Dublin Gezilecek Yerler

Dublin Gezilecek Yerler

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, Liffey nehri kenarına kurulmuş ve dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı bir ülke olarak tanınır. Avrupa ülkeleri arasında, yaşanabilecek en iyi ülkelerden biridir. Sanatı, mimarisi, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Dublin’de gezilecek birçok yer bulunur. Tarih sahnesinde birçok ülke egemenliğine giren bölge, son olarak İngiltere’nin egemenliğine girmiştir. Dublin’in muhteşem tarihi mimarisi, köklü geçmişe sahip olan okulları, doğal güzellikleri ve hareketli yaşam tarzı ile görülmesi gereken bir ülkedir. Alışveriş merkezleri, büyük parkları, müzeleri, kaleleri ve katedralleri, dikkat çekmektedir. İrlanda’nın en meşhur siyah biralarının üretildiği bira fabrikası müzesi, görülmeye değer yerler arasındadır. Temmuz ve Ağustos aylarında açık olan müze, otantik mekanı ile dikkat çekmektedir. İrlanda’da yer alan tarihi kolejleri görmeden ayrılmamak gerekir. Özellikle arkeolojik kalıntıların fazlaca yer aldığı İrlanda müzesi, geçmiş tarihi hakkında bilgi vermektedir. Katedral ve surları ile geçmiş tarihin izlerini taşıyan mimarisi, sizleri, İrlanda hakkında tarihi bir yolculuğa çıkarmaktadır. Avrupa’nın en büyük parklarına sahip olan İrlanda’da birçok hayvanı görebilirsiniz. Ayrıca Nehir kıyısında yer alan ülkenin, meşhur köprüsü üzerinde yürüyerek, İrlanda’nın muhteşem manzarasına şahit olabilirsiniz. Sıcakkanlı ve misafirperver insanları ile güzelleşen ülke, huzurlu ve mutlu bir yaşam sunmaktadır.

İrlanda Dublinde Gezilecek En Güzel Yerler

Dublin’de Yaşam

Dublin şehri, İrlanda’nın diğer şehirlerine göre daha canlı ve hareketli bir bölgedir. Özellikle öğrenci ve genç kesimin çoğunlukla yaşadığı şehirde, kalmaları için birçok sebep bulunmaktadır. Avrupa ülkeleri arasında avantajlı sayılabilecek ülkelerden biri olarak, yaşam standartları ve dil eğitimi açısından fırsatlarla dolu bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Dublin’de 3 çeşit insan yaşar diyebiliriz. Öğrenci olan kesim, çalışan kesim ve dil eğitimi bittikten sonra meslek konusunda kararsız kalan kesim olarak, üçe ayırabiliriz. Genellikle tüm ülkeler tarafından, dil eğitiminde tercih edilen İrlanda’da yaşam şartları oldukça rahattır. Öğrencilik sürecini çalışarak ve gezerek geçirebileceğiniz fırsatları sizlere sunmaktadır. Yarım zamanlı ve tam zamanlı çalışma imkanı sunarak, İrlanda’da tek başınıza ayakta kalmanızı sağlayacak imkanları sizlere sunmaktadır.

İrlanda Dil eğitimi almak isteyen çoğu kişinin tercih ettiği ülkede, konaklama, eğlence, tarihi mekanlar ve doğal alanlar bakımından zengindir. Konaklama konusunda farklı seçenekler sunarak, sorunsuz bir şekilde yaşam sürmeniz sağlanır. Yurtta, kiralık evlerde veya aile yanında kalarak dil eğitimini tamamlayabilirsiniz. Belli sürelerde katıldığınız dil programı sonrasında aldığınız diploma veya sertifika ile kendinize iş imkanı oluşturabilirsiniz. Rahat bir yaşam sürmek ve mesleğinizi geliştirmek için bulunmaz bir fırsat sunan Dublin’de, iş başvurusu yaptığınız şirkete çalışma izni ile başlayabilirsiniz. Eğitim ve çalışma dışında geriye kalan zamanlarda, Dublin’in muhteşem tarihini ve doğasını keşfedebilirsiniz. Tüm ülkeden gelen kişilerle kendinize sosyal bir çevre oluşturabilirsiniz.

İrlanda Dublinde Yaşam

Dublin Nasıl Bir Yer?

