Dublin Dil Okulları

   İngilizce dil eğitiminin en etkili yolu, yurt dışında eğitim almaktan geçiyor. Bir dili öğrenirken, öğrenilen bilgilerin yalnızca teoride kalmaması, bu bilgilerin günlük konuşmalarda da kullanılması son derece önemli. Bu nedenle yurt dışında dil eğitimi almak, bir dilin çok daha kolay öğrenilmesini sağlıyor. Dil eğitimi alınabilecek en güzel ülkelerden biri olan İrlanda'da birçok dil okulu var. Bu dil okulları arasında lise eğitiminden üniversite eğitimine, serifika proğramlarına ve iş ingilizcesine kadar çok geniş bir yelpazede dil eğitimi alabilirsiniz. Dublindeki sertifika ve diploma programlarına katılarak yurtdışında dil eğitimi almanız için gerekli tüm danışmanlığı yürütmekteyiz.

Yurt dışında İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin Dublin dil okulu seçenekleri hakkında bilgi sahibi olması, seçimlerini bu ülkeden yana yapmalarına neden olmaktadır. Özellikle Dublin dil okulu fiyatları gayet uygun olduğu için bu ülke dil eğitimi yönünden sıklıkla tercih edilmektedir. Sitemizden dilediğiniz Dublin dil okulu hakkında detaylı bilgi alabilir. Ya da sitemizdeki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dublin, İrlanda’nın diğer şehirlerden daha hareketli ve İrlanda’nın başkenti olarak en popüler şehirlerinden biridir. Dublin dil okuluna katılabilir veya sertifika eğitimi alabilirsiniz. Eğitim seçenekleri konusunda sınır tanımayan şehirde, en kaliteli dil eğitimini alabilirsiniz. İrlanda halkının misafirperver ve sıcakkanlı olması, ülkenin tercih edilmesine neden olmaktadır. İrlanda’nın diğer şehirlerinde yer alan dil kursları ve eğitimleri dışında, Dublin dil okulu, en çok tercih edilen okullar arasında yer almaktadır.

Dublin’de 12 dil okulu bulunur. Her okulun, aktivite, gezi ve öğretim kalitesine göre farklılıklar bulunmaktadır. Dublin dil okullarından Atlas dil okulu, okula en yakın okullardan biridir. Okulun çok eski olmasına rağmen, son teknolojik imkânlardan yararlanılarak eğitim verilmektedir. Delfin dil okulu, Dublin dil okulu, Kaplan ve Oscar gibi dil okulları, kendi içerisinde farklı dil programlarına sahiptir. Dublin şehrinde fazlasıyla dil okulu bulunurken, okullar arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. İrlanda’nın tüm şehirlerinde bulunan dil okullarından, Dublin şehri en popüler olanları arasındadır. Bilim ve teknolojinin merkezinin yer aldığı bölgede, okul şartları ve yaşam şartları bakımından genç kesimin en çok tercih ettiği şehirler arasında yer alır.

ALPHA COLLEGE OF ENGLISH
%20 İNDİRİM
ALPHA COLLEGE OF ENGLISH

Alpha College of English İrlanda'da bulunan en değerli dil okulları arasındadır. ACELS, EAQUALS ve IALC raporlarında Alpha College’ın konaklama, eğitim ve etkinlikleri konusunda oldukça olumlu görüş bildirmiştir.

€ 1440 8 HAFTA
ATLAS LANGUAGE SCHOOL
% 16 İNDİRİM
ATLAS LANGUAGE SCHOOL

Öğrencilerin İngilizce seviyeleri ve ihtiyaçları temel alınarak öğrenme metotları ve gereklilikleri belirlenmektedir. Genel ve Yoğun İngilizce, Sınav Hazırlık programları ve yaz okulu programları Atlas’ın öne çıkan programları arasındadır.

€ 3750 25 HAFTA
CENTRE OF ENGLISH STUDIES
% 30 İNDİRİM
CENTRE OF ENGLISH STUDIES

30 seneyi aşan deneyime sahip olan Centre Of English Studies, öğrencilerine sunduğu sosyal imkanlarla dilin yaşayarak öğrenilmesine yardımcı olur. İngiltere ve İrlanda dil okulları denildiği zaman kaliteli eğitimin adı olarak bilinen bir kurumdur.

€ 3575 25 HAFTA
EMERALD CULTURAL INSTITUTE
%20 İNDİRİM
EMERALD CULTURAL INSTITUTE

Dublin’de iki yetişkin öğrenci, 6 yaz okulu, İngiltere’de ise 3 yaz okulu merkeziyle hizmet veren Emerald, İrlanda’nın en köklü ve butik okullarındandır. 45 kişilik akademik kadrosu ortalama 20 senelik öğretmenlik deneyimine sahiptir.

