Emerald Cultural Institute - Griffith College Yaz Okulu

Emerald Cultural Institute, İrlanda’nın en büyük dil okullarından biridir. İngiltere, Amerika ve İrlanda’da gerçekleştirdiği yaz okulu programlarıyla kalitesini ispatlamış bir okul olan Emerald, İrlanda’da 9 farklı kampüste yaz okulu programı düzenlemektedir.

Kampüs Hakkında

Bunlardan biri olan Griffith College kampüsü kentin hemen güneyinde Dublin şehir merkezinde yer almaktadır. Öğrencilerin şehir yaşamına komşu olacağı bu programda geziler ve aktivitelerle dopdolu bir yaz okulu öğrencilerini beklemektedir. Eskiden askeri bir kışla olarak kullanılan Griffith College kampüsü günümüzde modern bir eğitim enstitüsü konumdadır. 

Bu kampüste öğrenciler hem İngilizce becerilerini geliştirip aynı zamanda aktivitelere katılabilecekleri Klasik Yaz Okulu Programı’nın yanı sıra yine yoğunlaştırılmış İngilizce dersleriyle kombine edilmiş olarak dünyaca ünlü AC Milan futbol takımının futbol koçları önderliğinde futbol kampına katılabilir; İngilizce öğrenirken öğleden sonra futbol derslerine katılarak futbol üzerine tekniklerini geliştirebilirler.

Çeşitli sporlar alanında programlar sunulan bu kampüste profesyonel eğitmenler eşliğinde dil eğitiminizle eş zamanlı olarak profesyonel eğitmenlerden Golf ve Binicilik eğitimleri de alabilirsiniz.   

 
KONAKLAMA OPSİYONLARI
 • Yurt Konaklama
  Konaklamalar apart stilindeki yurt binalarında 4 kişilik apart daireler bulunmaktadır. Her odada 2 öğrenci konaklamakta olup her dairenin içerisinde 2 adet banyo, mutfak ve oturma odası bulunmaktadır. 24 saat boyunca gözetim ve denetim altında tutulan yurtlarda dileyen öğrenciler kuru temizleme imkanından yararlanabilmektedir.
PROĞRAM DETAYLARI

Yaş Aralığı:       11-17
Kurs Süresi:      2-4 Hafta
Kurs Tarihleri:    Multi-Aktivite: 2 Temmuz – 27 Temmuz 2018
İngilizce+Golf:   9 Temmuz - 20 Temmuz 2018
İngilizce+Binicilik 2 Temmuz - 20 Temmuz 2018
İngilizce+Tenis:   2 Temmuz - 20 Temmuz 2018
İngilizce+AC Milan Futbol Kampı: 2 Temmuz - 20 Temmuz 2018
Konaklama:       Yurt – İki kişilik oda
Haftalık Ders:    15 / 25 Saat
Mesafeler:         Dublin Şehir Merkezi 20 dk.
Sınıf Mevcudu:  Maks. 15

SOSYAL OLANAKLAR

Program Ücretleri

Program Türü / Süre 2 Hafta 3 Hafta 4 Hafta + Hafta
Standart Program € 2130 € 3055 € 3940 € 885
İngilizce + Golf € 2920 - - -
İngilizce + Binicilik € 2920 € 4240 - -
İngilizce + Tenis € 2920 € 4240 - -
İngilizce + Rugby € 2920 - - -
İngilizce + AC Milan Futbol Kampı € 2740 € 3970 - -
*Program ücretlerine; seçilecek olan kurs, kayıt, konaklama, geziler ve aktiviteler, havalimanı gidiş-dönüş transferleri dahildir.
GEZİLER VE AKTİVİTELER

Program dahilinde her hafta 1 tam ve 2 yarım gün gezi düzenlenmektedir. Tam günlük geziler; Powerscourt ve Glendalough gibi tarihi ve kültürel yerlere düzenlenirken yarım günlük geziler ise öğrencilerin Dublin’i keşfetmek için yola çıkacağı Trinity College, Books of Kells, GAA Museum, Croke Park Stadium gibi yere düzenlenmektedir.

Ayrıca program kapsamında voleybol, Futbol, Basketbol, Masa Tenisi, Beyzbol, Hip-hop dans, Irish Music, Irish Dans, Sanatsal Aktiviteler, Drama, Film Geceleri, Salsa, Bilgi Yarışmaları, Disko ve Müzik geceleri gibi birçok aktivite düzenlenmektedir.