Dublin, 1,5 milyon nüfusu ile İrlanda’nın en büyük şehri ve başkentidir. İngiltere kültürü ile yaşayan ülkede, insanların tüm ihtiyaçları karşılanacak seviyede bir yaşam tarzı bulunmaktadır. Kozmpolit bir şehir olarak, geçmiş tarihi kültürü ve gezilecek birçok yeri bulunmaktadır. Mimarisi, tarihi, sanat eserleri ve müzeleri dikkat çeken yerlerden bazılarıdır. İrlanda’nın diğer şehirlerinden daha çok ziyaret edilen Dublin, düzenli ve suç oranı hiç olmayan bir bölgedir. Avrupa ülkeleri arasında, en düzenli ve yaşanılacak şehir olarak seçilmiş bir ülkedir. Çoğunluğunu genç nüfusun oluşturduğu şehirde, canlı ve dinamik bir yaşam hakimdir. Yüksek okulların ve dil okullarının yer aldığı Dublin, Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasında ilk tercih edilen yerler arasındadır. M.Ö. yıllarda belli yerleşim alanlarıyla kurulmaya başlayan şehir, tarihsel süreçte birçok ülkenin egemenliği altına girmiştir. 17. Yüzyıla kadar hızla gelişmeye devam eden şehre verilen destekler sayesinde, mimari, teknoloji, bilişim ve eğitim alanında büyük başarılar göstermiştir. Kökleşmiş ve giderek gelişen kültürü ile edebiyat alanında ünlü yazarların çıkmasına vesile olmuştur. Sanat merkezleri, eserleri ve hareketli eğlence hayatı ile turist çeken bir ülke haline gelmiştir. Her yıl dil eğitimi ve turistlik amaçlı misafir ağırlayan ülke, uluslar arası alanda kaliteli ve insan ihtiyaçlarını karşılayabilecek imkânlara sahip bir ülke olarak tanınmaktadır.  

İrlanda Dublin Nasıl Bir Yer

Dublin’de Yaşamak

Dublin’de yaşamak için yabancı dil biliyor olmak ve İrlanda çalışma izni sahibi olmak gerekmektedir. Genellikle dil eğitimi Dublin tercih edilmektedir. İrlanda’nın en büyük kentleri arasında yer alan ülkede, hayat ve çalışma şartları insan ihtiyaçları doğrultusunda düşünülerek sunulmuştur. Dil eğitimi için başvuru ve vize hazırlarından sonra, tamamlanan eğitim sürecinde, sertifika ve diploma ile çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Avrupa veya Türkiye üzerinden Dublin’e yaşamak için gidecek vatandaşların, iş başvurusunda bulunduktan sonra, başvuru yaptığınız şirketin, sizin adınıza çalışma izini çıkartması gerekmektedir. Bu şekilde 2-3 ay süren başvuru, vize ve izinler sonunda, bulunduğunuz ülkeden ayrılarak, Dublin’e ulaşabilirsiniz. İş imkanları bulunan ülkede, yeterli derecede İngilizce biliyor olmak ve çalışma izni şartı bulunmaktadır.

Eğer eş durumundan çalışma izni almak istiyorsanız, gerekli başvuru ve belgeler tamamlandıktan sonra, bu süreci olumlu bir şekilde çözebilirsiniz. Konaklama, yeme-içme ve gezme konusunda lüks ve hareketli bir şehir olan Dublin’de öğrencilere uygun çok fazla imkan bulunmaktadır. Dublin’de öğrencilik, çalışma ve yaşam şartları insan ihtiyaçlarına en uygun şekilde bulunduğundan, huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Diğer Avrupa ülkelerine göre özellikle yakınındaki İngiltere’ye göre daha ekonomik ve yaşanabilir bir şehirdir. Dünyada yaşanabilir bir şehir olarak seçilmesi, İrlanda’yı daha cazip hale getirmektedir. Ulaşım, konaklama, eğitim ve kültürel aktiviteler gibi temel ihtiyaçları en üst seviyede karşılayarak, insanları memnun ve mutlu edici karakterde bir ülkedir.

İrlanda dublinde öğrenciyken gezilcek yerler

Dublin’de Öğrenci Olmak

İrlanda dil eğitimi konusunda, Dublin en çok bilinen şehirlerinden biridir. Çok fazla dil eğitimi veren kurum ve okulların bulunması, dünyanın her yerinden öğrenci gelmesine neden olmaktadır. Uluslar arası alanda sosyal bir çevre oluşturma açısından ideal bir ortam sağlar. Özellikle nüfusun yarısından fazlasının 25 yaş ve altında olması, kenti daha dinamik ve canlı hale getirmektedir. Her yıl binlerce kişi Dublin’de öğrenci olmak için can atmaktadır. Düzenli olarak başvuru yapanların sayısı giderek artmaktadır.

Tarihi mimarisi, geniş sokakları, eğlence mekanları ve muhteşem doğası ile tam bir öğrenci şehridir. Tarih ve sanat kokan şehirde öğrenci olmak ve sunulan fırsatları değerlendirerek, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmek, hayatta yapılması gerekenlerden biridir. Ortaokul ve lise yaş grubundan başlayan eğitim imkanlarından faydalanarak, üniversite eğitimini de burada tamamlayabilirsiniz. En iyi okulların yer aldığı Dublin’de eğitimin tamamlanmasının ardından, hemen iş bulabilirsiniz. Başvuru yaptığınız şirketlere sunduğunuz referans ve dil seviyenize göre değerlendirerek, size verilen çalışma izni ile dünyanın en büyük şirketlerinde çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Online olarak Dublin’de öğrenci olmak veya Dublin’de yaşayabilmek için yapılacak olan başvurular değerlendirilerek, ülkeye giriş yapabilirsiniz. İrlanda Dil Okulları hakkında detaylı bilgi almak ve kısa sürede işlemlerinizi halledebilmek için bizden yardım alabilirsiniz. İstenen tüm belgelerinizin tam olmasına dikkat ederek, yılın her ayında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İrlanda'nın başkenti Dublinde dil eğitimi almak isterseniz Dublin Dil Okulu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 
SİZİ ARAYALIM