€3992 25 HAFTA
INTERNATIONAL HOUSE DUBLIN
% 18 İNDİRİM
INTERNATIONAL HOUSE DUBLIN

International House Dublin, 1953’te kurulan International House World Organisation’a bağlı bir dil okuludur. İrlanda Eğitim ve Bilim Kurumu tarafından akredite edilen okul ayrıca ACELS ve International House World tarafından da sürekli denetlenmektedir.

€ 1440 8 Hafta
KAPLAN INTERNATIONAL DUBLIN
% 30 İNDİRİM
KAPLAN INTERNATIONAL DUBLIN

Dublin'de eğitim almak isteyen öğrencilerin çoğunlukla tercih ettiği bir okul olan Kaplan Dublin dil okulu genel İngilizce, yoğun İingilizce, iş İngilizcesi ve sınav hazırlık eğitimleri ile öne çıkmaktadır.

€ 5500 25 HAFTA
APOLLO LANGUAGE CENTER
%15 İNDİRİM
APOLLO LANGUAGE CENTER

Apollo English Language Center, genç öğrenciler ve yetişkinler için Dublin ve Cork şehirlerinde sunduğu kaliteli eğitimi, program öncesi ve sonrası öğrenci desteği ile İrlanda’nın tercih edilen popüler okullarından bir tanesi olmuştur.

€ 2380 25 HAFTA
HORNER SCHOOL OF ENGLISH
%15 İNDİRİM
HORNER SCHOOL OF ENGLISH

Dublin şehir merkezinde yer alan Horner School of English Dublin’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere 1993 yılından beri hizmet vermektedir. Okulda; 21 derslik, kafeterya, bilgisayar odası ve kütüphane bulunmaktadır.

€ 3705 25 HAFTA
ISI - STUDY IN IRELAND
%30 İNDİRİM
ISI - STUDY IN IRELAND

Dublin’de bulunan ISI English Language School Dil Okulu 2014 ve 2016 yıllarında İngilizce Dil Okulu Avrupa Ödülü’nü kazanmıştır. Dil eğitiminde öne çıkan okullardan biridir.İngilizce öğretimi için kalite ve nitelikleri onaylanmıştır.

€ 2664 25 HAFTA

İrlanda Dublindeki Dil Okulları

İrlanda’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Dublin İngilizce  dil eğitimi almak için ideal sayılabilecek şehirlerinden biri olarak bilinir. Şehir merkezine yakın olan bir çok dil okulu Dublin dil okullarına olan ilgiyi arttırmaktadır. Tarihi ve kültürel zenginliği ile dikkat çeken ülke, herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Eğitim ve teknolojik gelişime önem veren ülke; eğitim konusunda ihtiyaç duyulabilecek her türlü materyal ile donatılmıştır.

Dublin, yurt dışı dil eğitiminde tercih edilen bölgelerden birisidir. Dublin’e gelenlerin birçoğunun amacı yurtdışı eğitimdir. Bulunduğu konum gereği düz bir arazide yer alan ingilizce dil okulları; geniş, yüksek tavanlı ve ferah bir yapısal özelliğe sahiptir. Ayrıca görsel ve işitsel materyallerle donatılmış olan okullar, eğitim kalitesini arttırmaktadır. Tablet, bilgisayar ve son teknolojinin kullanıldığı okullarda, hızlı ve kalıcı dil eğitimi sağlanmaktadır.

İngilizce kursuna gitmek yerine çok daha fazla verim sağlayacak olan yerinde öğrenme methodu birçok birey tarafından olumlu sonuçlanmıştır.Dil okullarında eğitim almayı düşünen bireylerin birçoğu kalıcı dil öğrenimi dışında yurtdışında sertifika programlarına katılarak birçok konuda kendilerini geliştirmektedirler. Yurt dışında dil okulları arasında birçok alternatif bulunmaktadır. Almanya dil okulları, İspanya dil okulları, Yeni zelanda dil okulları, Güney afrika dil okulları ve Fransa dil okulları dışında, Dublin dil okulları en popüler olanları arasında yer alır.