 

DÖKÜMANLAR
GİDENLER ANLATIYOR
 • MAHSUN AYDOĞAN

  Bu yazımı İrlanda da 3. haftamda yazıyorum ve daha yaklaşık 5 ay zamanım var ama şimdiden iyi ki gelmişim diyorum. Neden mi? Çünkü hem İngilizce yönünden ilerlediğimin farkındayım hem  de onlarca farklı ülkeden arkadaşlar edindim. Hem kendini geliştirme açısından hem de kariyer açısından yaşanılması gereken bir deneyim olarak görüyorum ben bu tecrübeyi. Çünkü bildiğiniz üzere İngilizce evrensel bir dil yani iyi bir işte çalışmak istiyorsanız bilmek zorundasınız.

  İrlanda ya gelecek olursak diğer arkadaşların da yazdığı gibi çok anlayışlı, yardımsever, güler yüzlü ve mutlu insanlar. Alışır mıyım acaba diye endişelenmeyin çok kolay ve hızlı alışıyorsunuz çünkü sizinle konuşmaktan mutlu oluyor İrlanda halkı. Gezebileceğiniz doğa harikası yerleri ve estetik olarak çok güzel olan şehir mimarisiyle sıkılmayacağınıza emin olabilirsiniz. Bunun en büyük etkisi de seçtiğim okul tabiki, New College Group(NCG) İrlanda’da seçebileceğiniz en iyi okullardan biri, personellerin ve hocaların çözüm odaklı, yardımsever olması bu okulun kalite farkını ortaya koyuyor.

  MAHSUN AYDOĞAN

  New College Group (NCG) Dublin

 • CİHAN BÜYÜKNACAR

  Akılımda hiç yurt dışına çıkmak ve dil okuluna gitmek gibi bir düşünce yoktu fakat kendi mesleğim gereği İngilizce konusunda daha iyi olmam gerektiği düşüncesiyle İrlanda Eğitim vesilesi ile İrlanda Dublin’de Kaplan International dil okulunda 8 hafta’lık eğitim almaya karar verdim.


  Harika bir deneyimdi. Orada İtalyan, Fransız, Rus, Japon, Alman, İspanyol, Brezilyalı ve daha birçok milletten insanlar tanıdım. Bu insanlarla diyaloglarım sayesinde sadece İngilizce öğrenmemin dışında onların aksanlarını da öğrenmiş oldum. Okulun düzenlediği sosyal aktiviteler sayesinde de arkadaş çevremi genişlettim. Eğitim aldığım süre boyunca dil eğitimim dışında İrlanda’da gezilecek ne kadar yer varsa gezdim. Hiç yurtdışı deneyiminiz yoksa ben orada yaşayabilir miyim endişesine kapılmayın;
  gittiğimde bende zorlandım ama en fazla 1 hafta sürdü.

  CİHAN BÜYÜKNACAR

  Kaplan International Dublin

 • BATUHAN DEMİR

  Herkese Dublin’den merhaba.  Buraya İzmir İrlanda Eğitim Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla geldim iyi ki bu firmayı seçmişim. Tabi ki benim danışmanlığımı yapan Burçin Erdoğan’ a çoook teşekkür ederim. Her zaman güler yüzlü ve çok yardımcıydı.


  Buraya gelirken İşlemlerim de hiç bir sorun yaşamadım evraklarımı Burçin hanım’ın yardımıyla hazırladım ve ilk vize başvurumda İrlanda vizesini 5 gün içerisinde aldım. Şuan Dublin Atlas Language School da dil eğitimi almaktayım. 12. Haftalık programı seçtim ve 3 haftası bitti. Nasıl bu kadar hızlı geçti anlamadım. Programımı uzatmayı düşünüyorum J İmkânınız olursa kesinlikle 3 aydan uzun programı seçmenizi öneririm eğer vaktiniz varsa tabi. Dublin galiba dünyadaki en rahat şehirlerden biridir. Buraya gelince hep bur da kalmak isteyebilirsiniz :) 

  BATUHAN DEMİR

  Atlas Language School

 • NECATİ AYDIN

  Arkadaşlarımdan, ailemden aldığım övgü dolu tavsiyeler ve bana her konuda çok yardımcı olan danışmanım sayesinde Kaplan International Dublin macerasına başladım. İlk başta hiç bilmediğim bir ülkeye gitmem ve hakkında hiçbir şey bilmemem beni tedirgin etse de korkulacak hiçbir şey olmadığını daha ilk günden gösterdi okul. Kurulan arkadaşlıklar, hocaların ilgisi ve samimiyetinin alışma sürecimi daha kolay bir şekilde atlatmamı sağladığını düşünüyorum. Özellikle okuldaki ortam ve farklı arkadaşlarla tanışmak beni hep öğrenmeye çekti.

