İrlanda Dil Okulları

İrlanda'da Dil eğitimi alırken nelere dikkat etmelisiniz? İrlanda da dil eğitimi pahalı mı? Dil eğitiminin yurtdışında alınması neyi farklı kılıyor? Son yıllarda özellikle Türk öğrencileri aklında bu gibi soruların olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle size İngilizce dil eğitimi için doyurucu bilgilerin olduğu bir site hazırladık. İngilizce öğrenmekle kalmayıp hem doğal güzellikleri hem de kültürel paylaşımlar da yaşayabilmeniz adına bu sayfada listelediğimiz okullarımızı çok yönlü anlatmaya çalıştık. İrlanda’da yüksek lisans’tan tutunda dil okulları fiyatlarına kadar bir çok detayı burada bulabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek ve kaliteli eğitim için en doğru lokasyonların başında gelen İrlanda nın en iyi okulları ve Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okulları için bize ulaşabilirsiniz. Genel İngilizce öğrenimi ve en sıklıkla tercih edilen sınav hazırlık süreçleri nelerdir? Eğitim almayı düşünen öğrenciler için daha uyguna nasıl bir program çıkarılır? Tüm bunların cevabı için bize yazın! 

ALPHA COLLEGE OF ENGLISH
%20 İNDİRİM

ALPHA COLLEGE OF ENGLISH

Alpha College of English İrlanda'da bulunan en değerli dil okulları arasındadır. ACELS, EAQUALS ve IALC raporlarında Alpha College’ın konaklama, eğitim ve etkinlikleri konusunda oldukça olumlu görüş bildirmiştir.

€ 1440 8 HAFTA
ATLAS LANGUAGE SCHOOL
% 16 İNDİRİM

ATLAS LANGUAGE SCHOOL

Öğrencilerin İngilizce seviyeleri ve ihtiyaçları temel alınarak öğrenme metotları ve gereklilikleri belirlenmektedir. Genel ve Yoğun İngilizce, Sınav Hazırlık programları ve yaz okulu programları Atlas’ın öne çıkan programları arasındadır.

€ 3750 25 HAFTA
CENTRE OF ENGLISH STUDIES
% 30 İNDİRİM

CENTRE OF ENGLISH STUDIES

30 seneyi aşan deneyime sahip olan Centre Of English Studies, öğrencilerine sunduğu sosyal imkanlarla dilin yaşayarak öğrenilmesine yardımcı olur. İngiltere ve İrlanda dil okulları denildiği zaman kaliteli eğitimin adı olarak bilinen bir kurumdur.

€ 3575 25 HAFTA
EMERALD CULTURAL INSTITUTE
%20 İNDİRİM

EMERALD CULTURAL INSTITUTE

Dublin’de iki yetişkin öğrenci, 6 yaz okulu, İngiltere’de ise 3 yaz okulu merkeziyle hizmet veren Emerald, İrlanda’nın en köklü ve butik okullarındandır. 45 kişilik akademik kadrosu ortalama 20 senelik öğretmenlik deneyimine sahiptir.

€3992 25 HAFTA
INTERNATIONAL HOUSE DUBLIN
% 18 İNDİRİM

INTERNATIONAL HOUSE DUBLIN

International House Dublin, 1953’te kurulan International House World Organisation’a bağlı bir dil okuludur. İrlanda Eğitim ve Bilim Kurumu tarafından akredite edilen okul ayrıca ACELS ve International House World tarafından da sürekli denetlenmektedir.

€ 1440 8 Hafta
KAPLAN INTERNATIONAL DUBLIN
% 30 İNDİRİM

KAPLAN INTERNATIONAL DUBLIN

Dublin'de eğitim almak isteyen öğrencilerin çoğunlukla tercih ettiği bir okul olan Kaplan Dublin dil okulu genel İngilizce, yoğun İingilizce, iş İngilizcesi ve sınav hazırlık eğitimleri ile öne çıkmaktadır.

€ 5500 25 HAFTA
APOLLO LANGUAGE CENTER
%15 İNDİRİM

APOLLO LANGUAGE CENTER

Apollo English Language Center, genç öğrenciler ve yetişkinler için Dublin ve Cork şehirlerinde sunduğu kaliteli eğitimi, program öncesi ve sonrası öğrenci desteği ile İrlanda’nın tercih edilen popüler okullarından bir tanesi olmuştur.