Dil eğitimi almak için tercih edilecek ülkenin tespiti önceden yapılmalıdır. Okul seçimi yaparken Türkiye’ye üzerinden uçuş yapmak isteyen öğrenciler, ülkeye yakın dil okullarını tercih etmektedir. Dublin’e yaklaşık olarak 5 saatlik bir uçuş sonunda ulaşılabilmektedir. Dublin dil okulları bakımından fazlasıyla okul seçeneğine sahip bir bölgedir. Öğrenciler tercih ve yaş grubuna göre istedikleri okulu tercih edebilirler. İstenen belgeler ve uygulanması gereken prosedürler sonucunda, İrlanda’nın kaliteli eğitiminden yararlanabilirsiniz. Dublin’de eğitim imkânlarının daha ekonomik olması, tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.İrlanda öğrenci vizesi konusunda da birçok kolaylık sağlayan ülkeler arasındadır

İrlanda Dublinde Dil eğitimi Almanın Avantajları

İrlandada dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, anadilleri gibi yabancı dil öğrenebilmek için bol bol pratik yapmak zorundadır. Bunun için o ülkenin dilini ülkede yer alan eğitimi alarak gerçekleştirmek, hızlı öğrenme ve pratik yapmada, etkili yöntemlerden birisidir. Yurt dışında eğitim masrafları ve yaşam standartları bakımından uygun olan İrlanda, diğer ülkelere göre daha avantajlıdır.

Türkiye’den İrlanda Dublin dil okulları başvurusunda bulunan çok fazla öğrenci bulunur. Az sayıda öğrenci ile sınıflar ayarlanarak, daha kaliteli bir eğitim sağlanmaya çalışılmaktadır. Türk öğrenci sayısının çok olması, okul seçiminde sizi tereddüde düşürmemelidir. Çünkü sınıflarda az sayıda öğrenci ile işlenen dersler ile daha kolay dil eğitimi sağlanmaktadır. Dublin dil okulları, eğitim kalitesinin ve eğitim sisteminin en çok tercih edilen okulları arasında ilk sıralarda yer alır.

İrlanda Dublin Dil Okulları arasında, 12 tane farklı okul seçeneği bulunur. Okulların arasından en uygun seçeneğe sahip olduğunuz okullardan birini tercih edebilirsiniz. Dublin dil okullarından birini tercih ettikten sonra konaklama konusunda; aile yanı, kampüs veya kiralık konaklama imkânlarından yararlanmak için önceden analiz yapmanız gerekmektedir. Birçok dil okuluna giden öğrenciler aile yanı konaklama imkanlarında çok güzel dostluklarının olduklarından bahsetmektedir.

 

Dublindeki  Dil Okulları Fiyatları

İrlanda; dünya ülkeleri arasında en sıcakkanlı ülke seçilmiştir. İngiltere, Fransa ve Amerika gibi büyük ülkeler dil okulları ve dil kursları ile adı duyulan ülkeler arasında yer alır. İngiltere’ye yakın olan İrlanda’nın Dublin şehri, bir milyon nüfusa sahip bir bölgedir. Şehrin İngiltere’ye yakın olması, İngiltere kültürüne sahip olmasına neden olmuştur. Resmi dilinin İngilizce olması da, dil eğitiminin kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İngiltere’ye göre Dublin Dil Okulu fiyatları, daha ekonomiktir.

Dublin şehri yaşam şartları gereği, öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirleri arasında yer alır. Tiyatro, sanat ve kültür alanında kendisini geliştiren ülke, güvenilir bir şehir olarak bilinir. Suç oranının en düşük olduğu Dublin, huzurlu bir yaşam sunmaktadır. Dublin para birimi olarak euroyu kullanmaktadır. Diğer Avrupa ülkelerine göre Dublin Dil Okulu Fiyatları daha ekonomiktir. Dublin şehri huzur veren ve yaşanabilir bir bölge olarak, eğitim alanında da çok ekonomik şartlarda eğitim alınabilmektedir. Yurt dışından gelen ve yabancı dil eğitimi almak isteyen kişiler, haftalık 275 Euro gibi bir miktarda harcama yapmaktadır. Şehirde birçok okulun yer alması ve teknolojik imkânların hepsinin kullanılması, ülkeyi dil eğitimi konusunda öncü yapmaktadır.

Avrupa ülkelerinden yabancı dil eğitimi almak için gelen öğrenciler, İngilizce ortak dilini kullanarak, sosyal çevrelerini genişletme fırsatını yakalamaktadır. Diğer yandan yabancı dil eğitimi alırken, uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrencilerin yaş gurubu ve tercihlerine göre farklı konaklama seçenekleri bulunur. Dil okulu fiyatları, diğer ülkelerle kıyaslandığında, en yakın bölgesinde yer alan İngiltere’de eğitimin daha yüksek fiyatlarda olduğu görülür. Bu yüzden dil eğitimi konusunda en uygun fiyatlı olan okullar İrlanda’da yer almaktadır.