  NECATİ AYDIN

  Kaplan International Dublin

 • F. HAZAL KILIÇ

  İrlanda'dan herkese selamlar.  İrlanda Eğitim ile yurtdışı dil eğitimi serüvenimin ikinci durağı İrlanda'ydı. Öncelikle beni İrlanda'nın en iyi dil okuluna yönlendirdikleri için hepsine çok teşekkür ederim. Dil okulu tercihinizin dil okuluna gideceğiniz ülke kadar önemli olduğu belirtmek isterim. Ve tabii ki eğitim danışmanlık şirketinizin.. İrlanda Eğitim Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu konuda gidebileceğiniz en profesyonel yer diyebilirim. Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz harika insanlarla dolu. İrlanda'ya gitmeden önce de, eğitim sürecinizde de sizlerle ilgileniyorlar ve bu çok önemli.

  F. HAZAL KILIÇ

  Emerald Cultural Institute

 • ESRA SEZER

  Bundan 2 yıl önce bu yaz; “tatilde sadece tatil yapmayacağım, biraz da İngilizcemi geliştireceğim” şeklinde birden beliren bir fikir, beni yurtdışı eğitim danışmanlıklarının kapısını çalmaya itti.
  Her girdiğim kapıdan çok da tatmin olmamış bir şekilde elim boş, aklım karışık olarak geri döndüm.  Ta ki İrlanda Eğitimin’ın kapısını çalıncaya kadar.
  Kapıdan içeri ilk girdiğim andan itibaren, herkes ve her şey benim isteklerimi gerçekleştirmeye hazır bir şekilde sanki beni orada bekliyorlardı.
  Onlar, orada hazırdı ama benim aklımda nereye gideceğime dair net bir fikir olmadığı için “nereye” sorusunun cevabı hazır değildi. Ancak sorunun cevabını bulmam çok uzun sürmedi. Danışmanım Hande Gedik’in gidilebilecek ülkeleri ve kursları artıları ve eksileriyle masaya yatırması ve benim taleplerime uygun seçenekleri önüme koymasıyla birlikte, aklımda dönüp duran “nereye”sorusu nun cevabı da ortaya çıkmıştı: İrlanda-Dublin. 

  ESRA SEZER

  Swan Enligsh Language Training

 • İREM İZ

  Ben aslında İngilizce eğitimi için Ingiltere’ye gitmek istiyordum. Daha sonra araştırdım ve okuldaki hocamın da dediğine göre İngiltere’nin maliyetleri bize yüksek geldi. Babam özel şirketlere güvenmiyordu. Bu yüzden kendisi araştırmak istedi. Sizinle tanıştığında fikri değişti. Sadece Dublin’e izin veriyorum dedi. Bende bunu bir fırsat olarak gördüm kabul ettim. Ama çok mutluyum. Dublin i çok sevdim. Havası çok değişken olsa da burası küçük ve çok sevimli bir yer. Insanları çok yardımsever. Çok yardımcı  oluyorlar.

  İREM İZ

  Kaplan International - Dublin

 • İLAY BEYLUN ERTAN

  İrlanda'da dil eğitimi almaya karar verdiğimde, bütün işlemlerimin olabildiğince sorunsuz gerçekleşmesini istiyordum. İnternette okuduğum yorumlar doğrultusunda İrlanda Eğitim Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'nı tercih ettim ve Ankara şubesinden danışmanlık hizmeti aldım.

  Öncelikli olarak söylemek istediğim, karşınızda profesyonel bir ekip olduğu. Özellikle danışmanım Ece Hanım'ın; bütün sorularıma verdiği doğru ve net cevapları, titizlikle takip ettiği vize sürecim ve herşeyden önemlisi; güleryüzü, nezaketiyle aramızda oluşturduğu güven içeren iletişimi herşeyin benim için olabildiğince kolay olmasını sağladı. Kendisine tekrar çok teşekkür ederim.

  İLAY BEYLUN ERTAN

  Kaplan International - Dublin

 • ÖMER KUTAY

  İrlanda Eğitim ailesine teşekkür etmeye nerden başlasam bilemedim. İyi ki onlarla tanışmışım ve tavsiyelerini dinlemişim. 

  İrlanda Eğitim sayesinde Dünyanın en güzel ülkelerinde biri olan İrlanda’da ve Avrupa 1 numaralı okulu olan ISI Dublin’de (2014 ve 2016 yıllarında Avrupa’nın en iyi İngilizce dil okulu seçilmiştir.)  6 aylık muhteşem bir dil eğitimi aldım. Tarihi içerisinde barındıran ve yeşillikler içerisinde bulunan başkent Dublin’de inanılmaz keyifli bir zaman geçirdim.
  Dil okuluna gitmeden önce İngilizce seviyem Elementary olmasına rağmen çok iyi bir eğitimle ve sürekli İngilizce konuşabilme çabası ile 6 aylık bir periyotta Intermediate seviyesinde kursu bitirdim ve şu anda Uluslararası firmalarla iş yapan bir yerde çalışmaktayım. Bir örnek verecek olursam okulda tanıştığım 2 Türk arkadaşım yaklaşık 1 senelik dil eğitiminin ardından Dublin’de bulunan GOOGLE şirketinde çalışmaktalar.  