€ 2380 25 HAFTA
GALWAY CULTURAL INSTITUTE
% 25 İNDİRİM

GALWAY CULTURAL INSTITUTE

Deniz kıyısında konumlanmış okul, modern bir binaya sahiptir. GCI; çalışanlara İş İngilizcesi, Sınav hazırlık programları, Akademik İngilizce, İşadamlarına VIP programlar veya sadece pratik yapıp bu güzel ülkeyi keşfetmeye gelenlere İngilizce programları sunar.

€3150 25 HAFTA
HORNER SCHOOL OF ENGLISH
%15 İNDİRİM

HORNER SCHOOL OF ENGLISH

Dublin şehir merkezinde yer alan Horner School of English Dublin’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere 1993 yılından beri hizmet vermektedir. Okulda; 21 derslik, kafeterya, bilgisayar odası ve kütüphane bulunmaktadır.

€ 3705 25 HAFTA

 

 

 

İrlanda Dil Okullarının Farkı Ne?

Eğitim sistemi ile adından tüm dünyada bahsettirmeyi başaran bir ülke İrlanda. Ayrıca ülkedeki dil okullarında uygulanan dünyanın en gelişmiş eğitim teknikleri ile ana diliniz gibi bir İngilizce’ye sahip olmanız hiç de zor değil. Hele de bunun yanında dil okulunuzdan kültürel ve sosyal de beklentileriniz varsa İrlanda sizin için adeta bir cennet.

Kesenize Göre İrlanda Dil Okulu Fiyatları

Bu kadar enfes bir sistem ve ülke çok pahalıdır diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İrlanda dil okulu fiyatları elde edeceğiniz deneyimi kıyasladığınızda devede kulak kalacak. Üstelik sizin için hem rehberlik eden hem de daha uygun fiyatlı dil okulları ve olanaklar sağlamaya çalışan uzman bir kadronuz varsa.

İngilizce Dil Kursu İçin Doğru Adres Neden İrlanda?

İrlanda’yı araştırdıkça kendinizi bir hayalin içinde bulacaksınız. Ama o hayalden bir an önce uyanma ve İngilizce dil kursu için karar verme zamanı geldi! Harekete geçin ve sizin için en ideal dil okulunu bize tarif edin. Eminiz sizin için en uygun koşullardaki dil okulunu bulacağız. Unutmayın hayallerin bir adım ötesidir gerçekler ve bu gerçek hayatınızda unutulmayacak bir deneyim olarak sizi bekliyor!

Yabancı dil öğrenmek için, yurt dışında eğitim almak, dil öğrenme konusunda etkili yöntemlerden birisidir. Özellikle hangi dili konuşmak istiyorsanız, yabancı dilin konuşulduğu ülkede eğitim almak, en garanti yöntemlerden birisi olarak bilinir. Yurt dışındaki dil okulları arasında en çok bilinenler arasında; Amerika, İngiltere, Fransa ve Rusya olduğu kadar, İrlanda dil okulları da yer alır. İrlanda ülkesi, İngiltere’nin yanında yer alan küçük bir ülke olarak, dil eğitimi ve dil okulları konusunda kendisini çok geliştirilmiş ülkelerden biri olarak yer alır. Ana dili gibi yabancı dil konuşabilmek için, yabancı dilin konuşulduğu ülkede eğitim almak, en doğru seçenektir. İrlanda dil okulları, popüler eğitim sistemi ile dünyaya adını duyurmuştur.

Dil okulları programında yer alan kolaylıklar sayesinde, ülkeye uyum sağlama konusunda, sorunsuzca eğitim akışı sağlanır. Yaş sınırı bakımından herhangi bir eğitim sınırlaması bulunmayan ülkede, kaliteli bir yabancı dil eğitimi sağlanır. İrlanda’nın merkezi olan Dublin’de, birçok dil okulu ve kurslarının yer aldığı okul bulunur. Okul tercihi konusunda, en çok tercih edilen bölgelerden birisidir. İrlanda; 2011 yılında yabancı dil eğitimi vermeye başladığından, çok fazla bilinirliği bulunmazken, İngiltere’nin yanında yer alan İrlanda, günümüzde eğitim sistemi ile adını duyurmayı başarmıştır. En iyi dil okulları; İrlanda’nın başkenti olan Dublin’de yer alır. Verilen dil eğitimi ve ülkenin sıcakkanlı insanlarından memnun kalan Türkiye, dil eğitimi konusunda İrlanda’yı tercih etmektedir.