Türkiye’den çok fazla öğrenci başvurusu alan Dublin’in Türkiye’ye olan uzaklığı 4-5 saatlik bir mesafededir. Ülke olarak hem yakın hem de ekonomik olması, tercih edilmesini sağlayan en önemli nedenler arasında yer almasını sağlamaktadır.

Özellikle; Facebook, Twitter, Microsoft gibi büyük dünya şirketlerinin ofislerinin yer aldığı bölgede, iş imkânının bulunması, bölgeye daha çok öğrenci gelmesine neden olmaktadır. Dublin dil okulu her yıl düzenli olarak özellikle Türk öğrencilerinin yoğun olarak tercih ettiği okullar arasındadır. Birçok dil okulu incelendiğinde Türk öğrencilerin çok fazla başvuru yaptıkları gözlenmektedir. Bölgede yaşayan Türk sayısının az olması, yabancı dil eğitimi için avantaj sağlamaktadır.

Avrupa ülkeleri tarafından tercih edilen Dublin dil okulu, uluslararası alanda eğitim sistemi ile dikkat çekmektedir. Dünyanın dört bir yanından dil eğitimi için ülkeye gelen öğrenciler, sosyal çevrelerini genişletmektedir. Bu kaliteli eğitim sisteminden yararlanan öğrenciler, ülkelerine yeterlilikleri tam bir şekilde dönerek, prestij kazanmaktadır.

Eğitim, teknoloji ve sanat alanında kendisini fazlasıyla geliştiren ve dünyaya tanıtan İrlanda, 9 şehri arasında en aktif ve rağbet olan bölgesi Dublin’dir. Sosyal aktivitelerin bol olduğu, tarihi mekanların ve gezilecek birçok bölgenin bulunması, ülkeyi daha cazip hale getirmektedir. Okullarda alınan eğitimin dışında, ülkenin hareketli ve canlı yapısı, eğlenceli vakit geçirmeyi sağlamaktadır. Kaliteli eğitim sistemi ve her okulun kendine özel programı sayesinde, size en uygun olan okullardan birini tercih edebilirsiniz. Size en uygun okul ve program tercihi için, danışmanlık firmalarından yardım alarak, kısa süre içerisinde okul tercihini gerçekleştirebilirsiniz.

1.Apollo Language Centre - Maynooth University Dil Okulu

 

     Apollo Language Centre - Maynooth University dil okulu en seçkin Dublin dil okulu alternatiflerinden biri olarak hizmet sunuyor. Bu okulda hem yetişkin kimselerin hem de daha genç yaştaki öğrencilerin eğitim alması mümkün. Okulun İrlanda Dublin dil okulları seçenekleri arasında eğitim sunan çok sayıda merkezi bulunuyor. Apollo Language Centre hakkında bilinmesi gereken bir detay, tüm dünyada tanınan bir dil okulu olan Lal Dil Okullarını zincirinin bir halkası olmasıdır. Apollo Language Centre İrlanda Dublin dil okulları merkezlerinin bir tanesi olan Maynooth University, şehrin merkez bölümüne yalnızca yarım saatlik bir mesafede bulunuyor.

 

     Apollo Language Centre Dublin dil okulu konusunda en geniş kapsamlı ve uygun şartlı sisteme sahip olan okullardan biri olarak kabul görüyor. Okulda yüksek performanslı bir eğitimin yanı sıra öğrencilerin sosyalleşmesi için sunulan birçok imkan da bulunuyor. Okul bünyesinde dans stüdyolarından tenis kortlarına, hokey ve futbol oynamaya uygun alanlara kadar birçok bölüm mevcut. Okulda öğrencilere ücretsiz sunulan bu imkanlar Dublin dil okulu fiyatları yönünden bakıldığında avantaj sağlıyor.