  ÖMER KUTAY

  ISI - Study in Ireland

 • SELMA AYBÜKE ÇANKAYA

  Dublin! Yazın ortasında sağanak yağış olarak başlayıp bazen iki dakika süren bazen saatlerce yağan yaz yağmurları, yemyeşil parkları,gezilecek şehirleri, pubları ile meşhur şehir. Şehirin merkezindeki okulumuz, gezi programları,sosyal aktiviteleri ve derslerle bu şehirden zevk alacaksınız. Yeni arkadaşlıklar kurup dünyanın çeşitli ülkelerini de tanıma fırsatınız olacak,hafta sonlarını başka bir şehirde geçirip daha fazla kişiyle tanışma fırsatı bulacaksınız,geceleri ünlü caddeleri ve publarıyla eğlenecek, parklarda dinlenebilecek, şehir merkezinin her köşesini rahatlıkla gezebilecek, şehirde dili yaşayıp öğrenebileceksiniz..

  SELMA AYBÜKE ÇANKAYA

  International House Dublin

 • NAZIM ZAĞLI
  İrlanda'da eğitim maliyetleri İngiltere ve Amerika'ya göre uygundur ve vizesi çabuk çıkan ülkedir . İrlandalılar diğer Avrupa vatandaşlarına göre sıcak kanlı ve çok yardımsever insanlardır. İrlanda yeşiliyle ve bozulmayan tarihi mimarisiyle çok güzel ülkedir
  NAZIM ZAĞLI
  Horner School of English
 • SERHAT ALTAŞ
  Özetlemek gerekirse Dublin hayatımda yaşadığım en muhteşem deneyimimdi. Bugün dönüp geriye baktığımda iyi ki İrlanda'yı seçmişim diyorum. Cana yakın insanları, farklı kültürü, muhteşem pubları ve doğal güzelliğiyle İrlanda gerçek bir cennet.
  SERHAT ALTAŞ
  Horner School of English
 • OĞUZ DEMİRTAŞOĞLU

  İrlanda gerçektende herkesin dediği gibi yemyeşil bir doğaya sahip ve birçok hava olayını aynı gün içinde yaşayabiliyorsunuz. Ben aynı gün içinde yağmur, dolu ve güneşli havayla karşılaştım, garip ama güzel bir duygu:)

  İrlanda’nın doğası gibi insanları da çok güzel, sıcak kanlı özellikle benim yanında kaldığım host family çok anlayışlı, yardımsever yani gerçektende evinizde hissettiriyorlar. Belli yemek saatleri yada diğer şeyler olsun onların evi olduğu için onların kurallarına göre yaşayınca saygı gösterince onlar da aynı saygının kat kat fazlasını size gösteriyorlar.

  OĞUZ DEMİRTAŞOĞLU

  Horner School of English

 • MEHMET ALİ ATAHAN

  İrlanda’da kısa bir süre (1 ay) kalmış olsam da her anından keyif aldım. Farklı kıtalardan birçok arkadaş edinip yeni kültürler tanımak gerçekten bambaşka bir duygu.

  Yabancı dil eğitimi için THE HORNER SCHOOL OF ENGLISH okulunu seçtim ve iyi ki seçmişim diyorum. Öğretmenlerin ve de çalışanların size olan ilgisi en çok dikkatimi çeken unsurdu. Derslerin işleniş şekli, okulun konumu, okul aktiviteleri, konaklama vs. her açıdan gayet memnun kaldım.

  Dublin birçok yerine yürüme mesafesinde gidebileceğiniz huzurlu, temiz, eğlenceli, küçük bir şehir. 1 ay boyunca birçok yeri gezip görme fırsatı buldum. 

  MEHMET ALİ ATAHAN

  Horner School of English

 • BUSE MENEK

  Yurtdışında dil okuluna gitmek hep aklımda olan bir şeydi; çünkü o dilin konuşulduğu yerde yaşanılırsa kurs haricinde, günlük hayatta bile yabancı dilin geliştiğini düşünüyorum. Bu konuda araştırma yaparken İrlanda Eğitim İzmir şubesi ile görüşmeye kadar verdim ve sonrasında bu kararın ne kadar doğru olduğunu anladım. Danışmanım Kerem Bey aklıma takılan her konuda yurtdışına gitmeden önce ve gittikten sonra her zaman bana çok yardımcı oldu. Öncelikle dil okulları hakkında bilgi aldıktan sonra İngilizce eğitiminin Amerika ve İngiltere’ye göre daha ucuz olması ve diğer ülkelere kıyasla Türk sayısının daha az olmasından dolayı tercihim Dublin, İrlanda oldu.

