İRLANDA YAZ OKULLARI

İrlanda yaz okulları ile unutulmaz bir maceraya hazır mısınız? İngilizce eğitiminizi bu ülkede alarak çok farklı ülkelerden binlerce insanın yer aldığı aynı zamanda bu farklı kültürlerle yakından tanışma fırsatınızın olacağı ve hatta sosyal aktiviteler sayesinde yeni arkadaşlıklar edinebilmenize olanak sağlayacak İrlanda yaz okulu fırsatını kaçırmayın!

Yaz okulu öğrencilerine özel İrlanda nın en başarılı okullarını sıraladığımız bu liste size istediğiniz dil okulundan, istediğiniz yaz okulu programına, dil eğitiminin hassas noktalarından çeşitli konaklama seçeneğine kadar bir çok noktada rehber olacaktır.

Tek kişilik odalarda veya dilerseniz aile yanında konaklayarak İngilizce dil eğitiminizi Türkiye’deki bir çok İngilizce kurslarından daha kalıcı şekilde alabileceğiniz bu deneyimi kaçırmayın. Unutmayın ki yabancı dilini yaz tatillerinde bu şekilde geliştirmiş olan öğrenciler ilerde dil konusunda hiç problem yaşamamaktadırlar.

İrlanda Eğitim ekibi olarak biz de bu eğitimi alacak öğrencileri için her geçen gün kenedini geliştirmektedir.Merak ettiğiniz herşey için bize yazın! 

APOLLO - MAYNOOTH UNIVERSITY
% 5 İNDİRİM

APOLLO - MAYNOOTH UNIVERSITY

Apollo Language Centre - Maynooth University Yaz Okulu

€1940 2 Hafta
APOLLO - SUTTON PARK SCHOOL
%5 İNDİRİM

APOLLO - SUTTON PARK SCHOOL

Apollo Language Centre - Sutton Park School Yaz Okulu

€1584 2 Hafta
ATLAS LANGUAGE SCHOOL - DUBLIN
%5 İNDİRİM

ATLAS LANGUAGE SCHOOL - DUBLIN

Atlas Language School - Dublin Yaz Okulu

€ 2225 3 Hafta
CES - MERCY COLLEGE
%5 İNDİRİM

CES - MERCY COLLEGE

CES - Centre of English Studies - Mercy College Yaz Okulu

€1570 2 Hafta
CES - MOUNT TEMPLE
%5 İNDİRİM

CES - MOUNT TEMPLE

CES - Centre of English Studies - Mount Temple Yaz Okulu

€ 1573 2 Hafta
CES - ST PAULS
%5 İNDİRİM

CES - ST PAULS

CES - Centre of English Studies - St Pauls Yaz Okulu

€1573 2 Hafta
EMERALD - GRIFFITH COLLEGE
%5 İNDİRİM

EMERALD - GRIFFITH COLLEGE

Emerald Cultural Institute - Griffith College Yaz Okulu

€2130 2 Hafta
EMERALD - MARINO INSTITUTE
%5 İNDİRİM

EMERALD - MARINO INSTITUTE

Emerald Cultural Institute - Marino Institute İrlanda Yaz Okulu

€2190 2 Hafta
EMERALD - MILLTOWN PARK
%5 İNDİRİM

EMERALD - MILLTOWN PARK

Emerald Cultural Institute - Milltown Park Yaz Okulu

€1700 2 Hafta

İrlanda Dil Okulları Yaz Dönemi Hakkında

 10 ila 18 yaş arası herkesin yaz aylarında yani Haziran - Temmuz ve Ağustos aylarında deneyimleyebileceği ve 2 ila 8 haftalık programlardan oluşan İrlanda dil okulu yaz dönemlerimiz hakkında detaylı bilgilere okul sayfalarından ulaşabilirsiniz. Hem yazın dil eğitimi alıp hem de dünyanın çeşitli yerlerinden gelen insanlarla sosyalleşebileceğiniz eşsiz bir deneyime hazır olur.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları ve Yaz Okulu Farkları

Bu programlardaki öncelikli amacımız katılımcı öğrencilerin hem dil eğitimi alması, hem de gezi ve çeşitli sosyal aktivitelerle güzel bir yaz tatili geçirmesidir. Tabi bu esnada da bol bol pratik yaparak ülkesine 2. bir anadil ile dönmesini arzuluyoruz.