 

2.Apollo Language Centre - Sutton Park School Dil Okulu

 

     İrlanda'da dil eğitimi almak isteyen kimselerin Dublin dil okulları hakkında bilgi alması gereken bir başka okul da yine Apollo Language Centre'a ait başka bir eğitim merkezi. Apollo Language Centre'ın İrlanda Dublin dil okulları merkezlerinden biri olan Sutton Park School dil Okulu, Dublin'in merkezine 12 kilometrelik bir mesafede. Burası özel bir lise kampüsü olarak tanımlanmakla beraber donanımlı sınıflara sahip. Bu okulu seçen öğrenciler, haftalık olarak 5 saat boyunca ekstra dil dersini, herhangi bir ek ücret ödemek durumunda kalmadan alabiliyorlar. Bu durum da en uygun Dublin dil okulu fiyatları araştırmasında değerlendirilen bir kriter olarak kabul görüyor. Bu okulun bir diğer avantajı da öğrencilerin okulun civar bölgesinde yaşayan ailelerde konaklama imkanının bulunmasıdır. Günlük olarak okul ve ev arasında servis hizmeti de bulunuyor.Ayrıca tüm okul genelinde ücretsiz kablosuz internet bağlantı hizmetide bulunmaktadır. İngilizce öğrenmeyi  isteyen herkesin incelemesi gereken ingilizce dil okulları arasında bu okul yer almaktadır.

 

3.Atlas Language School - Dublin Dil Okulu

 

     İrlanda'da dil eğitiminin bir diğer seçeneği olan Atlas Language School Dublin dil okulları araştırmasında öne çıkan okullardan birisidir.Dil eğitimi alabileceğiniz tanınmış dil kurslarından olan Atlas English School birçok uzun süreli dil kursu programlarıyla oldukça tercih ediliyor. Bu okul özellikle çocuklar ve gençler için sunduğu dil eğitimi imkanları ile biliniyor. Eğitim verilen sınıflar, öğrencilerin yaşlarına ve İngilizce seviyelerine göre ayrılmaktadır. Atlas dil okulu dil kurslarına katılan öğrencilerin birçoğu ingilizce dil sınavı hazırlık için ilk adım olarak kullanmaktadır.

Atlas dil okulu dil eğitiminde amaç, dersleri eğlenceli hale getirerek, öğrenilen bilgileri kalıcı kılmak. Bunun için okul tarafından uygulanan modern birçok ders yöntemi mevcut. Okulun sunduğu kurs programları arasında PET, FCE, sınav hazırlık kursları, yoğun, yarı yoğun olmak üzere farklı kategorilere sahip. Dersler St. Louis High School binasında veriliyor. Okulda tüm öğrencilerin rahatça kullanabilmesi için ücretsiz wifi imkanı var. Yurtdışında dil eğitimi, sertifika ve diploma programları düşünenlerin mutlaka incelemeleri gereken okullar arasında yer almaktadır.

 

4.CES - Centre of English Studies - Mercy College Dil Okulu

 

     İrlanda dil eğitimi almak için yapılan Dublin dil okulları araştırmalarında öne çıkan başka bir okul ismi daha mevcut. CES - Centre of English Studies - Mercy College Yaz Okulu 1979 yılında kuruldu. Uzun yılların getirdiği başarılı deneyimleri ile dil eğitimi veren bu okul, İngilizce öğrenmek isteyenlerin güvenle başvurabilecekleri bir adres. Dublin'in merkezinden yalnızca 5 kilometre uzaklıkta olan bu dil okulu, Artane olarak adlandırılan bölgede yer alıyor. Aile yanı mı yoksa yurt konaklaması mı istersiniz o size kalmış eğitim almayı ve fiyat tekliflerimizi inceledikten sonra bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Okulun kampüsü ve hatta okul bahçesi son derece geniş. Öğrencilerin derslerden arta kalan zamanlarında doğa ile iç içe zaman geçirebilecekleri bu bahçe, aynı zamanda sosyal aktiviteler için de uygun. Bu eğitim merkezi de İrlanda Dublin dil okulları alternatifleri arasında yoğun ilgiyle karşılanıyor.

 

5. Kaplan International Dublin

Dublin'de eğitim almak isteyen öğrencilerin ortak noktası olan Kaplan Dublin dil okulu, eğitim programlarının yanı sıra aktivite programlarıyla adından söz ettirmektedir. Kaplan International English Dublin şehrin merkezinde yer almaktadır. Kaplan dil okulu binasından, öğrenciler cafelere, restaurantlara ve mağazalara yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirler.

Bir milyonun üzerinde olan nüfusu ile Dublin İrlanda’nın hem tarihi hem de modern olan en büyük şehridir. Festival şehri olmakla meşhurdur; geniş caddeleri ve yeşil parklarıyla rahatlatıcı ve manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Şehir merkezinde öğrenciler için hem kültürel hem de spor bakımından yapılabilecek bir çok aktivite olanağı bulunmaktadır.Aile yanı konaklama imkanıyla birçok öğrenci bu okuldan çok memnun kaldıklarını belirtmektedirler.

 
SİZİ ARAYALIM