  BUSE MENEK

  Horner School of English

 • ESRA ONCEL

  Yurtdışı tecrübesi edinmek ve İngilizcemi geliştirmek istediğime karar verdim. İrlanda Eğitim'le ilk iletişime geçtiğim anı hatırlıyorum, Hande Hanımın sıcak iletişimi ve tavsiyeleri, yardımlarıyla doğru okula ilk görüşmede karar verdik ve anlaştık. Kalacağım evden, bineceğim otobüse kadar her şeyi konuştuk. İrlanda tecrübesi hayatımın sonuna kadar unutamayacağım muhteşem bir tecrübeydi. Griffith College Limerick hem eğitim sistemi hem de hocalarıyla başarılı bir okul. Hem İngilizcemi geliştirdim, hem arkadaşlar, dostlar edindim. herkese tavsiye ederim!

  ESRA ONCEL

  Griffith College

 • BERKAY BİNGÖL

  İrlanda’ya gelmeden önce sayısız düşüncelerim vardı, acaba alacağım eğitim nasıl olacak, arkadaş ve sosyal çevrem nasıl olacak, kalacağım aile ile rahat bir şekilde anlaşabilecek miyim? 8 Hafta boyunca İrlanda’nın Galway şehrinde kalacaktım. Daha önce yaptığım araştırmalar sonucu, sakin, kalabalık olmayan ve öğrenci dostu bir şehir arıyordum. Galway, sakin yapısıyla öne çıkmasına rağmen bir o kadar da hareketli ve oldukça sosyal ortamlarda kendinizi geliştireceğiniz bir şehir. İrlanda’nın kültürel ve doğal yapısını görür görmez insan kendini huzurlu hissetmeye başlıyor. Eğitimimi Galway Cultural Institute’de aldım 8 hafta boyunca. Okul Salthill’de müthiş bir konumda yer alıyor, şehir merkezine ve kalacak yerinize oldukça yakın. Okula ulaşımınızı bisiklet, otobüs ya da Host ailenizin arabasıyla sağlayabilirsiniz.

  BERKAY BİNGÖL

  Galway Cultural Institute

 • ALISER TORGUT

  İrlanda'da 2 aylık İngilizce dil eğitimiyle birlikte stresten uzak, yemyeşil doğası ve sevgi dolu insanları ile harika bir deneyim yaşadım. Herkes gibi benimde ilk gün bazı çekingelerim vardı fakat okuldaki sıcak karşılama ile hepsi kayboldu.Harika öğretmenleri ve ekibinin yanı sıra okulun haftalık olarak planlanan etkinlikleri ile farkı ülkelerden birçok arkadaş edindim ve hayatımın aşkı ile tanıştım :). Bu süreçte kendimi maksimum seviyede geliştirmek adına sosyal ilişkilerimi en üst seviyede tutmaya çalıştım. Galway, şehrinin aktif sosyal yaşantısı sayesinde hiç zorluk çekmeden sosyalleşme ve pratik yapma imkanı buldum. Kurduğum harika arkadaşlıkların sonucu şu an dünyanın birçok ülkesinde evim var. İlk günden itibaren benimle sürekli ilgilenen İrlanda Eğitim ekibine özellikle Hande Hanım'a teşekkürlerimi sunuyorum. Eşsiz bir yurtdışı deneyimi yaşamak isteyen herkese öneriyorum.

 • MUSTAFA ÖMER KOCABAŞ

  Buradaki danışman öğretmenler ve görevliler çok yardımcı, ilgili ve titiz çalışıyorlar. Okulun yapısı genel görünüşü olarak tarihi bir sanatoryumu anımsatıyor okulun çevresi ise etrafındaki konutlara yollara rağmen tam bir doğal park oluşturmuş Dublin şehir merkezinde. Okuldaki arkadaş ortamı son derece güzel ve keyifli sınıfımızda çok sayıda farklı kökende arkadaşlarımın olması kültürel bir paylaşım sunuyor bizlere, öğretmenlerimiz güler yüzlü ve neşeli sürekli aktivite içerisinde dersler işleniyor. Okulun ayriyeten hazırladığı faaliyetler Dublin’de her anı dolu dolu geçirmenize olanak veriyor. Okulun genel prensibi daha iyi nasıl eğitim verebiliriz kapsamında olduğu için Dublin’deki en iyi okul yapıyor kendisini. İrlanda'daki dil okulları arasında Dublin şehrini seçmem birçok deneyimi bir arada tadmayı sağladı.