İrlanda Dil Kursu İçin En Popüler Yaz Okulları Listesi

Çocuklarınızın ülkesinden çok uzaklarda bir yaz okuluna göndermenin zor olduğunu biliyoruz. Ancak bu programlarda öğrencilerimiz sürekli denetim altında ve korunaklı bir programa tabi tutularak zaman geçirmektedirler. Katılımcıların genel yaş aralığı 13 - 14 - 15 'tir. Yaz okulu hizmeti alabileceğiniz okulların listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.


İrlanda muhteşem doğası ve tarihi güzellikleri ile adını dünyaya duyurmuş bir ülkedir. Sadece kültür ve doğası değil, eğitim alanında da kendisini kanıtlamış sayılı ülkeler arasında yer alır. Yurt dışında dil eğitimi denildiğinde; Amerika, Fransa ve İngiltere akla gelirken, İngiltere’ye yakın bir ülke olan İrlanda da kaliteli dil eğitimi ve okulları ile tercih edilen bir ülkedir. Yurt dışında dil eğitimi almak ve kısa sürede başarılı olmak için o ülkede dil eğitimi almak gereklidir. Ülkede dil eğitimi kesintisiz bir şekilde devam ederek, yaz okulu programlarıyla da verilmektedir. İrlanda yaz okulu; ortaokul ve lise yaş grubuna sahip öğrenciler için İngilizceyi ana dilleri gibi öğrenmelerini hedeflemiştir. İrlanda yaz okulunun programı dâhilinde, sabah saatlerinde yabancı dil dersi verilirken, öğle saatlerinde ise, kültürel ve sportif etkinliklere yer verilmiştir.

Yaz okulu programı, İngilizce okuma, yazma ve dinleme olarak bölümlere ayrılmıştır.   Gündelik hayatta İngilizce dilini çok rahat bir şekilde kullanabilmeyi hedefleyen İrlanda, yaz okulları; haftada 15 saatlik bir ders programını sunmaktadır. Ders programı dışında, yaz boyunca sportif ve sosyal etkinliklere yer vererek, İngilizcede pratik yapmayı sağlamaktadır. İrlanda yaz okulu, birçok farklı ülkeden gelen öğrencilere eğitim veren bir kurum olarak, farklı kültüre sahip akranlarla iç içe olmayı sağlamaktadır. Ülke olarak dünya listelerinde ilk sıralarda yer almayı başaran İrlanda; doğası, tarihi ve samimi insanları ile dikkat çekmektedir. Eğlenceli ve etkili eğitim imkânı sunan yaz okulları fırsatını değerlendirmek isteyenler, kısa sürede başvurularını gerçekleştirmektedir. 


İrlanda Yaz İngilizce Kursları


İrlanda’nın İngiltere’ye yakın bir ülke olması ve İngiltere kültürünü benimsemiş olması, dil eğitimi ve İngilizce kursu konusunda tercih edilme nedenlerinden biridir. İrlanda’nın resmi dilinin İngilizce olması ve az sayıda Türk’ün yer alması, kısa sürede İngilizce öğrenmede konusunda etkilidir. Ülkede İngilizce kursları, belli bir program çerçevesinde verilerek sağlanır. İrlanda yaz okulu konusunda öğrencilere birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları en iyi şekilde değerlendirmek ve kısa sürede ana dili gibi İngilizceyi öğrenebilmek için İrlanda ülkesi tercih edilmelidir. İngilizce kursları ortaokul ve lise ve yetişkinlere verilecek şekilde ayarlanmaktadır. Genellikle sabah saatlerinde teorik olarak verilen İngilizce kursu, öğle saatlerinde uygulanan aktivite ve etkinliklerle pekiştirilmeye çalışılmaktadır. Bu sayede pratik yaparak, kısa sürede İngilizce dili öğrenebilmektedir. İngilizce kurslarına giriş, seviye tespit sınavı ile belirlenmektedir. Seviye tespit sınavının sonucuna göre belirlenen sınıflarda ders verilmektedir. 