İrlanda’da Dil Okulu 

İrlanda küçük bir ülke olarak, eğitim, sanat ve edebiyata önem veren bir ülkedir. Bu yüzden İrlanda’da dil okulu, İngilizce öğrenmek için en doğru tercihlerden birisidir. İngilizce uluslar arası bir dil olarak, İrlanda’nın resmi dili olarak kullanılır. İngiltere’ye yakın olan ülkede, İngiliz kültürünü bulabilmek mümkündür. İrlanda’nın; Cork, Bray, Waterford, Limerick, Galway ve Winchester gibi şehirlerinde de İngilizce eğitimi alınabilir. Fakat İrlanda’da dil okulu denildiğinde ilk akla gelen, Dublin şehridir. Dil eğitimi alırken; ülkenin renkli festivalleri, kültür - sanat aktiviteleri, görülmeye değer tarihi, doğal güzellikleri ve cana yakın insanları sayesinde, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Eğitimden arta kalan zamanlarda, İrlanda kültürünü tanımak için çok fazla yer bulunmaktadır.

Dil eğitimleri; hazırlık İngilizcesi, genel İngilizce, akademik İngilizce ve iş İngilizcesi gibi programlara ayrılarak verilir. İrlanda, dünyada dost canlısı bir ülke seçilmiştir. Özellikle sanatsal ve edebi alanda kendisini fazlasıyla geliştirmiş olan ülkeden, ünlü edebiyatçılar çıkmıştır. Ülke küçük bir alanda bulunmasına rağmen, dünyaca bilinen birçok şirket bulunur. Apple, Microsoft, Facebook ve Twitter gibi 1000’i aşkın şirketin ofislerinin bulunması, iş imkanı açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Özellikle İrlanda’da 25 haftalık bir eğitimden geçtikten sonra alınan belge ile dünyaca ünlü bu şirketlerde çalışma imkanı bulabilirsiniz. Türk vatandaşlarının yok denecek kadar az olması, İngilizce eğitiminin öğrenilmesini kolaylaştırmaktadır. Ülkede büyük şirketlerin yer alması ve burada çalışacak personelin Türklerden tercih edilmesi, çalışma fırsatını sağlamaktadır.

Ülkede dil eğitimi alırken, bölgenin tarihi, doğal güzellikleri ve gezilecek birçok yerinin bulunması, sıkılmadan dil eğitimi almayı sağlar. Dil eğitimi denildiğinde İngiltere’nin akla gelmesi,İrlanda dil eğitiminin çok fazla bilinmemesine neden olmuştur. irlanda dil okulları fiyatları konusunda İngiltere’ye göre daha ekonomik eğitim ve konaklama imkanları bulunur. Ülkede ortaokuldan başlayan yaş grubu ile üniversite alanında verilen dil eğitimi ile adını duyurmuştur. Kendisini ileri derecede geliştirmiş mühendislik, bilim ve edebiyat bölümleriyle, dünyaya adını duyurmuş bir ülkedir.

Güvenilir bir ülke olarak, dil eğitimi konusunda tercih edilen ülkede, üniversite eğitimi almak için çok fazla okul seçeneği bulunur. Gerekli eğitim alındıktan sonra sahip olunan sertifika sayesinde, istediğiniz üniversiteyi tercih etme imkanına sahip olabilirsiniz. Sıcakkanlı insanlarının yer aldığı ülkeye, her yıl düzenli olarak 100 bini aşkın öğrenci gelmektedir. Dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden İrlanda’da ülkenin dört bir yanından gelen kişilerle tanışma imkanı sağlamaktadır. Hazırlık İngilizcesi veya iş İngilizcesi eğitimi alarak, kısa sürede çalışmaya başlayabilirsiniz. Tarihsel olarak İrlanda ve Türkiye arasında olumlu bir geçmişin bulunması, Türklere karşı daha ayrıcalıklı davranılmasına neden olmaktadır. İrlanda’nın kaliteli dil eğitim sistemi ile lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