  MUSTAFA ÖMER KOCABAŞ

  Emerald Cultural Institute

 • HAZAL KANICI & KAMİLE BÜYÜKKALAY
  İrlanda'ya gelmeden önce birçok araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda İrlanda insanlarının cana yakın ve güler yüzlü aynı zamanda misafirperver olduklarını öğrendik ve bu durum bizi Dublin'e gitmeye yöneltti. Buraya geldiğimiz ilk anda bu durumun ne kadar doğru olduğunu görmüş olduk.İrlanda'ya gelmeden önce birçok araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda İrlanda insanlarının cana yakın ve güler yüzlü aynı zamanda misafirperver olduklarını öğrendik ve bu durum bizi Dublin'e gitmeye yöneltti. Buraya geldiğimiz ilk anda bu durumun ne kadar doğru olduğunu görmüş olduk. Yaptığımız en doğru tercih ise okulumuz Emerald Culture'ı seçmemiz. Kampüs havasında olan bu okul Ingilizce eğitimi açısından oldukça kaliteli. Bununla birlikte öğretmenlerinde yardımsever ve kaliteli olduğunu gördük. Eğitimin yanısıra sosyal hayat açısından Dublin hareketli ve eğlenceli. Geceleri herhangi bir saatte tereddüt etmeden evinize güvenli bir şekilde gitmeniz mümkün. Her bütçeye uygun güzel restaurantlar ve cafeler bulabilirsiniz. Ayrıca geleneksel müziklerin olduğu güzel publar da mevcut. Geldiğiniz günün ertesi günü kendinizi çoktan buraya ait hissedebilirsiniz. Ayrıyetten Dublin'in yeşillik alanında ne kadar zengin olduğunu eğer buraya gelme fırsatı bulursanız göreceksiniz. Son olarak bize Dublin'i önerdiği için Serdar Bey'e teşekkür ederiz
  HAZAL KANICI & KAMİLE BÜYÜKKALAY
  Emerald Cultural Institute
 • ORKUN COŞKUN

  Merhabalar. Ben Orkun İrlandanın başkenti olan Dublin'de dil okuluna geldim. Okul olarak Centre of English Studies dil okulunu tercih ettim. Tercih etmemin sebebi okulun şehir merkezi Dublin' de olması. Konaklama olarak Shanowen'nı tercih ettim. İstanbula göre küçük olduğundan yolda Türklerle karşılaşabiliyorsunuz ama faydsası oluyor en azından yemek yiyebileceğiniz farklı yerler söyleyebiliyorlar. Öğrenci olarak çok fazla İtalyan, İspanyol ve Brezilyalı var. Benim diyeceklerim şimdilik bu kadar İrlanda'da dil eğitimi konusunda doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum.

  ORKUN COŞKUN

  Centre of English Studies - CES

 • MUAZZEZ AYKURT

  Yurt dışı dil eğitimi üniversiteyi kazandıktan sonra hep gitmek istediğim ama bir türlü gerçekleştiremediğim bir hayalimdi. Gaziantep Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan 1 ay sonra İrlanda Eğitim ile tanıştım. 2 aylığına İrlanda dil okullarından Centre of English Studies 'da dil eğitimi almak üzere İrlanda’ya geldim. Türkiye’de yıllarca aldığımız İngilizce dil eğitiminin aslında nasıl olması gerektiğini anlayacaksınız ve yıllardır öğrendiğiniz ama bir türlü konuşamadığınız bu dili pratiğe dökme şansı bulacaksınız. Hocalar çok tatlı dersler çok eğlenceli okulun düzenlediği aktiviteler süper. İş hayatına atılmadan hemen önce son uzun yaz tatilimi ve dil eğitimimi tamamlamış oldum

 • YAKUP EMRE PEKEDİŞ

  Dil okulu araştırma sürecinden sonra İrlanda Eğitim ile tanıştım, beraber karar verdiğimiz Dublin dil okullarından Centre of English Studies eğitim proğramları ile İrlanda'ya geldim. Standart bir Kuzey Avrupa ülkesinde olduğu gibi bu ülke sizi soğuk insanlarla değil de soğuk birayla karşılıyor. İrlanda'nın herhangi bir yerinde insanlar daima güler yüzlü ve size yardım etmeye hazırlar İrlanda insanları, tarihi, mekânları, havasıyla, okullarıyla, üniversite öğrencileriyle çok güzel bir şehir İrlanda. Bana bu seçimimde yardımcı olan başta Kerem Bey olmak üzere tüm İrlanda Eğitim ailesine müteşekkirim.

  YAKUP EMRE PEKEDİŞ

  Centre of English Studies - CES

 • NURDAN YILMAZ

  İrlanda ingilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olmalı. İrlanda' nın insanlar çok sıcakkanlı. İlk günden itibaren kime ne sorsam cevap veriyor. Yardımcı olmaya çalışıyor. Okulda hem İrlanda’lı hem İngiliz hocalar var. Çok fazla ödev olmuyor. Genelde sınıfta konuşma şeklinde gidiyoruz. Ki ben korktuğum için Erasmus da Speaking’den kaçıp kazanamamış bir insandım. Herkesin aksanı var bizim gibi. Burada bazı Türk arkadaşlarım başka okulları bulmuşlar.  Temple Bar’ın dibinde. Ama kesinlikle Atlas Language School Şehir merkezine, Temple Bar’a on beş dakika yürüyoruz. 

