar sunan İrlanda, vize ücretleri konusunda uygun fiyatlar sunuyor. Ayrıca vize işlemleri de Türk öğrenciler için kolaylaştırılarak 3 günde vize verilmektedir. Bütün bu avantajları değerlendirmek ve İngilizceyi anadiliniz gibi öğrenmek için Dublin en önemli fırsattır.

 

Dublin Kütüphane

Dublin Kütüphane

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi için Dublin Dil Okulları

Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen kişilerin tercihi, İrlanda dil okulları olarak geçmektedir. Dublin; kozmopolit bir kent olarak ve zengin tarihi ile büyüleyici bir kent olarak karşımıza çıkmaktadır. Kentte çok fazla dil okulu ve dil kursu bulunmaktadır. Dil okullarında ihtiyacınız olan dil eğitimine göre ders alabilirsiniz. Yurt dışından gelmeden önce hangi alanda ihtiyacınız varsa, ona uygun okulu bulmanız gerekmektedir. Okulun hangi şehirde olduğu da önemlidir.

Eğer Dublin’de dil eğitimi alacaksanız, konaklama konusunda ekonomik olan seçeneği tercih etmeniz gerekmektedir. Aile yanında, yurtta veya ev kiralama seçeneğinden birini tercih ederek, konaklama sorununu önceden çözmeniz gerekmektedir. Genellikle okula yakın mevkide yurtlara yerleşmek ekonomik çözümlerden biri olarak uygulanmaktadır.  İrlanda eğitim imkânlarından en iyi şekilde yararlanmak için mutlaka danışmanlık firmalarının deneyimlerinden yararlanmak en doğru adımın başlangıcıdır. Özellikle hangi bölgede hangi bölümlerin yer aldığı ve hangilerinin avantajlı olduğu konusunda, püf noktalardan yararlanma şansına sahip olabilirsiniz.

Dublin Gezilecek Yerler

Dublin Gezilecek Yerler

 

Dublin’de Gezilecek Yerler

İrlanda’ya seyahat etmek istediğinizde ilk olarak, Dublin havaalanına ineceğiniz için, seyahate buradan başlayabilirsiniz. İrlanda halkının çoğunluğunun Katolik olması nedeniyle, çok sayıda katedral’e rastlamak mümkündür. Dublin kalesi, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bölgenin ulusal müzesini ziyaret ederek, çok sayıda dekoratif sanat ürünlerine ve milyonlarca tarihi esere şahit olabilirsiniz.

İrlanda’yı daha yakından tanımak için öncelikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. 1796 yılında yapılan Goaol hapishanesi, halka açık bir şekilde birçok idam gerçekleştirmiştir. Günümüzde müzeye çevrilmiş tarihi yapı, rehber eşliğinde gezilmesi gereken yerlerden biridir.  Avrupa ülkeleri arasında en geniş park alanlarına sahip ülkede, yağışlardan dolayı, yaz kış yeşillik hüküm sürmeye devam etmektedir. Hayvanat bahçesi alanları da yer almaktadır. Halka açık parkları, yürüyüş alanları, alışveriş merkezleri ve sanat müzeleri, ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Dublin Gezisinde Nerelere Gidilebilir ?

Kısa süreliğine Dublin’e seyahate geldiyseniz, mutlaka önceden hazırladığınız plan çerçevesinde hareket etmeniz gerekir. Öncelikle Dublin havaalanına indikten sonra, şehir merkezinde yer alan alışveriş merkezlerini ve sanat galerilerini gezebilirsiniz. Gece ve gündüz düzenlenen eğlencelere katılabilir veya ikinci el kitapçılarda vakit geçirebilirsiniz.

Dublin Trinity Collage

Dublin Trinity Collage

İkini olarak şehrin merkezinden ayrılmadan, Trinity Collage’in tarihi binasını ve kütüphanesini gezebilirsiniz. Üçüncü olarak, ünlü Patricks’in katedrali ve Dublin kalesi gezilebilir yerler arasındadır. Kısa süre içerisinde, planlı bir şekilde hareket ederek, ülkenin çok fazla yerine seyahat etme şansını bulabilirsiniz. Dublin’e gittikten sonra, rengarenk boyanmış kapıları görmeden dönmeyin. Meşhur hediyelik eşya dükkanlarını ve sanat galerilerini gezmeden, Dublin’i gezmiş sayılmazsınız.

Ayrıca bölgede çok sayıda tarihi binaya sahip dil okulları yer almaktadır. Bu okullardan mezun olan çok sayıda ünlü sanatçı bulunmaktadır. İrlanda da dil eğitimi almak isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği okullar, Dublin’de yer almaktadır. Bilişim teknolojisinin merkez üssü olan Dublin; Google, Microsoft ve Lenovo gibi birçok markanın ofislerini barındırmaktadır. Dünyaca ünlü bilgisayar markaları, tüm dünyaya Dublin kentinden ulaştırılmaktadır.

İrlanda Dublin Konaklama

İrlanda Dublin Konaklama

İrlanda Dublin’de Konaklama

Eğitim için Dublin’e gidecek olan öğrenciler, konaklama konusunda da araştırmalar yapıyor. Birçok şehrin aksine, öğrencilere birçok konaklama alternatifi sunan Dublin’de ekonomik bir konaklama sizleri bekliyor.

Dublin’de inşaat alanında büyük gelişmeler yaşanmaktadır ve buna paralel olarak birçok sayıda lüks daireler inşa edilmektedir. Ancak dairlerin sayısı çok olduğu için satamayan inşaat firmaları, eğitim için Dublin’e gelen öğrencilere uygun fiyatlar ile bu daireleri kiralamaktadır. Bu sayede ekonomik fiyatlar ile kaliteli bir konaklama geçirebilirsiniz.

İrlanda’da konaklama açısından sunulan fırsatlardan biri de, aile yanında konaklamadır. Burada yaşayan insanların sıcakkanlı olması ve öğrencilere değer vermesi, aile yanında konaklama olanaklarını artırmaktadır. Eğitimi boyunca aile ortamında kalma şansı elde eden öğrenciler, daha kaliteli eğitim alarak Türkiye’ye dönerler.

Birçok ülke ve şehre göre yüksek standartlarda yurtlar bulunan Dublin’de, eğitim aldığınız okulun yurtlarında da konaklama şansı sunulmaktadır. Hem ekonomik hem de konforlu olan yurtlarda güven içerisinde eğitiminize devam edebilirsiniz.

 

Yorumlar

/* ]]> */