 

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda ülkesinde Dublin dışında 9 şehre sahip bir ülkedir. Şehirleri arasında en popüler ve en bilineni Dublin’dir. En kaliteli ve en çok dil okullarının yer aldığı Dublin’de, istenilen okulu tercih etme konusunda sorun yaşanmazken, Bölgenin en kalabalık ve canlı bölgelerinden biri olarak tercih edilir. İrlanda ülkesinin dil okulları ve eğitimi konusunda tercih edilmesinin bir diğer nedeni de, 25 hafta üzerinde dil eğitimi alanların, İrlanda’da çalışma haklarının bulunmasıdır. Bu avantaj ile birçok kişi İrlanda dil okulu konusunda tereddüt etmeden başvuru yapmaktadır.  

Dil okulu konusunda, özellikle Türk öğrencilerinin tercih ettiği ülke, kaliteli eğitimi sayesinde dikkat çekmektedir. İrlanda dil okulu fiyatları konusunda bilgi almak için mutlaka bir danışmandan yardım alarak, fiyat analizinin çıkartılması gerekmektedir. Bütçeye uygun okul tercihi konusunda gerekli analizleri yaparak, yardımcı olan danışmanlık firmaları, doğru dil okulları tercihi yapmayı sağlar.  İrlanda dil okulları fiyatları ve kampanyalı fiyatlar konusunda danışmanlık vererek, gerekli bilgiler paylaşılır. İrlanda başkenti olan Dublin’de yer alan birçok okul fiyatlarına bakıldığında, konaklama konusunda aile yanında ve yurtta olmak üzere farklı fiyat seçenekleri bulunur. En düşük 140 eurodan başlayan fiyat seçeneklerinden 225 euroya kadar farklı fiyat seçenekleri bulunur. İrlanda dil okulları, kaliteli eğitim sistemi ve 25 haftalık ve üzeri verdiği eğitim ile öğrencilere çalışma hakkı tanır. Özellikle, başkent Dublin’de yer alan Microsoft, Facebook ve Twitter gibi şirketlerin ofislerinin bulunması, Türk öğrencilerin çalışma imkânı açısından bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen Türk vatandaşlar, her yıl düzenli olarak başvurularını gerçekleştirerek, İrlanda eğitiminden ve haklarından yararlanmaktadır.

İrlanda Dil Kursu

İrlanda dil kursu ve uyguladığı programlar sayesinde, birçok öğrenciye yabancı İrlanda dil kursu ve dil eğitimi konusunda birçok avantaj sağlıyor. Genellikle dil eğitimi denildiğinde ilk akla gelen İngiltere olurken, İngiltere’nin yanında yer alan bu küçük ülkede, en iyi şekilde İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Ülkenin yaşam şartları, misafirperver insanları ve özellikle az sayıda Türk’ün bulunması, ülkede dil eğitiminin öğrenilmesini kolaylaştırıcı nedenler arasında yer alıyor. İrlanda’nın merkezi olan Dublin’de, çok sayıda dil okulları ve dil kursları yer alır.

Ortaokul, lise, üniversite veya yetişkin kişiler; İrlanda dil kursu alabilirler. Bu sayede 25 hafta üzeri İrlanda dil kursu alan kişiler, çalışma hakkına sahip olabilirler. İrlanda’da dil eğitimi almanın çok fazla avantajı bulunur. Öncelikle popüler eğitim sistemine sahip olması, birçok ülke tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır. Bu sayede yurt dışındaki birçok ülke vatandaşı ile tanışarak, sosyal çevrenin genişlemesine neden olmaktadır. İrlanda dil kursu ile sertifika sahibi olarak, ülkede aktif bir şekilde çalışma imkanı bulabilirsiniz. Dublin şehir olarak, en çok bilinen bir bölgedir. Ulaşım, konaklama ve eğitim anlamında çok fazla seçeneğinin bulunması, Dublin’in tercih edilmesine neden olmaktadır.

SİZİ ARAYALIM