  NURDAN YILMAZ

  Atlas Language School

 • MEHMET MERİÇ UZUN

  Yurtdışında dil eğitiminde bulunmak bir çok öğrencinin hayali. Ben de hem bu hayalimi gerçekleştirmek adına, hem de doyasıya eğlenmek adına İrlanda dil okullarını seçenlerdenim. Gerek okulda aldığım ingilizce dil eğitimi, gerekse edindiğim arkadaşlıklar sayesinde seçimimde ne kadar haklı olduğumu gösterdi Dublin bana. Okulları, üniversiteleri, kütüphaneleri, kampüsleri, fakulteleri, doğası, göz doyuran yeşilliği, sahip çıktıkları tarihleri sayesinde gezerek bitirmesi imkansız tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ile hem tatil hem dil eğitimi için biçilmiş kaftan burası.

  MEHMET MERİÇ UZUN

  Centre of English Studies - CES

 • Furkan Gündüz

  Dil eğitimi almak için, diğer ülkelerle İrlanda’yı kıyasladığımda, her yönden avantajlı bir ülke olduğu kanısına vardım. Uzun süren araştırmalarım sonucunda, ülkede dil eğitimi almanın yanı sıra, yaşanabilir bir ülke olması konusunda çok fazla şey duydum. Burada yaşayan veya eğitim almak için gelen çoğu kişiden, aldıkları eğitim ve geçirdikleri kaliteli zamanlar sayesinde, memnun bir şekilde ülkelerine geri döndüklerinin bilgisini aldıktan sonra İrlanda dil okullarında dil eğitimi almaya karar verdim

  Furkan Gündüz

  İrlanda Dil Okulları

 • Bahar Okur

  İrlanda eğitim sistemi konusunda diğer başvuru yaptığım ülkelere göre daha avantajlıdır. Bu sayede her geçen gün binlerce öğrenciyi bünyesinde ağırlıyor. Kaliteli bir dil eğitimi almak için bu kriterleri göz önünde bulundurarak, hayal ettiğim ülkede eğitim imkanından yararlanmaya karar verdim. Tüm dünya ülkelerinden öğrencilerin dil eğitimi almak istediği İrlanda’da, yeşilin bin bir tonuna hâkim olmuş doğası ve mutlu insanların yaşadığı bir ülke olarak bu ülkede çok mutlu olacağımı biliyordum. Sevecen, kibar ve yardımsever insanları ile Dublin mükemmel bir şehir. 

 • CEREN PEKTAŞ

  İrlanda’nın 15’i aşkın şehri varken, her şehrin kendisine has farklı özelliği bulunuyor. Dublin, Cork ve Limerick gibi şehirlere dil eğitimi almak için başvuru yaptığımda, şehrin güzellikleri ve kendisine has dokusu ile hangisine karar vereceğimi bilemedim. İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri olan Dublin, genellikle yurtdışından gelen öğrencilerin en çok yönlendirildiği okulların yer aldığı bölge olarak biliniyor. Bunun dışında ülkede teknoloji, bilişim ve edebiyat alanlarında kaliteli bir eğitim hizmeti sunulması da ülkeyi cazip hale getiriyor. 

  CEREN PEKTAŞ
 • Beyza Özdemir

  İrlanda’da dil eğitimi; yurt dışında ileri seviyede İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için biçilmiş kaftandır. İrlanda’nın insanları, en uygun dil okulları, Türk sayısının az olması, konuşulan İngilizce dili, ülkenin yer aldığı coğrafi konum ve doğal güzellikleri ile diğer ülkelere göre daha popüler olmasına neden olmuştur. Neden İrlanda’da eğitim almalıyım ? Dediğimde, kısaca yaşam tarzı ve yüksek eğitim kalitesini görebildiğim tek ülke diyebilirim. Özellikle ülkenin bütçeye uygun şartları ile herkes bu eğitimden en iyi şekilde yararlanabiliyor.

 • KADİR KARAKAŞ

  Ülkeye dil eğitimi için gittiğimde, İrlanda’ca ve İngilizce dilinin ülkenin resmi dili olarak kullanıldığına şahit oldum. İngilizce en yaygın olarak kullanılan dil olduğundan, ülkeye dil eğitimi için geldiğimde, çok rahat bir şekilde İngilizce konuşabildiğimi fark ettim. İrlanda dil okullarında İngilizce dil eğitimi dışında; Japonca, Çince, Rusça ve Almanca gibi diller de öğretiliyor.