Cork İngilizce Yaz Okulu


İrlanda ülkesinin şehirlerinden biri olan Cork; ticaretin merkezi olan önemli şehirlerinden biridir. Cork şehri bulunduğu konum ve yerleşim yeri gereği, nehir yanında yer almasından, köprüler şehri olarak tanınmaktadır. Cork şehrinde yer alan yaz okulları programında; sabah ve öğle saatlerinde olmak üzere iki grupta İngilizce eğitimi verilmektedir. Geriye kalan vakitlerde de pratik yapmak adına, farklı aktivitelere yer verilmektedir. Bölgede yer alan sınıflar, modern ve az sayıda olacak şekilde düzenlenerek, daha etkili eğitim verilmesi sağlanmaktadır.

İrlanda’nın Cork şehrine her yıl düzenli olarak eğitim almaya gelen öğrenciler, memnun bir şekilde ülkeden ayrılmaktadır. Eğitim kalitesi ve kolay İngilizce öğrenme sistemi ile kısa sürede istenilen şekilde dil eğitimi alınmaktadır. Program olarak, telaffuz derslerinin de verildiği okulda, sabah saatlerinde genel İngilizce dersleri verilmektedir. İrlanda’nın tercih edilen şehirlerinde verilen yaz okullarında, sabah ve öğle dersleri olarak bölümlere ayrılsa da, yarım gün de olsa, aktivite ve sportif etkinliklere yer verilerek, öğrencilerin kaynaşması sağlanmaktadır. Haftanın bir günü tam gün olacak şekilde mutlaka etkinlik ve aktiviteye yer verilerek, öğrencilerin pratik yapmaları sağlanmaktadır. İrlanda’nın gezip görülecek birçok bölgesi bulunur. Müze gezileri veya basketbol, futbol gibi sportif faaliyetler düzenlenerek, diğer öğrencilerle kaynaşmayı hedefler. Kültürün yayılmasını ve öğrenilmesini sağlayarak, eğlenceli bir şekilde İngilizce dili öğrenilmesi sağlanmaktadır. 

İrlanda Yaz Okulu İçin Konaklama 


Türkiye üzerinden düzenli olarak öğrenci başvurusu gerçekleştirilen ülkede, farklı konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Eğitim için ülkeye gelen öğrenciler; kiralık ev, aile yanında veya yurtlarda konaklama imkanına sahiptirler. Güvenilir bir şehirde eğitim almak için önceden yapılan analiz ile ekonomik bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yardımcı olan danışmanlık firmaları ile önceden analiz yaparak, ekonomik bir konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Okula daha yakın olmak için, okul içerisinde yer alan yurtlarda kalınabilmektedir. Genellikle lise yaş grubuna sahip olan öğrenciler, 3 4 kişilik odalarda kalabilmektedir. Aile yanında kalarak, sadece oda ücreti ödeme fırsatını da değerlendirebilirsiniz. Genellikle konaklama seçenekleri arasında en ekonomik olanı, güvenilir bir aile yanında konaklamaktır.

Türkiye’den İrlanda’ya Yaz Okulu Fırsatı


Türkiye bulunduğu coğrafi konumu gereği; birçok ülkeye ulaşım sağlayabilmektedir. Özellikle İngilizce öğrenmek için yurt dışı eğitiminden yararlanmak isteyen öğrenciler, kısa mesafede yer alan İrlanda’yı tercih etmektedir. Türkiye üzerinden İrlanda’ya direk uçuşların bulunması ve 4,5 saat gibi kısa bir sürede ulaşımın sağlanması, tercih edilme nedenlerinden biridir. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için yaş grubuna göre belirlenen program sayesinde, eğitim alacakları ve konaklayacakları bölgeye, güvenilir bir şekilde yerleştirilmektedir. Lise ve ortaokul yaş grubuna sahip öğrenciler, önceden belirlenen sorumlu kişiler tarafından havaalanında karşılanarak, konaklama yerine götürülmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak ve güvenilir bir şekilde konaklama ve eğitim imkânlarından yararlanmak için, danışmanlık firması ile irtibat halinde olmak gerekir. Türkiye’ye ulaşımı kolay ve yakın olan ülke, Türk öğrenciler tarafından rağbet görmektedir.

Türklere olan yakınlıkları sayesinde, öğrencilerin tüm imkânlardan yararlanmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler, seviyelerine göre yaz okulu programlarında yer alırlar. Stanford Summer School ve Harvard Summer School en çok bilinen ve rağbet gösterilen yaz okulları arasında yer alır. Yurt dışında yaz okulları imkânından yararlanmak için genellikle vize şartı bulunur.

İrlanda yaz okulu için de vize gereklidir. Yaz okulu prosedürleri konusunda destek almak ve sorunsuz bir şekilde işlemleri halletmek için, danışmanlık firmalarından yararlanmak gerekir. Resmi yazışmaların, konaklama için görüşmelerin ve öğrenci için en uygun okul seçimi konusunda tercihin yapılmasına kolaylık sağlayan danışmanlıklar, kısa sürede ve sorunsuzca tüm işlemleri halletmektedir. Vize konusunda gerekli başvuru ve yazıları hazırlayan firmalar, en doğru şekilde prosedür işlemlerini halletmektedir. Yaz okulları için tercih edilen bölge ve okula göre farklı eğitim ve aktivite programları bulunmaktadır. Önceden analiz ederek, size en uygun olan okul programı tercih edilir.

Yaş grubuna göre 18 yaş altı çocukların gezi ve aktiviteleri, toplu bir şekilde gerçekleştirilir. Tamamen güvenilir bir ortam ve eğitim imkanı tanıyan İrlanda’ya dünyanın her yerinden öğrenci gelmektedir. Öğrenciler aldıkları eğitim ve tatil ile memnun bir şekilde ülkelerine dönmektedir. Hem yaz tatili hem de yaz okulu olarak, İrlanda en uygun ülkelerden biri olarak tercih edilmektedir. İrlanda’nın kendi içerisinde yer alan 9 şehrinin coğrafi konumu gereği, hangi bölgede yaz okulu eğitimi alacağınızı önceden belirleyebilirsiniz. İster ticaretin merkezi olan Cork şehrinde ister turistik bir yer olarak Limerick’i tercih ederek, size en uygun bölgeyi seçebilirsiniz.

İrlanda muhteşem doğası ve tarihi güzellikleri ile adını dünyaya duyurmuş bir ülkedir. Sadece kültür ve doğası değil, eğitim alanında da kendisini kanıtlamış sayılı ülkeler arasında yer alır. Yurt dışında dil eğitimi denildiğinde; Amerika, Fransa ve İngiltere akla gelirken, İngiltere’ye yakın bir ülke olan İrlanda da kaliteli dil eğitimi ve okulları ile tercih edilen bir ülkedir. Yurt dışında dil eğitimi almak ve kısa sürede başarılı olmak için o ülkede dil eğitimi almak gereklidir. Ülkede dil eğitimi kesintisiz bir şekilde devam ederek, yaz okulu programlarıyla da verilmektedir. İrlanda yaz okulu; ortaokul ve lise yaş grubuna sahip öğrenciler için İngilizceyi ana dilleri gibi öğrenmelerini hedeflemiştir.

İrlanda yaz okulunun programı dâhilinde, sabah saatlerinde yabancı dil dersi verilirken, öğle saatlerinde ise, kültürel ve sportif etkinliklere yer verilmiştir. Yaz okulu programı, İngilizce okuma, yazma ve dinleme olarak bölümlere ayrılmıştır.   Gündelik hayatta İngilizce dilini çok rahat bir şekilde kullanabilmeyi hedefleyen İrlanda, yaz okulları; haftada 15 saatlik bir ders programını sunmaktadır. Ders programı dışında, yaz boyunca sportif ve sosyal etkinliklere yer vererek, İngilizcede pratik yapmayı sağlamaktadır. İrlanda yaz okulu, birçok farklı ülkeden gelen öğrencilere eğitim veren bir kurum olarak, farklı kültüre sahip akranlarla iç içe olmayı sağlamaktadır. Ülke olarak dünya listelerinde ilk sıralarda yer almayı başaran İrlanda; doğası, tarihi ve samimi insanları ile dikkat çekmektedir. Eğlenceli ve etkili eğitim imkânı sunan yaz okulları fırsatını değerlendirmek isteyenler, kısa sürede başvurularını gerçekleştirmektedir. 

 

SİZİ ARAYALIM