 • ERKAN TURKMEN

  İrlanda yaz okulu fırsatlarını ilk duyduğumda kaçırmamak için hemen erken kayıt yaptırarak, vize işlemlerini kısa sürede hallettim. Desteğini istediğim eğitim danışmanlık firmasının; yaz okulu, dil okulu ve İngilizce kursu için gelen öğrencilerine, Amerika, Fransa, Kanada ve İngiltere dışında, İrlanda’da dil eğitimi yönlendirmesi yaptığını görünce, yaz okulu konusunda fikrim değişti. İrlanda’da dil eğitimi alan çoğu öğrenci gibi ben de yabancı dili anadilim gibi konuşur kapasiteye gelmek için hiç düşünmeden, İrlanda’yı tercih ettim. 

  ERKAN TURKMEN

  Atlas Language School

 • BİLAL COŞKUN

  ​İrlanda İngilizce dil eğitimi, en çok tercih edilen başkent Dublin’de veriliyor. İrlanda’nın diğer şehirlerinde de İngilizce dil eğitimi verilse de, benim tercihim Dublin’den yana oldu. Dublin’den sonra en büyük şehir olan Cork, farklı dil eğitimi programları ile de kaliteli bir eğitim imkanı sunuyor. Hangi şehirde hangi programın yer aldığı konusunda, uzun yıllardır tecrübe ederek, yönlendirme yapan eğitim danışmanım sayesinde, en iyi okul ve programa katılarak, eğitim alma fırsatını yakaladım.

 • HARUN ŞİMŞEK

  Dünya ülkelerinin hepsinde, farklı eğitim sistemi ve eğitim programları yer alır. Farklı ülkede eğitim almak isteyen bir kişi olarak ve dil eğitimimi geliştirmek için, İrlanda’yı tercih ettim. Bu arayışı gerçekleştirirken öncelikle, bütçeye uygunluk ve eğitim kalitesini düşünerek hareket ettim. İrlanda eğitim kalitesi ile son zamanlarda adını duyurmuş örnek ülkelerden biridir. Ülkenin Galway, Limerick, Cork ve Dublin gibi popüler olmuş şehirlerini dil eğitimi konusunda çok beğendim. Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin yaş gruplarına göre farklı eğitim programları düzenlenmiş. Özellikle İrlanda yaz okulları, benim için hem tatil hem de eğitim fırsatını yaşayabileceğim muhteşem bir fırsattı.

 • Samet Bodur

  İrlanda’da dil eğitimi veren okullarda eğitim aldıktan sonra, ülkeme özgüveni yüksek bir şekilde döndüm. Bu okullarda dil eğitimi almanın birçok ayrıcalığı var. Öncelikle yurt dışında dil eğitimi alarak, farklı ülkelerin kültürlerini tanıma heyecanına ortak oldum. İrlanda tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile izleyicilere sanki film sahnesinden kareler sunuyor. Ülkeye gelen kişiler bu güzellik karşısında büyülenebilir. Tıpkı benim gibi. İrlanda’ya gelmeden önce, ülkenin tarihi geçmişini araştırarak, İrlanda’ca ve İngilizce dillerini kullandıklarını öğrendim.

  Samet Bodur
 • Kübra Erguvan

  Yabancı diller arasında en yaygın ve uluslar arası dil olan İngilizce, dünyanın her yerinde konuşulan bir dil olsa da, benim en büyük sorunlarımdan birisiydi. İngilizce, dünyanın her yerinde farklı aksan ile konuşulan bir dil. İngiliz ve Amerikalılar, yuvarlayarak ve hızlı bir şekilde İngilizce konuşurlar. Konuşulanı anlamak ve konuşabilmek için çok uzun zaman gerekiyor. Fakat sistemli bir çalışmayla, İngilizce dilini rahatlıkla konuşabileceğimi düşünüyorum. Ülkeler arasında Kuzeyde İngiltere’nin yanında yer alan İrlanda, film sahnelerinden hatırladığım yeşili ve doğal manzarası ile beni büyüledi.

  Kübra Erguvan
 • Melisa Gümüş

  İrlanda’ya öğrenci olarak gittiğimde, 5 milyonu aşkın nüfusu ile; Litvanya, İngiliz ve Portekiz kökenli halkların yaşadığına şahit oldum. Ülkenin etrafının 4 yanının denizle çevrili olması, ikliminin ılıman olmasına neden olmuştur. Bu yüzden kış ayları çok soğuk geçmese de yağış bulunuyor. Özellikle, Temmuz ve Ağustos ayları seyahat için en uygun tarihlerdir. Ben seyahat için Temmuz ayını tercih ettiğimden, ülkeyi çok fazla gezebilme fırsatını buldum. Ülkenin harika manzarasını gören, buradan bir daha ayrılmak istemeyecektir. Ülkeye ilk ziyaretim sırasında, bazı deneyimlerim sonrasında İrlanda dil eğitimi almaya karar verdim.

  Melisa Gümüş
SİZİ ARAYALIM